Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DUDE 6.40.3 winbox

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

DUDE 6.40.3 winbox

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Ahoj,
aktualizoval jsem dude server na v 6.40.3 a nějak mi zmizela funkce spouštění winboxu přímo z Dude pro dané zařízení. Vždy stačilo pravým myšítkem kliknout na zařízení, vybrat tools a winbox a automaticky se mi spustil winbox. Ještě ve verzi 6.37.4 to normálně fungovalo, v 6.40.3 už ne. Není tahle funkce jenom někde vypnutá, nebo je úplně odebraná?

dude.png
dude.png (23.64 KiB) Zobrazeno 1815 x
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

už se to tu několikrát řešilo, mikrotici to udělali schválně, jde to tam ručně přidat, najdi si vlákno o dude, je tam postup jak to tam přidat
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Jo v Mikrotiku moc nepremysli. Misto toho, aby to zprovoznily se vsema zarizenima, tak to radsi vypnou. To reseni na webu je nic moc :(

Peyrak píše:už se to tu několikrát řešilo, mikrotici to udělali schválně, jde to tam ručně přidat, najdi si vlákno o dude, je tam postup jak to tam přidat
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 6 years ago

Tak znovu:

v levém panelu v Dude otevřeš záložku Tools a přidáš tam položku Winbox do commad vložíš

Kód: Vybrat vše

%HOMEPATH%\Desktop\winbox.exe [Device.FirstAddress] [Device.UserName] "[Device.Password]"

a dole si můžeš vybrat že to platí pro Mikrotik Device

spouští to winbox z plochy

co je na tom nic moc????
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Tak já jsem to měl dříve tak, že jsem se mohl připojit, z kteréhokoli pc u kterého jsem byl, aniž bych musel instalovat winbox. To je jediná nevýhoda, jinak to funguje no a je to v seznamu až dále, ale ještě jsem neměl moc čas si s tím hrát, taky mi to nechce vidět nějaký rozhraní, na části zařízení, nevím proč. Používám na jiném pc ještě starého Duda, tak mne to netlačí to předělávat.
0 x