Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HP Switch 1819 a VLAN

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

HP Switch 1819 a VLAN

Příspěvekod pikoto » 8 years ago

Zdravim ,muzete mi nekdo pomoct jednoduse s nastavenim VLAN na portech ve switchi? Mam tento 8 portovy switch a 3 x VLAN. 1,30,230 tyto tri vlany by meli byti na portu 1 a 2 a na ostatnich portech od portu 3 az 8 jen VLAN 1.

V tom switchi jsou tri znacky U, pak T a E. nekde jsem slysel, ze pokud chci mit T tak to znamena ze tim switchem zjednodusene jen prochazi pokud nastavim U tak v tom switchi ta VLAN jakoby konci..ALe co jsem zkousel tak mi to pise za na kazdem portu je mozne jen jednu U VLAN. Muzete mi nekdo poradit jak to nastavit aby to bezelo.
0 x

johnson
Příspěvky: 34
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod johnson » 8 years ago

E - exclude - vlana na dany port vubec nemuze
T - tagged - vlany takto vybrane mohou na portu projit pouze otagovane
U - untagged - pokud prijde neotagovany packet na rozhrani, priradi se mu tato vlana. pokud packet z teto vlany odchazi z rozhrani, vlana se odstrani..

Takze na portech 1 a 2 bude napr. VLAN1 U, VLAN30 T, VLAN230 T, ostatni porty budou mit u vsech ostatnich vlan E a pouze u VLAN1 U.
tzn, ze kdyz prijde jakykoli neotagovany packet na kterykoli port, projde vsude.. jako tupy switch.. pokud prijde na portu 1 nebo 2 VLAN30 nebo vlan230, dostane se zase jen do portu 1 nebo 2 a zustane mu tag (odejde oznackovany prislusnym cislem vlany, se kterym prisel)
0 x

pikoto
Příspěvky: 109
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pikoto » 8 years ago

Diky za vysvetleni. To mi pomohlo.
0 x