Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

accounting-backup radius

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

accounting-backup radius

Příspěvekod okoun » 8 years ago

ahoj, nevíte přesně na co je v nastavení radius serverů na mikrotiku položka: accounting-backup (yes | no; Default: no)
nikdy jsem to nepoužíval a mám jeden master radius a dva slave radiusy...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 8 years ago

Pokud je to na yes, tak to znamená, že daná definice radius serveru je pro zálohu, takže v tom tvém případě ten hlavní nadefinuješ s backup no a ty dva záložní s backup yes. Mikrotik pak má accounting posílat na ten primární, pokud ten nekomunikuje, posílá to na záložní. Jinak v tom měli chybu, i když jsi měl dva radius servery nastaveny a jeden označen jako accounting backup=yes, tak to ROS bez rozmyslu posílal na oba. Zda je je to už orpaveno netuším, nepotřeboval jsem v poslední době (zálohuji přes anycasting, čímž jsem problém s duplicitními accounting daty obešel).
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

počkej já jsme měl za to že acct funguje tak že se to posílá tam kde se uživatel ověřil, takže tomu tedy tak není? to by bylo jen dobře pač bych nemusel zařizovat synchro ze slavů na primár...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 8 years ago

Měl by to posílat primárně na ten s accounting-backup=no, ale mě to posílal naráz na všechny definované, ať měly backup yes nebo no (a dle křiku na fóru mikrotiku tak činil ROS i jiným). Takže problém to dělalo, že když se ty DB replikovaly obousměrně, tak to udělalo slušný bordel v datech. Tak mám odkaz na server jen jeden a je na OSPF zařídit, aby vždy mířil na živý server. :-)
Pokud budeš mít víc serverů s backup=no nebo backup=yes, tak to jsem nebádal, hrál jsem si jen se dvěma, kdy jedne měl backup=no (primární) a backup=yes (záložní)...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

no každopárně pokud jsem měl u primáru no a u sekundáru také no a náhodou se ověřil přes sekundar tak to na primar acct neposílalo přitom byl na prvním místě.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...