Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LMS databaze zakazniku,zarizeni v siti atd-HLEDAJI SE LIDI!

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Re: LMS databaze zakazniku,zarizeni v siti atd-HLEDAJI SE LIDI!

Příspěvekod datacalldc » 14 years ago

arch4ngel píše:nějak nevím proč by jsi měl chtít spouštět skript lms-payments s příznakem fakedata. To se podle mě zadává v případě pokud by jsi chtěl provést zadané závazky zpětně k určitému datu. Do Cronu by jsi měl vložit jen :

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments 1 > /dev/null



Presne tak, zrejme myslim jde o to ze chces "zauctovat" i obdobi kdy klienta teprve vytvaris - na to staci zatrhnout jen to, ze pozadujes zuctovat i "neuplne" obdobi.
Diky arch4angel za zaslane reseni pro GE, myslim, ze si krasne obesel to co si puvodni script tahal jako "plevel"... pozdeji jeste pripisu sve zkusenosti s touto bankou (myslim importem), jeste jednou diky.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

prikaz "fakedata" jsem chtel pouzit aby mi to rovnou udelalo predpisy plateb i pro leden ale klidne je tam nahazu rucne, tolik jako arch4ngel toho nemam.
Kazdopadne platby se mi k zakaznikum stale negeneruji at se stavim nahlavu nebo ne tak uz nevim. Muj postup byl:

1. stazeni lms, rozbaleni a nakopirivani do vhodneho adresare
2. vytvoreni databaze lms v MySQL a import tabulek
3. upraveni lms.ini aby se prihlasil do databaze a zkopirovani do etc.....
4. pridani klientu do seznamu, pridani tarifu a nastaveni tarifu jednotlivym klientum
5. do soubou /etc/crontab jsem pridal radek

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments 1 > /dev/null


tak a ted mi prosim reknete na co jsem zapomel nebo udelal spatne
0 x
Bývalý ISP...

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 14 years ago

Zkusil si ten script spustit "rucne"? Generovaly se ti platby? Protoze pro tenhle sript jak jsem zminoval vyse neni treba nic nastavovat.
+ Jeste mne napada (je to mozna blbost tak bez urazky) mezi bode 4 a 5 ktere popisujes, mi chybi nastaveni zavazku zakaznika v jeho profilu - udelals?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

jj zavazky mam nastaveny viz screen.
Rucne jsem zkousel "at now -f lms-payments" nevim jestli je to dobre, preci jenom jak se tam neklika tak to neni nic pro me :-)
Přílohy
home.jpg
(216.1 KiB) Staženo 1507 x
0 x
Bývalý ISP...

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 14 years ago

No, nejjednoduseji script spust v prikazovym radku /usr/sbin/lms-payments (resp. tva cesta ke scriptu) - a terminal ti vypise vygenerovane platby,nebo proste mysi..... musis mit u scriptu samozrejme nastaveno "spoustet jako aplikaci" (is executable) a pokud je vse funkcni platba se pripise nezavisle na cronu a nastaveni periodicity platby.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

datacalldc píše:No, nejjednoduseji script spust v prikazovym radku /usr/sbin/lms-payments (resp. tva cesta ke scriptu) - a terminal ti vypise vygenerovane platby,nebo proste mysi..... musis mit u scriptu samozrejme nastaveno "spoustet jako aplikaci" (is executable) a pokud je vse funkcni platba se pripise nezavisle na cronu a nastaveni periodicity platby.


jj pomohlo nastaveni aby byl script spustitelnej a pak jeste neco s perlem, to uz jsem nechal na kamosovi co se s linuxem kamaradi vic. Diky moc za pomoc uz mi to jede, mam obrovskou radost
0 x
Bývalý ISP...

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 14 years ago

arch4ngel píše:ahoj tak pro GEMoney to je trosku slozitejsi jelikoz regex nepobere celý řádek který se vygeneruje v csv
Nebolo by jednoduchšie upraviť jednoduchým zásahom regulérny výraz? :D
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 14 years ago

Import tychto dat

Kód: Vybrat vše

2390081280912210446 24022010000000001826000016S000000S000000400203810775000308000000021500000000003ANETA             NEMECKOVA          CSLA                       123        90845GBELY                                    $

spravite upravou cashimportcft.php

Kód: Vybrat vše

$patterns[] = array(
    'id' => NULL,   // import source identifier (from 'cashsources' table)
    'pattern' => "/^[^ ]+\ ([0-9]{8})[0-9]{6}([0-9]{6}).{38}([0-9]{10})([0-9]{10})[0-9]{1}([^ ]*)[ ]*([^ ]*).*/",
    'pid' => 0,      // customer ID position in expression
         // if zero - we try to search ID by regexp,
         // invoice number or customer name and forename in entire line
    'pname' => 5,   // Pozicia mena
    'plastname' => 6,   // Pozicia priezviska
    'pvalue' => 2,   // Pozicia hodnoty vkladu
    'pvariab_symbol' => 3,   // operation comment position VARIABILNY SYMBOL
    'pdate' => 1,     // date position
//  'ppopis_platby' => 5,     // popis platby z banky
    'pspec_symbol' => 4,     // doplni este specific symbol do komentara
//datum bez medzier denmesiacrok
    'date_regexp' => '/([0-9]{2})([0-9]{2})([0-9]{4})/', // date format (ddmmyyyy)
    'pday' => 1,
    'pmonth' => 2,
    'pyear' => 3,

    'pid_regexp' => '/^[^ ]+\ [0-9]{8}[0-9]{6}[0-9]{6}.{38}([0-9]{10}).*/',    // if 'pid' is not specified
                         // try to find it by regexp

    'invoice_regexp' => '/^[^ ]+\ [0-9]{8}[0-9]{6}[0-9]{6}.{38}[0]{2}([1]{1})([0-9]{2})([0-9]{2})([0-9]{3}).*/',// format of invoice number
                     // default %N/LMS/%Y teraz 10909123  a NEPOCITA SA S CISLOVANIM NAD TISIC V ID FAKTURY, v pripade nad 1000 si uprav regexp chlape
    'pinvoice_number' => 4,   // position of invoice number in $invoice_regexp
    'pinvoice_year' => 2,   // year position in $invoice_regexp
    'pinvoice_month' => 3,   // month position in $invoice_regexp

    'encoding' => 'cp852',   // imported data encoding (for conversion)

    'modvalue' => 0.01,      // if not zero do value = value * modvalue
    'use_line_hash' => TRUE,   // create md5 hash for whole import line instead of
            // time, value, customer name and comment
    'line_idx_hash' => FALSE,   // include line number into hash data NEDEFINOVAT TRUE!

a drobne upravy v cashimportparser.php

Kód: Vybrat vše

      $name = isset($matches[$pattern['pname']]) ? trim($matches[$pattern['pname']]) : '';
      $lastname = isset($matches[$pattern['plastname']]) ? trim($matches[$pattern['plastname']]) : '';
      $time = isset($matches[$pattern['pdate']]) ? trim($matches[$pattern['pdate']]) : '';
      $value = str_replace(',','.', isset($matches[$pattern['pvalue']]) ? trim($matches[$pattern['pvalue']]) : '');
//  $popis_platby = isset($matches[$pattern['ppopis_platby']]) ? trim($matches[$pattern['ppopis_platby']]) : '';
    $variab_symbol = isset($matches[$pattern['pvariab_symbol']]) ? trim($matches[$pattern['pvariab_symbol']]) : '';
    $spec_symbol = isset($matches[$pattern['pspec_symbol']]) ? trim($matches[$pattern['pspec_symbol']]) : '';
   
    //skontroluje nulovy variabilny symbol a prideli prazdnu hodnotu   
      if($variab_symbol =='0000000000'){$variab_symbol ='';}
     //skontroluje nulovy specificky symbol a prideli prazdnu hodnotu   
      if($spec_symbol =='0000000000'){$spec_symbol ='';}

    $fullname = $lastname;

Pokial chcete kontrolovat najprv podla VS, potom podla cisla faktury, a nakoniec skusit vyhladat jeden relevantny vysledok z kombinacie mena+priezviska, resp. z priezviska+mena, obcas si doplnte nasledovne

Kód: Vybrat vše

      //skontroluje nekorektne ID zakaznika alebo nepriradenu hodnotu
    if(!$id || (!$DB->GetOne('SELECT id FROM customers WHERE id = ?', array($id)))){$id = 0;}

A treba este toto

Kód: Vybrat vše

      if(!$id && $name && $lastname)
      {
         $uids = $DB->GetCol('SELECT id FROM customers WHERE UPPER(lastname)=UPPER(?) and UPPER(name)=UPPER(?)', array($lastname, $name));
      $uidsneq = $DB->GetCol('SELECT id FROM customers WHERE UPPER(lastname)=UPPER(?) and UPPER(name)=UPPER(?)', array($name, $lastname));
      $uidsfull = $DB->GetCol('SELECT id FROM customers WHERE UPPER(lastname)=UPPER(?)', array($fullname));
         if(sizeof($uids)==1)
            $id = $uids[0];
         if(sizeof($uidsneq)==1)
            $id = $uidsneq[0];
         if(sizeof($uidsfull)==1)
            $id = $uidsfull[0];
      }


A nakoniec komentar zoskladam zo vsetkeho, co si zakaznik vyplni na PPP U

Kód: Vybrat vše

$comment = trim('Platba'.' '.'PPP'.' '.'U'.' '.$variab_symbol.' '.$spec_symbol);


Zbytocnostou nie je upravit i template, aby bola moznost doparovat rucne, resp. zvolit ineho zakaznikav pripade, ze zakaznik uhradi pod zlym VS(obcas i posta zle precita rukou vyplneny symbol).
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 14 years ago

Ma niekto vazbu s MK?
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

skrebon: Nebolo by jednoduchšie upraviť jednoduchým zásahom regulérny výraz? :D

Ahoj, problém je v tom že export z banky (GE MONEY BANK), je ve formátu CSV :

Kód: Vybrat vše

"Číslo účtu";"IBAN";"Číslo výpisu";"Odesláno";"Splatnost";"Částka";"Měna";"Typ transkace";"Číslo transakce";"Bankovní reference";"Reference klienta";"Číslo protiúčtu";"Název protiúčtu";"Banka protiúčtu";"Konstantní symbol";"Variabilní Symbol";"Specifický Symbol";"Popis 1";"Popis 2";"Popis 3";"Zpráva pro příjemce";"Poznámka";"Kategorie"

... proto takovéto obcházení ...
Jinak se k tobě přidávám s žádostí o radu (pomoc :)) jakým způsobem lze propojit LMS s MK. Díky;)
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 14 years ago

Co by som za to ja dal, ak by som mal dostupny csv subor z kazdej banky. Prave na to su regulerne vyrazy genialne.
Skus treba takto

Kód: Vybrat vše

'pattern' => "/^([^;]+)\;([^;]+)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;([^;]*)\;.*/",

Toto je priklad csv nasej CSOB banky. Bohuzial z banky som zatial nedokazal ziskat priamo csv. Banka poskytuje tusim SLK format, v ktorom je viacriadkovy zaznam jednej platby.

Ohladom prepojenia LMS s MK, zacni s pouzitim perlovskeho lms-MGC. Nasledne vygenerovany subor nahrat cez napr ssh na router a v nom import. Je to pomerne zasadny zasah do template/reload.php a bin/lms-mgc.
0 x

pajdys
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pajdys » 14 years ago

ja resim propojeni s mk pres javu a address listy.. jen povolovani ip a odpojovani neplaticu.. import z reifeisen bank mam taky pomoci javy..
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

Tak z toho lms-MGC jsem moc chytrej nebyl :o) ... v podstatě mi jde jen o povolovani ip a odpojovani neplaticu, ... mohl by mi prosím poradit jak na to ? díky ;o)
0 x

asdfg
Příspěvky: 46
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod asdfg » 14 years ago

Kde stiahnem cestinu?
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

Zkus jsi to tu trochu prolistovat ...
Odeslatod pthv v 21 úno 2008 18:15
Tak jsem tu cestinu umistil na web, at se to nemusi rozesilat po emailech a nemusi se cekat, nez se tu nekdo objevi kdo ji ma.
http://www.spider-net.cz/tmp/cz.zip

Bohužel je to přeloženo tak ze 70% ... pokud to budeš chtít mít celé v cz budeš jsi to muset dopřeložit, docela jako dobrý vzor může posloužit překlad v SK, který je téměř celý ;o)
0 x