Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude a NAT

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Lukast
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Dude a NAT

Příspěvekod Lukast » 6 years ago

Ahoj,

zkouším se dostat do monitoringu pomocí dude od mikrotiku a narazil jsem na problém s NATem.

Přidám si dvě zařízení, ty mají stejnou veřejnou IP adresu. Vytvořím si pro něj nový SNMP profil s portem 162 a svou komunitou. Pro druhé zařízení další profil s portem 163. Poté v nastavení jednoho zařízení vyberu profil 1, v druhém profil 2.
Udělám ze zařízení SNMPwalk, to mi vytáhne všechny potřebné informace a ty sedí. Udělám na druhém zařízení SNMPwalk, opět vytáhne informace pro konkrétní zařízení...potud je tedy vše OK.

Akorát mi pak dude v záložce SNMP u obou zařízení ukazuje stejné data...jakoby se připojil pouze k jednomu, ale data z toho jednoho zařízení ukáže na všech s tou stejnou veřejnou IP.

Nevíte co dělám špatně, případně jak docílit vyčítání SNMP ze zařízení za NATem?
0 x

TLin
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TLin » 6 years ago

Na svém routeru si nastav port forwarding (když ti něco přijde na portu 163, router, pravděpodobně, neví kam s tím).
0 x

Lukast
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Lukast » 6 years ago

Port forward je nastaven dobře, respektive SNMPwalk (z dude) projde vpohodě takže nepředpokládám že je problém v něm.
0 x

Lukast
Příspěvky: 18
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Lukast » 6 years ago

Nedalo mi to a tak jsem napsal rovnou na support, že mi to připadá jako bug, po pár vyměněných mailech ohledně nastavení dali zapravdu :-( což je škoda...

Hello,

Yes, seems like we can repeat the same behavior. We will add this ticket, and review when active Dude development will renew.

Best regards,
Pauls

--
MikroTik.com
0 x