Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

freeradius - ruzny atributy pro ruzny NAS

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

freeradius - ruzny atributy pro ruzny NAS

Příspěvekod radik » 8 years ago

Cau, v siti mam nekolik zarizeni (Mikrotik, Cisco apod.). Pres radius ted overuji pristup do mikrotiku a funguje vse jak ma. Pro uzivatele mam udelany skupiny, aby nekdo mel jen prava pro cteni a jini pro zapis.
Problem nastava v tom, pokud chci pro nektery NAS mit u jednoho uzivatele jiny prava (poslat jiny atributy) nez pro jiny NAS. Jak to udelat? Radius bere data z MySQL.

S tim souvisi jak udelat, abych pro Cisco poslal pouze cisco-avpair=shell:priv-lvl=15 a neposilal veci Mikrotiku Mikrotik-Group=full nebo Mikrotik-Group=read (to samy naopak, pro mikrotik neposlal cisco-avpair=shell:priv-lvl=15).

Jak se tohle resi? Delat virtulani servery pro skupiny zarizeni me pripada blbost, abych to duplikoval nekolikrat. Dik
0 x

heymen
Příspěvky: 5
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod heymen » 6 years ago

Zdravim, našel jste nějaké řešení, také by mě to zajímalo. Díky
0 x

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 6 years ago

Vyresil jsem jinak (nepotreboval jsem pak resit v ostrym provozu), ale na testovacim stroji jsem to mel rozchozeno. Potreba upravit selecty do DB a DB.
U atributu jeste sloupecek pro jaky typ zarizeni to je. A z NASu brat o ktery typ zarizeni se jedna z kteryho prisel pozadavek.
0 x