Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FreeRadius + Ubiquiti AP

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Georgerr
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

FreeRadius + Ubiquiti AP

Příspěvekod Georgerr » 8 years ago

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu, mám "nějak" nakonfigurovaný freeRadius na Debianu, nechci psát správně, protože netuším, kde je zakopaný pes. Nicméně klienti se k němu připojí úspěšně za pomoci jména/hesla.
FreeRadius má na sobě pověšený důvěryhodný certifikát od firmy COMODO na doménu radius.XYZ.cz.
Pak mám ubiquiti talíře a nakonfigurovaný controller na připojování klientů pomocí Radiusu a klienti se k němu připojí pomocí jména/hesla. Alespoň tedy Windows 7,10 a Android 4+ mám otestované, na linux mint jsem měl nějaké problémy, ale Linux je pro mně vedlejší.

Problém tkví v tom, že se mi windows klienti při prvním připojování ptají, jestli jsem na tomto místě očekával tuto síť a zda si jsem jistý, že se chci připojit. (Mé podezření je, že klientům nesouhlasí Subjekt v certifikátu, ale nevím s čím, jestli FreeRadius,Hostname debianu nebo jaká hodnota by měla obsahovat radius.XYZ.cz).
Nikde jsem tento problém neviděl řešit.

Řešíme to do školy, kam studenti nosí své pc a tedy nechceme variantu předem nastaveného certifikátu v pc, ale potřebujeme aby klientské pc neodmítala připojení k wifi síti, pokud budou mít nastavené zvýšené bezpečností opatření.

Osobně už nevím, co kde zkoumat nebo kde hledat zakopaného psa.

Kdyby náhodou hrál roli certifikát, tak je to COMODO EssentialSSL pořízený na www.ssls.cz

Děkuju za nápady a pomoc.

Georgerr
0 x