Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ikona připojení k místní síti WIN7 a výše

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Ikona připojení k místní síti WIN7 a výše

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

Zdravím,
poslední čitelný projev ikony připojení k místní síti byl na WIN XP. Pak vymysleli "kombi" ikonu. Nad tím nezbývá než kroutit hlavou. Než se pustím do vlastní ikony - nemá někdo nebo nezná utilitu, která vytvoří ikonu s jasným projevem: vytáhnu kabel = červený křížek? Tedy žádné prokliky do nižších vrstev.
Děkuji.
mpcz, 30/03/2016
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
skoro rok pryč a žádná reakce. Divné - přijde mi normální, že tahle ikona je pro IT lidi zcela zásadní. Nebo existuje nějaké jiné přímočaré řešení, jak zjistit jedním mrknutím, jestli link na ETH "mám - nemám"?
Děkuji, mpcz 15.01.2017
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 7 years ago

Zdárek, ale však ta ikona má jasné 3 stavy
- 1) není link na kabelu => vytažený kabel a nefunkční L1 => červený křížek ve W7
- 2) je link na kabelu, ale nelze přeložit DNS název => problém na L2 a výš => žlutý vykřičník ve W7
- 3) normální ikonka jako televize => vše by mělo být OK
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

OK,
dík, to je možné, ale od doby psaní dotazu vývoj pokročil a byli jsme víceméně donuceni k W10. A vývoj jde spíše cestou integrované ikony. Možná to špatně chápu, co tím chce Bill říci, ale já tam tu indikaci link/nelink nějak nevidím.
mpcz, 15.01.2017
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 7 years ago

No ona ta ikona ale taky není 100%. Osobně teda neznám síťaře, kdo by ji nějak používal :-)
Ikona v podstatě jen říká, zda se provede úspěšně překlad nějakého DNS jména od MS. Nic víc, nic míň. Od toho jsou jiné nástroje ;)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Pravděpodobně nevíš přesně, o čem je řeč. Mám na mysli vzpomínku na XP. Link byl - ikona dvou monitorků byla krásná modrá. Link nebyl - přes ikonu byl červený křížek. Na první pohled vidím jestli je aspoň kabel a napájení antény v pořádku. A ať si myslí kdo chce, co chce, považuji to za velmi užitečnou informaci. Další info si zjistím jinak a jinde. A spíš považuji za velmi podivné, že to někomu poslední roky nechybí.
Jde o to, zda již někdo nenapsal SW, který tuto ikonu v podání XP nahrazuje. Pár jsem jich našel, ale kupodivu zobrazují všechno možné, jen to, co potřebuji, ne.
mpcz, 15/01/2017
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Já teda nevím, asi nějak nechápu přesně o co jde, ale ty ikony jsou přesně jak popisuješ... Akorát díky úpravě vzhledu není monitor barevný a animovaný. Ale signalizace stavu tam je.

01.JPG
bez linku
01.JPG (11.42 KiB) Zobrazeno 5220 x


02.JPG
bez adresy/DNS
02.JPG (11.39 KiB) Zobrazeno 5220 x


03.JPG
link, adresy, DNS OK
03.JPG (10.89 KiB) Zobrazeno 5220 x
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Ok, děkuji za reakci, to jsou W10? Protože já mám ikonu "integrovanou" neboli jednu a tu samou pro WLAN i LAN. A ani po vypnutí WLAN adaptéru, což stejně dělat nechci mi křížek nedělá. Podle toho, co čtu na netu, tak je toto chování normální a najdou se i tací, co nostalgicky vzpomínají na XP.
mpcz, 15.01.2017
Naposledy upravil(a) mpcz dne 15 Jan 2017 22:06, celkem upraveno 2 x.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 7 years ago

No já to chápu. Přesně jak popisuje Petr Bačina to funguje i ve W7 a W8. Akorát nemusí být vždy ikona vidět, může být v rozšířeném seznamu pod tou šipičkou nahoru.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Ano jsou to W10, ale ve W7 je to víceméně stejné.

Ještě je tam stav se žlutým vykřičníkem, ale ten se mi zaboha nedaří navodit na tak dlouho abych ho zachytil.

07.JPG
zakázaná wifi karta a odpojený lan
07.JPG (10.74 KiB) Zobrazeno 5208 x


04.JPG
odpojený lan, aktivní wifi a dostupné sítě
04.JPG (10.46 KiB) Zobrazeno 5208 x


06.JPG
odpojený lan, připojená wifi
06.JPG (10.69 KiB) Zobrazeno 5208 x
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Aha, no tak to se mi 10-ky takto nechovají nebo to neumím nastavit. Ještě to musím prozkoumat. Jsi si jistý, že i v WIN10 to funguje správně a nemusí se vypnout WLAN?
Dík, mpcz, 15.01.2017
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Pokud je zapnutná wifi, tak to nezobrazuje stav ethernetu ale indikuje se stav wifi. Nicméně stačí kliknout na ikonu, vyskočí tabulka, kde jsou vidět stavy adaptérů (připojeno, odpojeno atd.). Osobně ikonám stejně nevěřím, protože si celé to nastavení sítě dělá co chce. Připojim na wifi, hází mi to hlášku "připojování k síti", k tomu vykřičník a přitom adaptér už má adresu, normálně komunikuje a net frčí. Raději než zkoumat ikony, kliknu pravým, dám centrum sítí a sdílení, a mám podrobnější info na 2-3 kliknutí.

BFU stejně nepozná ikonu aniž bych mu jí musel detailně popsat. Někdo v tom vidí televizi, někdo monitor, kostičku, schody, vlnky, obloučky, spousta lidí má ikonu automaticky schovanou. Takže na vzdálenou "diagnostiku" stejně naprd. A když už u PC sedím, tak si radši 3x kliknu a vím přesně.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

OK,
všem děkuji za poznatky. Odradit se však nedám, cílem je ikona WIN10 vázaná jednoznačně na LAN, s jednoznačnou indikací linku na kabelu, nezávislá na jiných adaptérech, neschovatelná, jasně rozpoznatelná (třeba něco jasně odlišného). A samozřejmě spolehlivá. Zkusím vlastní vývoj. Když to šlo v XP, kde to funguje stoprocentně, proč ne ve W10?
mpcz, 16.01.2017
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 7 years ago

0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Děkuji, všechny vyzkoušeny, stejný chaos jako ta origo WIN10.
mpcz, 16.01.2017
0 x