Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPadmin 5 - <R>EVOLUCE

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Re: ISPadmin 5 - <R>EVOLUCE

Příspěvekod Defender » 4 years ago

Mame to na vlastnim serveru a za ceny co maji na webu s SMS branou jsem nikdy ISPadmina nesehnal ani pres nabidku s Flowpro.
Podpora funguje na telefonu ihned a na mailu do dne.
1 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Ved na toto nebudem ani ja nachystany, aby mi niekto v ten den odpovedal na problem..ci ho vyriesil dokonca. Len si treba zvyknut.. na iny vizualny stil a ine umiestnenie.
Pockam, pokial ISPadmin4 bude, ako tak funkcny a ked uz nebude kudy kam, tak CF Control som ochotny skusit a ak by mi nesadol, vzdy sa da ist na ISPadmina5. Ale tomu sa chcem silou mocou ja osobne vyhnut,..uz len po tych "prijemnych" situaciach, ked sme potrebovali ihned nieco riesit a oni to mali nahaku. Posledny rok, mozem povedat, ze sa ich pristup zlepsil. Ale, Kto vie, ci to nieje len na oko, ako pred 10x rokmi, ked mi ich "skvely" produkt ponukali. Je ta viac ako 50% rozdiel v cene a to je dost. Ak dokazali skocit z cca 420€ rocnej podpory na 250€ mesacne, tak ten ich treti skok, by som uz chcel pozorovat z velkej dialky a pekne sa na tom smiat, ze som spravil rozumnu vec, ze som nesiel na ISPadmina5.

Uvidime, ako sadne koleginy CF Control a mne,. a dame tomu cas a subezne to budeme len tak testovat, ci si zvykneme,. Vzdy, je ta moznost si dat predca za 2x nasobnu cenu ISP5 :). Tam vymysleli, predca uz tolko "kravovin", ze sablona na SAF,ci SIAE, Racom, Ericson,. by tam uz za tia roky mohli byt aj umalovane. Ale ani to, neboli schopny to do toho dat.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Má někdo nějakou poslední instalačku ISPadmina 4? Pro nějaký průser (viz viewtopic.php?f=93&t=28891) by se to mohlo hodit a bylo by dobré být na takovou situaci připraven...
0 x

tomas_m
Příspěvky: 32
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomas_m » 4 years ago

Ak by niekto potreboval tak nasli sme tuto 4.28 64bit debian 7
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

Lituji těch 2 let dohadování se s isp adminama a to byla jen demo verze. Čeho lituji víc jsou peníze o které jsem díky tomu přišla.
Máme CF Control a opravdu to je super. Když je fakt potřeba zavolá se nebo napíše reakce jsou rychlé. CFControl má přehlednější rozhraní než ISP Admin. Server u nás s flowcontrol za cenu kterou nedá ISP Admin ani omylem a na rovinu ani ostatní. Celé je to ucelené a obslouží to potřeby ISPíka i klientů od skladu po kontrolu plateb přes hlídání čehokoliv na site po rozeslání upomínek za nezaplacené platby a jejich online spárování. A když tam něco není napíšete to a domluvíte se.
Takže 6 let CF Control a mohu jedině doporučit.
LF
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

soudíte ISP admina podle 6 let starý zkušenosti? to chce fakt koule.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

No neřekl bych, že za ty roky došlo k nějakým zásadním (pozitivním) změnám. P. Filipová zřejmě objevila Ameriku, protože lidí co by s tím drekem byli opravdu spokojení bude jak máku.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Přidal bych zkušenost z jedné migrace v4 na v5 (já bych to dal do ****, úspora za 5 let byla min 150tis, ale zkostnatělý systém si prostě vyžádal svou daň, navíc moje peníze to nejsou...)
- vlastní migrace celkem v pohodě, struktura dat se nezměnila, ovládání až na drobné odchylky zůstalo stejné
- aby se to dalo alespoň nějak finančně udržet, osekali jsme to "na kost" o moduly co jsme málo používali
- před mnoha lety Sýs prezentoval jako velkou výhodu, že licence se počítá jen za klienta s aktivní službou internet. Používali jsme tak ispadmina i na další fakturaci za některé služby/zboží. V nové verzi se licence najednou počítá z každého "nesmazaného" klienta v kontaktech (s debilní výmluvou na něco kolem GDPR...), takže jsme z toho museli hromadu lidí smazat a tyto fakturace řešit jinak (další problémy a náklady) a peníze stojí i evidence klientů, které tam máme jen kvůli nějakého dlouhodobě spláceného dluhu...
- chtěli jsme přijímat platby za služby kartou (na provozovně) - odpověď zní NELZE. Takže kvůli tohoto zmetku se řeší zda si v tom budeme dělat strašlivý bordel (přepisovat hotovostní doklady nebo mazat faktury a na platby kartou je vystavovat odjinud) nebo budeme lidem vysvětlovat, že kartou mohou platit jen zboží a práci, ale internet nelze, anebo že snad nebudeme karty akceptovat vůbec (i když v rámci dodávek EET systémů to nabízíme jako výhodu).
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Takže zase výmrd ... :D mne přijde ze už neví co by aby vytriskali co nejvíc...
1 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

CrazyApe píše:Takže zase výmrd ... :D mne přijde ze už neví co by aby vytriskali co nejvíc...


A já byl už skoro rozhodnutý, že do toho po novém roce půjdeme :))
2 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

No dik za info taky sem byl rozhodlej po novym roce to risknout ale vypada to ze opravdu hrebicek do rakve a jdu do neceho jineho :(
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

rsaf píše:Přidal bych zkušenost z jedné migrace v4 na v5 (já bych to dal do ****, úspora za 5 let byla min 150tis, ale zkostnatělý systém si prostě vyžádal svou daň, navíc moje peníze to nejsou...)
- vlastní migrace celkem v pohodě, struktura dat se nezměnila, ovládání až na drobné odchylky zůstalo stejné
- aby se to dalo alespoň nějak finančně udržet, osekali jsme to "na kost" o moduly co jsme málo používali
- před mnoha lety Sýs prezentoval jako velkou výhodu, že licence se počítá jen za klienta s aktivní službou internet. Používali jsme tak ispadmina i na další fakturaci za některé služby/zboží. V nové verzi se licence najednou počítá z každého "nesmazaného" klienta v kontaktech (s debilní výmluvou na něco kolem GDPR...), takže jsme z toho museli hromadu lidí smazat a tyto fakturace řešit jinak (další problémy a náklady) a peníze stojí i evidence klientů, které tam máme jen kvůli nějakého dlouhodobě spláceného dluhu...
- chtěli jsme přijímat platby za služby kartou (na provozovně) - odpověď zní NELZE. Takže kvůli tohoto zmetku se řeší zda si v tom budeme dělat strašlivý bordel (přepisovat hotovostní doklady nebo mazat faktury a na platby kartou je vystavovat odjinud) nebo budeme lidem vysvětlovat, že kartou mohou platit jen zboží a práci, ale internet nelze, anebo že snad nebudeme karty akceptovat vůbec (i když v rámci dodávek EET systémů to nabízíme jako výhodu).


Představa, že Abra začně fakturovat navíc za každého klienta přidaného do systému je docela děsivá :)
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

V této instalaci byly 3 důvody proč zůstat:
- zavedený systém a neflexibilita některých důležitých uživatelů (byla panika i z toho, že se dříve položky faktury objevovaly po pouhém najetí myši a nyní se objevují až po kliknutí)
- problémy s počítáním DPHčka na fakturách ve v4 - kvůli toho se muselo jedna rychle.
- jako dnes asi všude přetlak práce - migrace na něco jiného by sežrala spoustu času (výběr/testy/přenos dat/úpravy skriptů/zaškolení...) takže by nebyl čas na provozní věci.

Jinak se pravděpodobně někde během migrace ztratilo nastavení času pro odpojení - nikdo si to nepamatuje přesně, ale podle všeho jsme měli odpojení 10 dní po splatnosti (a upozornění jsme posílali po 3 a 6ti dnech), při migraci se to změnilo (default?) na 5 dní, takže jsme víceméně jeden den odeslali upozornění a druhý den lidi odpojili :-)
0 x

krocik
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod krocik » 4 years ago

Ahoj, v nějakém článku jsem tu četl, jak si spustit starý ISPAdmin4 po přechodu na nový ISPAdmin5 (nyní je 4 zablokovaná). Potřeboval bych tam něco ověřit, ale nemohu ten příspěvek jak to spustit najít ? Poradí někdo ?

Diky
0 x