Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zobrazení adres přípojek na mapě

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Zobrazení adres přípojek na mapě

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

Zdravím, měl bych někdo nápad jak nejrychleji nacpat údaje adres přípojek do např. vlastní google mapy ? tak abych v ní viděl jednotlivé body ? Jde mi o to, abych viděl jak jsou rozmístění klienti v dané lokalitě kolem AP. Do jednoduché tabulky např v exelu to můžu mít hned, ale jak dál ten export do google maps ?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

dobry uz to mam :)
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 6 years ago

Dík, že si se podělil. Rovnou to vlákno smaž. Sobce mám nejradši.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Zkušenější programátor to napíše za dva večery. Ke Google maps je API. Umí k adrese zjistit GPS souřadnice, umí samozřejmě vykreslit vlastní mapu s vlastními body... Kdyby jsi už měl GPS souřadnice, dal by se vygenerovat KML soubor a ten pak zobrazit webovou službou nebo v Google Earth. Největší problém bude, jak jsou napsané adresy - chyby, zkomolené názvy ulic... Jinak v dnešní době by asi bylo nejlepší u klientů evidovat přímo RUIAN kód...

V naší mapě napojené na LMS jsou klienti např. zobrazeni různými barvami podle toho na kterou síť (vysílač) jsou připojeni...
mapa.jpg
mapa.jpg (197.17 KiB) Zobrazeno 3178 x
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

hodit adresy akorat do tabulky v exelu plus jeden sloupek s pojmenovanim ulozit jako xml, a pak soubor importovat ve vlastnich google mapach, kde se navoli, ktery sloupky slouzi pro adresu a ktery pro popisek...pak uz se to tam nasazi
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

to stim udajem na jake jsou pripojene AP je super. Jen si nejsem jistej jak bych poresil, kdyz je prepojim na jine aby se to promitlo do mapy. Bohuzel udaj o tom kam jsou napojeni se mi do databaze samo negeneruje, zadava se rucne pri zrizeni pripojky.
0 x

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 6 years ago

jahpisin píše:to stim udajem na jake jsou pripojene AP je super. Jen si nejsem jistej jak bych poresil, kdyz je prepojim na jine aby se to promitlo do mapy. Bohuzel udaj o tom kam jsou napojeni se mi do databaze samo negeneruje, zadava se rucne pri zrizeni pripojky.


Co uvažovat, že každé AP má vlastní IP rozsah a podle rozsahu poznat o jaké jde AP (SSID)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

jahpisin píše:to stim udajem na jake jsou pripojene AP je super. Jen si nejsem jistej jak bych poresil, kdyz je prepojim na jine aby se to promitlo do mapy. Bohuzel udaj o tom kam jsou napojeni se mi do databaze samo negeneruje, zadava se rucne pri zrizeni pripojky.

Tak pokud máš bordel v evidenci = data neexistují, je to smůla. Za další večer by programátor asi zvládl dotáhnout potřebná data z rádií a vypsat třeba i signály...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

nevyplňujete data pro čtu s adresami přes ruian? tam přece adresy jsou a je tam i to debilní 100 let starý určení polohy ale existuje převod do gps a pak už je to snadný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

jt-dob-net píše:
jahpisin píše:to stim udajem na jake jsou pripojene AP je super. Jen si nejsem jistej jak bych poresil, kdyz je prepojim na jine aby se to promitlo do mapy. Bohuzel udaj o tom kam jsou napojeni se mi do databaze samo negeneruje, zadava se rucne pri zrizeni pripojky.


Co uvažovat, že každé AP má vlastní IP rozsah a podle rozsahu poznat o jaké jde AP (SSID)


Tak to bohuzel nelze, rozsah je spolecny pro nekolik AP, musel bych jedine podle ssid. Vesmes vse ostatni jak pak vycitat a upravit je prace pro externiho programatora, co delal tu databazi. Databaze slouzi jen pro interni udaje jako jmeno, adresa, atd...neni napojena na sit, aby do toho zaroven zanasela udaje. Jsem ted aspon schopnej si to nasazet do mapy abych mel predstavu o rozmisteni klientu, nadruhou stranu je to pak blbe v tom, ze nevim kam je pripojen pokud je na rozhrani dvou AP, ale myslim, ze pro muj ucel pri prestavbe AP na zvoleni vhodnych anten a poctu mi to bude dostacovat.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

hapi píše:nevyplňujete data pro čtu s adresami přes ruian? tam přece adresy jsou a je tam i to debilní 100 let starý určení polohy ale existuje převod do gps a pak už je to snadný.


jojo vidis....druha vlastne databaze co pouzivaji zeny v kanclu :)
0 x