Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPadmin a účetnictví (export a import faktur a úhrad)

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
pngi
Příspěvky: 32
Registrován: 8 years ago

ISPadmin a účetnictví (export a import faktur a úhrad)

Příspěvekod pngi » 5 years ago

Ahoj všem,
prosím o případné zkušenosti s exportem faktur a jejich úhrad z ispadmina do jakéhokoliv účetního programu. Jde mi o to, co momentálně zaručeně funguje (hlavně úhrady). Já teď jedu přes MRP, což je katastrofa.
Přemýšlím o zakoupení Pohody nebo Abry.
Mimochodem po dotazu u ISPadmin, jaký účetní program bych měl koupit, aby šlo všechno importovat, my řekli, že si to musím vyzkoušet a že takové informace nemají.
Díky za pomoc :slight_smile:
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

pngi píše:Ahoj všem,
prosím o případné zkušenosti s exportem faktur a jejich úhrad z ispadmina do jakéhokoliv účetního programu. Jde mi o to, co momentálně zaručeně funguje (hlavně úhrady). Já teď jedu přes MRP, což je katastrofa.
Přemýšlím o zakoupení Pohody nebo Abry.
Mimochodem po dotazu u ISPadmin, jaký účetní program bych měl koupit, aby šlo všechno importovat, my řekli, že si to musím vyzkoušet a že takové informace nemají.
Díky za pomoc :slight_smile:

Zdravím, co si prosím představuješ pod pojmem "export faktur"? Můžeš to pro ty méně chápavé trošku rozvinout? Děkuji, mpcz, 20.5.2018
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 5 years ago

pngi píše:Ahoj všem,
prosím o případné zkušenosti s exportem faktur a jejich úhrad z ispadmina do jakéhokoliv účetního programu. Jde mi o to, co momentálně zaručeně funguje (hlavně úhrady). Já teď jedu přes MRP, což je katastrofa.
Přemýšlím o zakoupení Pohody nebo Abry.
Mimochodem po dotazu u ISPadmin, jaký účetní program bych měl koupit, aby šlo všechno importovat, my řekli, že si to musím vyzkoušet a že takové informace nemají.
Díky za pomoc :slight_smile:


Zdar,

Je to nevyresitelna katastrofa. Proste to nemaju moc poresene a pokud mas import faktur do ucetnictvi poreseny tak musis parovat 2x . Aj v ispadminu aj v ucetnictvi proste masakr.

Slibuji reseni pres 2 roky. Zatim nic. Radeji si najdi jiny system kde na to od zacatku mysleli ze isp musi myslet i na ucetnictvi.
0 x
David Kratochvil

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 5 years ago

Používám Pohodu a sice nejde vyexportovat již spárované platby, ale Pohoda si většinu spáruje sama po importu výpisů. Jen několik plateb, kde je špatný VS musím dopárovat ručně.
0 x

pngi
Příspěvky: 32
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod pngi » 5 years ago

Chceš tím říct, že fakt řešení není? Myslel jsem si, že jsem jenom idiot, co ho neumí najít :grinning: faktury si importovat do MRP už dokážu (půl roku to nešlo, až po mým 5. mailu našli u ispadmina chybu ve struktuře XML). Jde mi hlavně teď o ty úhrady, resp. o jejich export/import, protože účetní je už na oběšení... A párování úhrad v ISPadminu je ok, máme FIO...
0 x

pngi
Příspěvky: 32
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod pngi » 5 years ago

mrazek609 píše:Používám Pohodu a sice nejde vyexportovat již spárované platby, ale Pohoda si většinu spáruje sama po importu výpisů. Jen několik plateb, kde je špatný VS musím dopárovat ručně.


A co párování hotovostních plateb?
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 5 years ago

Myslím si, že řešení není. Do Pohody si normálně impotuji vystavené faktury a pak importuju výpisy z banky, ta si automticky spáruje cca 95% plateb znovu. Těch 5% zatím hold musí účetní ručně, protože klienti platí pod špatným VS apod.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 5 years ago

Hotovost jedině ručně. Ale u nás už hotovost skoro nebereme, snažíme se lidi učit jen pře účet.

Budeme přecházet na CF-Control, tak ještě nevím jak to funguje tam. Ale bojím se, že toto bude problém všude.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Není to nevyřešitelné. Trochu bych to poopravil, mám pro to důvody.
Není to nevyřešitelná ale neřešená katastrofa. S Pohodou jsem vyjímečně komunikoval, úplně mi to stačilo.
Jsem zaučený strojní zámečník, nedoučený, nemám ani všechny třídy ZDŠ. Účetní SW jsem si psal sám, začal jsem jako samouk Foxpro. Trvalo to cca možná měsíc. Samozřejmě se to dodnes stále vylepšuje. Export všech faktur je na jedno tlačítko, včetně odeslání emailem, doručenek a přečtenek.
Import, pokud jsem to dobře pochopil je natažení pohybů z banky (u mě = F10). Natáhne z banky (FIO) data, mají národně daný pevný formát, rozpitvá sloupečky, napáruje a hotovo. K tomu další "detektivní operace" = ulehčení práce s nestandardními pohyby typu starý VS, žádný VS, nedoplatek atd., 2x zaplaceno, kterých taky není málo.
Z tohoto pohledu to nevidím u rozvinutých SW firem jako neřešitelné, ale jako neřešené, popř. bezohledné.
Zkus se obrátit na EKONOM, Elisoft, ing. Bělovského, vyrůstal na FoxPro, takoví mají praktické myšlení a nevymýšlí blbosti. mpcz, 20.5.2018
1 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Dalsi tajny problem ucetniho charakteru.
Popisu nase reseni. Na spravu a generovani faktur pouzivame LMS. Jako ucetnictvi pouzivame UOL.cz. Pomoci API jim kazdy mesic nalejeme nase faktury. Zpatky si vezmeme pridelene cislo k LMS fakture a pak z LMS rozesleme. LMS faktura ma platebni bilanci poslednich 10 operaci a je v HTML, UOL faktura nema platebni bilanci poslednich deseti operaci, ale zase je v pdf. (dohrat pdf knihovnu a nastavit v LMS sme uz deset let liny) UOL si sama paruje platby proti fakturam, stahuje si sama vsechny 4 banky + SIPO co mame (ale neumi parovat podle vice kriterii, jedine podle cisel faktur a nedavno se koncne naucili i podle spicifickeho symbolu (coz je cislo smlouvy pro zakazniky s trvalym prikazem, musi se uvest do adresare). ALE .... My si v LMS parujeme stale, tedy soubezne, take pro vlastni potrebu sledovani dluzniku, je to prehlednejsi. Mam dojem ze se pruniku dvou systemu nikdy nezbavime. Nekdo zase bude parovat v ISP admin a v ucetnim programu. Je mozne ze nektere ucetni programy budou mit problem parovat podle jinych udaju nez podle cisla VS. Typicky mne napada podle cisla smlouvy, tedy v ciselniku/adresari musis importovat vedle jmena a prijmeni a adresy i cislo smlouvy a pak se modlit ze Abra, Moeny S3, Pohoda a podobne umi parovat podle dalsiho kriteria.

pngi píše:Ahoj všem,
prosím o případné zkušenosti s exportem faktur a jejich úhrad z ispadmina do jakéhokoliv účetního programu. Jde mi o to, co momentálně zaručeně funguje (hlavně úhrady). Já teď jedu přes MRP, což je katastrofa.
Přemýšlím o zakoupení Pohody nebo Abry.
Mimochodem po dotazu u ISPadmin, jaký účetní program bych měl koupit, aby šlo všechno importovat, my řekli, že si to musím vyzkoušet a že takové informace nemají.
Díky za pomoc :slight_smile:
0 x

Tornado101
Příspěvky: 26
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Tornado101 » 5 years ago

AHoj, já mám nastavené automatické párovaní z čsob přes mailové reporty do ISP, děje se to každých 5 minut, takže párovaní je vždy aktuální, řeším jen když klient příkaz nebo platbu pošle třeba bez ničeho, žádný VS ani jméno, to už je ale minimální. No a pak účetní na konci každého měsíce stáhne import z ISP a vloží do money, jsou tam pak jak hotovost tak banka. Dle účetní s tím zádný problém není vše funguje.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 5 years ago

Tornado101 píše:AHoj, já mám nastavené automatické párovaní z čsob přes mailové reporty do ISP, děje se to každých 5 minut, takže párovaní je vždy aktuální, řeším jen když klient příkaz nebo platbu pošle třeba bez ničeho, žádný VS ani jméno, to už je ale minimální. No a pak účetní na konci každého měsíce stáhne import z ISP a vloží do money, jsou tam pak jak hotovost tak banka. Dle účetní s tím zádný problém není vše funguje.


ale tvoj uctovnik si stiahne z ispadmina len faktury... nie uhrady. ty si uhrady spravis v ispadmine ale uctovnik si ich musi znova spravit sam v uctovnom programe.
0 x

pngi
Příspěvky: 32
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod pngi » 5 years ago

mato1 píše:
Tornado101 píše:AHoj, já mám nastavené automatické párovaní z čsob přes mailové reporty do ISP, děje se to každých 5 minut, takže párovaní je vždy aktuální, řeším jen když klient příkaz nebo platbu pošle třeba bez ničeho, žádný VS ani jméno, to už je ale minimální. No a pak účetní na konci každého měsíce stáhne import z ISP a vloží do money, jsou tam pak jak hotovost tak banka. Dle účetní s tím zádný problém není vše funguje.


ale tvoj uctovnik si stiahne z ispadmina len faktury... nie uhrady. ty si uhrady spravis v ispadmine ale uctovnik si ich musi znova spravit sam v uctovnom programe.


Přesně o to jde, s fakturama by problém nebyl, ale napárovat měsíčně 1000 plateb růčo je šílenost...
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 5 years ago

pngi píše:
mato1 píše:
Tornado101 píše:AHoj, já mám nastavené automatické párovaní z čsob přes mailové reporty do ISP, děje se to každých 5 minut, takže párovaní je vždy aktuální, řeším jen když klient příkaz nebo platbu pošle třeba bez ničeho, žádný VS ani jméno, to už je ale minimální. No a pak účetní na konci každého měsíce stáhne import z ISP a vloží do money, jsou tam pak jak hotovost tak banka. Dle účetní s tím zádný problém není vše funguje.


ale tvoj uctovnik si stiahne z ispadmina len faktury... nie uhrady. ty si uhrady spravis v ispadmine ale uctovnik si ich musi znova spravit sam v uctovnom programe.


Přesně o to jde, s fakturama by problém nebyl, ale napárovat měsíčně 1000 plateb růčo je šílenost...


A co tak 5-10 tisic plateb na 3 rozlicne ucty plus SIPO, plus poukazky...??? katastrofa!
0 x
David Kratochvil

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 5 years ago

"ISPadmin" a "zaručeně funguje" jsou protiklady ...

Jinak tam mají exporty do 14 systémů, ale když jsem se ptal myslím na Premier tak mi řekli že to nemají vyzkoušený. To rozhodlo, že jsem si to na druhé firmě nezavedl a slavím to rozhodnutí každým dnem .

Tam kde to máme nasazené to řešíme jako ostatní, export faktur a další párování v Pohodě. Hotovosti ručně. Na takový pokročilý systém totalní katastrofa. Třeba v té další verzi - 5 , už to bude aspoň napůl umět :thumbsdown:
0 x