Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude-agent

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Dude-agent

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Zdravím,
učím se s Dude.Rozchodil jsem ho,sleduji s tím páteřní spoje a Apčka.Běží mi to Windows a zatím je to OK..Chtěl bych s tím ale sledovat i klientské jednotky,které jsou připojené na AP..Tak si chci nainstalovat Dudka na APčko.To se mi povedlo,ale nemůžu se na něj připojit.Píše,že spojení odmítl.Poradí mi někdo,v čem mám chybu?A je vůbec můj úmysl takto sledovat klientské jednotky správný?
Dík za případné reakce.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

na sledování klientů agenta nepotřebuješ
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

Na sledování klientů agent v RB není třeba(teda pokud se přímo na RB AP nedělá maškaráda). A co se týče úmyslu sledovat klienty, já bych to nedělal. Možná jen jednoho z každého sektoru, kvůli kontrole DFS nebo vybrané klioše. Páč pokud padne celý sektor nebo páteř, dostaneš mraky mailů. A pokud jich bude moc, může přijít třeba smtp zářez a nepříjde nic :D A dostávat email pokaždé, když klient vypne CPE nebo mu nejde elektrika, to si nechci ani představit :)

vojtasan píše:Zdravím,
učím se s Dude.Rozchodil jsem ho,sleduji s tím páteřní spoje a Apčka.Běží mi to Windows a zatím je to OK..Chtěl bych s tím ale sledovat i klientské jednotky,které jsou připojené na AP..Tak si chci nainstalovat Dudka na APčko.To se mi povedlo,ale nemůžu se na něj připojit.Píše,že spojení odmítl.Poradí mi někdo,v čem mám chybu?A je vůbec můj úmysl takto sledovat klientské jednotky správný?
Dík za případné reakce.
0 x
internetkyjov.cz

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

pokud si nastavis v Dude tree strukturu a nenastavis si notifikace u CPE, tak ti mraku emailu neprijdou, chce to jen premyslet pri nastavovani sluzeb.

vojtasan: pokud chces sledovat klienty na AP, nebo kdekoliv, staci aby si na ne z toho kompu kde bezi dude pingnul = vidi na sebe, prip. jim zapnes snmp a pak uz je to jen o tom, co vsechno chces sledovat. Pokud na sebe nevidi, tak si uprav v siti routy tak, abys "videl".
Agent se hodi, pokud mas druhou sit napr. v jinem meste a nejsou spolu jinak propojeny (tunel)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Dík za reakce,
takže ty agenty jsem blbě pochopil.Ted je to jasné...na těch Ap tedy potřebuji nastavit dst nat,např.AP má IP Wlan 192.168.10.1,klienti pokračují 10.2. atd....je to tak?
Potřebuji to kvůli několika "prudičům",asi jich každý z Vás několik taky má:-)
0 x

Uživatelský avatar
info@adambalko.cz
Příspěvky: 94
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod info@adambalko.cz » 8 years ago

Ano, i tak se to dá řešit ;)
aliney píše:pokud si nastavis v Dude tree strukturu a nenastavis si notifikace u CPE, tak ti mraku emailu neprijdou, chce to jen premyslet pri nastavovani sluzeb.
0 x
internetkyjov.cz

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

Kdybys nam tady napsal zhruba co v te siti mas, od pc s dude po klienta, tak by se lepe radilo jakou cestou se vydat ...
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Dude je PC připojené na páteřní síti,IP má 10.4.10.252..APčka jsou v síti 10.4.10.0/24

AP1- IP LAN 10.4.10.102
WLAN 192.168.2.1
klient IP WLAN 192.168.2.2.-----další 192.168.2.3 atd
Na Ap je maškaráda

Klienta bych rád viděl v Dudkovi.
Možná bych to měl přesunout do sekce pro začátečníky.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

v podstate by ti stacilo nastavit routu (v tom, co je na druhem konci kabelu do AP1- IP LAN, tedy nejspis to, co je soucasne GW i pro dude) 192.168.2.0/24 --> 10.4.10.102
pak vidis i na to, co je za natem apcka... pokud teda na vicero apckach nemas stejne subnety, coz by bylo nemile a tak trochu nelogicke
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 8 years ago

Tak se nedaří,
Píšeš udělat routu před Apečkem.Před ním mám UBNT v bridgei,který je jako přítah,tam snad ani nejde routa napsat.
0 x

maetoo
Příspěvky: 171
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maetoo » 8 years ago

Kolegovia, otázka na Vás.
Som navrhoval vojtasanovi riešenie, že na všetkých mikrotik routrach, ktore su v jednotlivych dedinach ako APčka plus na GW nastaviť ospf routing.
Ak sa nemylim, tieto routre by si medzi sebou vymienali routrovacie tabulky, tak by potom už nemal byť problém sa dostať z dude na hoci ktorý klientsky mikrotik.
Tiež sa boji, že pri konfigurácii ospf routing počas ostrej prevadzky siete by mohol klientom internet spadnuť.
Vysvetlite mu, že nejde o veľky zasah do siete a nijako to klientov neovplyvni a neobmedzi im internet počas konfiguracie ospf.
A čo si vy myslite o tejto možnosti riešiť to cez ospf?
S ospf routingom mám osobnu skusenosť. Mal som podobny problém, nastavil som ospf routing a všetko frčí tak ako ma.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

vojtasan píše:Tak se nedaří,
Píšeš udělat routu před Apečkem.Před ním mám UBNT v bridgei,který je jako přítah,tam snad ani nejde routa napsat.

Dude, Ubnt, Apcko maji nejakou vychozi branu ne? Tam je to treba udelat.
A nebo poslechni maetoo a nech si tam udelat OSPF. Jestli se bojis o funkcnost, tak pouzijte Safe Mode ale i kdyby, tak se z toho kliosi neposerou, kdyz jim to chvilku nepojede zatim co to bude maetoo spravovat ;-)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná