Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

cacti

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: cacti

Příspěvekod honza198 » 12 years ago

S CACTI mam zajimavej problem Win/32 server - PHP 5.3.9 + DG2, ale grafiky ani na MK, ani u Win, ani latence nemaluje (hodnoty vycita a uklada do DB). Nevite kde by mohla byt chyba? Staci postouchnout.

edit: jeste jedna vec, ale to bude asi jen drobnost: pri uploudu host sablony vypisuje chybu: XML: Hash version does not exist.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

honza198 píše:S CACTI mam zajimavej problem Win/32 server - PHP 5.3.9 + DG2, ale grafiky ani na MK, ani u Win, ani latence nemaluje (hodnoty vycita a uklada do DB). Nevite kde by mohla byt chyba? Staci postouchnout.

edit: jeste jedna vec, ale to bude asi jen drobnost: pri uploudu host sablony vypisuje chybu: XML: Hash version does not exist.


No prave ta hlaska, jestli se nepletu rika, ze enmate sablonu pro verzi cacti, kterou pouzivate. Myslim, ze jsem na to narazil taky, kdyz jsem se kdysi davno s cacti hral ...
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 12 years ago

Mohl by nekdo poradit.

Naistaloval jsem tak cca pred 6 meisici CctiEZ. Jelo doted super. Ale najednou to vzdy vynuluje kazdej vecer grafy a jedou od pulnoci. Takze mam historii jen 24 hodin. Nevite nekdo co s tim
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

hocimin1 píše:Naistaloval jsem tak cca pred 6 meisici CactiEZ. Jelo doted super. Ale najednou to vzdy vynuluje kazdej vecer grafy a jedou od pulnoci. Takze mam historii jen 24 hodin. Nevite nekdo co s tim

Me to delalo taky, ale hned druhy den po instalaci co jsem srovnal cas pres ntp server a nastavil denni time update. Kazdy den predchozi grafy zmizely a grafovalo se od zacatku. Nechtelo se mi to resit, bylo tam prusvihu vic.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

sub_zero píše:proč používáš CMD poller a ne Spine?


Ahoj, můžeš mi prosím pomoci s nastavením Spine, zkoušel jsem to přepnout ale nějak to vůbec potom negrafovalo. Díky
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

okoun píše:
sub_zero píše:proč používáš CMD poller a ne Spine?


Ahoj, můžeš mi prosím pomoci s nastavením Spine, zkoušel jsem to přepnout ale nějak to vůbec potom negrafovalo. Díky


U spine neni co nastavovat, jen v jeho configu musis nastavit spravne udaje, aby se to pripojilo do DB (user, passwd apod.). Pak staci v setting / paths doplnit neco takoveho /var/www/spine/spine (dle umistneni spine) a melo by to po prepnuti z cmd.php na cacti ihned fungovat. Pokud ne, musi ti to neco psat v logu (syslog).
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

počkat, půjdou navázat na to staré grafy? přihlášení do DB to je klasicky do mysql?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

okoun píše:počkat, půjdou navázat na to staré grafy? přihlášení do DB to je klasicky do mysql?


Ano vše se zachová, grafování bude pokračovat dál. Ano je to napojení do mysql.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

tak vypadá to že spine jede, ale nechápu proč to předtim nešlo
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

okoun píše:tak vypadá to že spine jede, ale nechápu proč to předtim nešlo


Jako vše, je to duchařina :-).
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

tak bohužel na spine to dělá úplně stejný problém. už fakt nevím co to má znamenat. ještě možná jsou verzi snmp používáte na mkrotik, já mám všude verzi 1

ještě zasílám errory z doby kdy to nedělalo všude grafy:

03/15/2012 08:31:41 AM - CMDPHP: Poller[0] ERROR: SQL Assoc Failed!, Error:'1064', SQL:"select graph_templates_graph.local_graph_id from (graph_templates_graph,graph_local) left join host on (host.id=graph_local.host_id) left join graph_templates on (graph_templates.id=graph_local.graph_template_id) left join user_auth_perms on ((graph_templates_graph.local_graph_id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=1 and user_auth_perms.user_id=3) OR (host.id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=3 and user_auth_perms.user_id=3) OR (graph_templates.id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=4 and user_auth_perms.user_id=3)) where graph_templates_graph.local_graph_id=graph_local.id and ((user_auth_perms.type != 1 OR user_auth_perms.type is null) AND ((user_auth_perms.type != 3) OR (user_auth_perms.type is null)) AND ((user_auth_perms.type != 4) OR (user_auth_perms.type is null))) and graph_templates_graph.local_graph_id= group by graph_templates_graph.local_graph_id"
03/15/2012 07:25:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 07:15:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 06:25:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 06:15:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 06:10:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 06:05:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 06:00:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:55:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:50:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:45:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:40:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:35:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:30:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:25:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:20:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:15:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:10:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:05:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 05:00:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 04:55:00 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 04:50:01 AM - SPINE: Poller[0] ERROR: Spine Timed Out While Processing Hosts Internal
03/15/2012 01:07:32 AM - SPINE: Poller[0] Host[33] Hostname[10.55.6.30] ERROR: HOST EVENT: Host is DOWN Message: UDP: Ping timed out
03/15/2012 12:09:56 AM - CMDPHP: Poller[0] ERROR: SQL Assoc Failed!, Error:'1064', SQL:"select graph_templates_graph.local_graph_id from (graph_templates_graph,graph_local) left join host on (host.id=graph_local.host_id) left join graph_templates on (graph_templates.id=graph_local.graph_template_id) left join user_auth_perms on ((graph_templates_graph.local_graph_id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=1 and user_auth_perms.user_id=3) OR (host.id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=3 and user_auth_perms.user_id=3) OR (graph_templates.id=user_auth_perms.item_id and user_auth_perms.type=4 and user_auth_perms.user_id=3)) where graph_templates_graph.local_graph_id=graph_local.id and ((user_auth_perms.type != 1 OR user_auth_perms.type is null) AND ((user_auth_perms.type != 3) OR (user_auth_perms.type is null)) AND ((user_auth_perms.type != 4) OR (user_auth_perms.type is null))) and graph_templates_graph.local_graph_id= group by graph_templates_graph.local_graph_id"
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

okoun píše:tak bohužel na spine to dělá úplně stejný problém. už fakt nevím co to má znamenat. ještě možná jsou verzi snmp používáte na mkrotik, já mám všude verzi 1


Tohle vazne nevim, aspon mi ta chyba nic nerika. Spine se kompiluje rucne, tj. pokud se nepletu neni tam zadny deb balicek, ktery by to nainstaloval sam. Nebyla nejaka chyba pri kompilaci, nejaky error, proste neco, diky cemu to ted hapruje? Instaloval jsem cacti a spine snad uz 100x a nikdy jsem s tim nemel problem a jelo to hned. Sice podle chyby je tam nejaky problem s SQLkem. Mas na tu masinu nejaky pristup?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

hele přístup ti dát mohu, napíšu ti ho do SZ, spine jsem neinstaloval už to bylo nainstalované
0 x

crazysvk
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod crazysvk » 12 years ago

zdravim, v oblasti monitorovania a softwaru cacti som uplny zaciatocnik, potreboval by som poradit s par vecami ... hlavne asi s konfiguraciou. na serveri som pouzil tento instalacny balicek http://forums.cacti.net/viewtopic.php?f=3&t=14946 ... instalacia prebehla bez problemov len sa neviem napojit do ziadneho softwaru koli konfiguracii napr. pomocou http://localhost/mysql/ alebo priamo do cacti, dik za odpoved
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

crazysvk : cetls jsi vubec nejakou dokumentaci ? jednak Windows server je silenost ... druhak zalzi jak jsi Cacti instaloval, dle nastaveni web serveru, pak ho najdes napriklad na http://localhost/cacti a nebo jen localhost/ ... tezko rict
0 x