Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zabbix vyčítání interface speed

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
_piggy_
Příspěvky: 57
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Znojmo

Zabbix vyčítání interface speed

Příspěvekod _piggy_ » 5 years ago

Ahoj
Potřebuji aby mi zabbix zobrazoval v mapě rychlost mezi dvěmi zařízeními umí to? Momentálně to mám v Dude nastaveno a funguje to. Jenže jednou za čas dude vytuhne a je potřeba restartovat. Zkouším zabbix a nemůžu přijít na to jak tohle nastavit.

Zařízení A --------- Zařízení B - mezi nimi chci vidět aktuální vytížení spoje.

Dále jestli se dá nastavit nějak hromadně snmp komunita, zatím jsem přišel jen na to že musím u každého zařízení po jednom přepišovat název komunity u všech položek.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

S tou komunitou - podivej se na zalozku Macros. Tam si muzes definovat vlastni promenne hodnoty, coz muze byt prave treba nazev komunity.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

macro, zadefinovat komunitu a potom v nazve komunity pouzit nazov macra...postuduj navody, fora...

hromadne menit nemusis...

dole pod zoznamom "items" máš MASS update

zakliknes vsetky items...dáš mass update....zmenis komunitu...updatne vsetky.
0 x

_piggy_
Příspěvky: 57
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod _piggy_ » 5 years ago

midnight_man píše:macro, zadefinovat komunitu a potom v nazve komunity pouzit nazov macra...postuduj navody, fora...

hromadne menit nemusis...

dole pod zoznamom "items" máš MASS update

zakliknes vsetky items...dáš mass update....zmenis komunitu...updatne vsetky.


Super díky, funguje to :)
A to vyčítání rychlosti na mapě mezi zařízeními také jde?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

netusim ;) ale ak chces citat nejaku hodnotu v prvom rade ju musis mat medzi "items" pri niektorom zariadení...potom ju mozes nejakym sposobom zobrazit v mape.
0 x

_piggy_
Příspěvky: 57
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod _piggy_ » 5 years ago

midnight_man píše:netusim ;) ale ak chces citat nejaku hodnotu v prvom rade ju musis mat medzi "items" pri niektorom zariadení...potom ju mozes nejakym sposobom zobrazit v mape.

V items mám vše, u některých switchů je tam i 300 položek. Jen nevím jak je dostat do mapy. Už tak mi zabbix přijde složitý na nastavení, ale zase umí asi vše co je potřeba.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

mapy nemame...musis patrat ;)
0 x