Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISP Admin Nagios - export

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

ISP Admin Nagios - export

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Dneska ještě jeden dotaz.. jde nějakým způsobem vyhodit Nagios server, co je v ISP Adminu aby byl jako standalone s konektem na ISP Admin?
Jde mi o to, že je to dobrý na dohled nad sítí, jenře se na to pořád logovat přes webovky, přes ISP Admina tak to zabere 1-2 minuty než se tam dostanu a dělat to každej den atd. není moc efektivní navíc na to zapomínám.. chtělo by to něco co by se pustilo přímo při startu PC a naběhl Nagios.
Jde to nějakým způsobem? Dělal to někdo?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

Striker píše:Dneska ještě jeden dotaz.. jde nějakým způsobem vyhodit Nagios server, co je v ISP Adminu aby byl jako standalone s konektem na ISP Admin?
Jde mi o to, že je to dobrý na dohled nad sítí, jenře se na to pořád logovat přes webovky, přes ISP Admina tak to zabere 1-2 minuty než se tam dostanu a dělat to každej den atd. není moc efektivní navíc na to zapomínám.. chtělo by to něco co by se pustilo přímo při startu PC a naběhl Nagios.
Jde to nějakým způsobem? Dělal to někdo?


Neznam ISPadmin, ale obecne na nagios / icingu apod. existuje plugin do firefoxu, kde se zobrazuji zda je vse OK, popr. chybove stavy a kliknutim na ne se zobrazi primo nagios stranka. Je potreba tam ale nastavit cesty k nagios configu atd. Defaultne je to myslim /usr/local/nagios ......
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

No ale pořád musím pouštět FF, což jsem právě nechtěl. Mrknu na to ale určitě, díky za info. Cestu si vytáhnu, nemám problém ;)
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

Striker píše:No ale pořád musím pouštět FF, což jsem právě nechtěl. Mrknu na to ale určitě, díky za info. Cestu si vytáhnu, nemám problém ;)



Vždy bude potřeba něco spustit a nebo jsem nepochopil, co přesně myslíte / chcete. Jinak v každém případě není důvod se na Nagios nějak dívat, stačí si správně nastavit stavy, které to má hlídat a jejich překročení si nechat zasílat na e-mail / mobilní e-mail apod. Takhle to mám aspoň já a na Nagios se podívám tak 1x za možná půl rok ...
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Maily mám, ale nepříjde mi to jako dostatečně rychlá informace a nevím kvůli čemu. SMS bránu máme v řešení, takže to je v plánu. No to je jedno, vyzkouším tohle ;)
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

Tak nově push notifikace přimo do aplikace na mobil iOS nebo android.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Našel jsem např.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ationslite
Tohle si měl třeba na mysli?
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

Nene přímo originál aplikaci ispadmin pro mobil.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Aha tuhle si myslel, já přemýšlel nad nějakou externí přímo pro Nagios :D Tu zatím nemáme ale začnu uvažovat, myslím že mi přišla strašně vysoká cena za to.. když to vyšlo mrknu teď.
0 x