Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký program/způsob používáte pro billing?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Eugen
Příspěvky: 7
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Jaký program/způsob používáte pro billing?

Příspěvekod Eugen » 17 years ago

Buïte pozdraveni.
Měl bych dotázaček. Jaký program/způsob používáte pro měření sum přenesených dat jednotlivých zákazníků (IP adres), který vám slouží jako podklad pro fakturaci, popřípadě jaký/co by jste doporučili?
Díky.
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 17 years ago

Ahoj,
používate někdo tenhle system v praxi, včetně fakturací a evidence zákazníků ? Zajímaly by mne zkušenosti z provozu. Ten trial mi moc nestačí :((.
Zatím díky za odpovědi.
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 17 years ago

Chci takto poděkovat panu Gardianovi za přístup k novému potencionálnímu klientovi.Zatím jsem nezaplatil ani korunu, naopak pan Gardian mi zapracovává do billinga spoustu mých požadavků a napádů bez ohledu na čas, který tím tráví.S potěšením mohu jen konstatovat, že s podobným profesionálním přístupem jsem se již dlouho nesetkal.Z mých prozatímních zkušeností mohu jen říci, že billingo systém roste opravdu do plně využitelného software pro komplexní evidenci pro ISP, lhostejno jestli malé či velké, protože jak jsem se přesvědčil je velice modifikovatelný pro potřeby každého z nás.Otázka ceny mne také samozřejmně pálí, tak jako nás všechny, ale při větším počtu klientů cca. nad 100, jsem přesvědčen, že čas který mi celkově ušetří, včetně profesionálního přístupu ke klientům, poruchám, evidenci bude asi k nezaplacení. :))
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

jirka_ade píše:Chci takto poděkovat panu Gardianovi za přístup k novému potencionálnímu klientovi.Zatím jsem nezaplatil ani korunu, naopak pan Gardian mi zapracovává do billinga spoustu mých požadavků a napádů bez ohledu na čas, který tím tráví.S potěšením mohu jen konstatovat, že s podobným profesionálním přístupem jsem se již dlouho nesetkal.Z mých prozatímních zkušeností mohu jen říci, že billingo systém roste opravdu do plně využitelného software pro komplexní evidenci pro ISP, lhostejno jestli malé či velké, protože jak jsem se přesvědčil je velice modifikovatelný pro potřeby každého z nás.Otázka ceny mne také samozřejmně pálí, tak jako nás všechny, ale při větším počtu klientů cca. nad 100, jsem přesvědčen, že čas který mi celkově ušetří, včetně profesionálního přístupu ke klientům, poruchám, evidenci bude asi k nezaplacení. :))


To asi nee. Je to předražené. Umí to pouze 5-minutové průměry. Myslím že by to měli řešit paušálem. Třeba do 500 klientů 500,- / měsíčně a hotovo...
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 17 years ago

Tak nevím, proč by mi neměl 5min. průměr stačit ?
Já spíš preferuju evidenci, automatickou fakturaci, databázi klientů včetně informací o jejich připojeních, IP, MAC, popř. AP na kterých jsou připojeni, a to tady mám vše na jednom místě, včetně dokumentů se k tomu vztahujících.A vzhledem k ceně, svého času si vážím natolik, že pokud strávím o pár hodin měsíčně méně fakturací, kontrolou plateb v bance a to nemluvím o cca. 8,-Kč za každou fakturu odeslanou ČP, tak se mi nezdá příliš přehnaná. :))
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

jirka_ade píše:Tak nevím, proč by mi neměl 5min. průměr stačit ?
Já spíš preferuju evidenci, automatickou fakturaci, databázi klientů včetně informací o jejich připojeních, IP, MAC, popř. AP na kterých jsou připojeni, a to tady mám vše na jednom místě, včetně dokumentů se k tomu vztahujících.A vzhledem k ceně, svého času si vážím natolik, že pokud strávím o pár hodin měsíčně méně fakturací, kontrolou plateb v bance a to nemluvím o cca. 8,-Kč za každou fakturu odeslanou ČP, tak se mi nezdá příliš přehnaná. :))


Faktury snad posíláš mailem zadara ne? Klient si ji vytiskne a je to. Problém je že si to účtují podle počtu Queue. To je na prd. Mělo by to být bráno podle počtu klientů (IP adres).
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 17 years ago

jirka_ade píše:Chci takto poděkovat panu Gardianovi za přístup k novému potencionálnímu klientovi.Zatím jsem nezaplatil ani korunu, naopak pan Gardian mi zapracovává do billinga spoustu mých požadavků a napádů bez ohledu na čas, který tím tráví.S potěšením mohu jen konstatovat, že s podobným profesionálním přístupem jsem se již dlouho nesetkal.Z mých prozatímních zkušeností mohu jen říci, že billingo systém roste opravdu do plně využitelného software pro komplexní evidenci pro ISP, lhostejno jestli malé či velké, protože jak jsem se přesvědčil je velice modifikovatelný pro potřeby každého z nás.Otázka ceny mne také samozřejmně pálí, tak jako nás všechny, ale při větším počtu klientů cca. nad 100, jsem přesvědčen, že čas který mi celkově ušetří, včetně profesionálního přístupu ke klientům, poruchám, evidenci bude asi k nezaplacení. :))


Taky se připojuju k poděkování. Pan Gardian mi pomohl se spoustou veci pri zakomponovani mých dat do billinga bez toho aby mel jistotu, ze u billinga zustanu. Na cene jsem se taky dohodli, takze doporucuji kontaktovat p. Gardiena a domluvit se. Je pravda, ze pri 100 uzivatelich se to asi nevyplati, ale pozdeji je to system k nezaplaceni.
Ja zatim vyuzivam pouze grafy, ale chystam se i na fakturace a ostatni moznosti billinga. Potom to bude teprv uleva od uredniciny.

Co se tyce 5min. intervalu scanovani, myslim, ze skenovat to cca kazdych 10s by docela zvedlo trafik pri poctu cca 1100 QT, takze 5min. intervaly mi vubec nevadi.
0 x

BladeIII
Příspěvky: 15
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod BladeIII » 16 years ago

Pro billing používám systém ISP Admin a naprostá spokojenost, hlavně to zaúčtovávání přeplatků

Adresa: http://ispadmin.net-service.cz
Jméno: test
Heslo: ispadmin
0 x