Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

cacti

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
crazysvk
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Re: cacti

Příspěvekod crazysvk » 12 years ago

lwq píše:crazysvk : cetls jsi vubec nejakou dokumentaci ? jednak Windows server je silenost ... druhak zalzi jak jsi Cacti instaloval, dle nastaveni web serveru, pak ho najdes napriklad na http://localhost/cacti a nebo jen localhost/ ... tezko rict


no pozrel som ci user manual na off.strankch a este tento navod http://www.samuraj-cz.com/clanek/cacti- ... g-a-grafy/ ... instalaciu som ale nerobil individualne ale pomocou vyssie uvedeneho balika ktory obsahuje Cacti, Spine, Apache, MySQL, PHP, Net-SNMP, RRDTool, GetIF ... avsak konfiguracia uz podla tohoto navodu nefunguje ... som v tom uplny zaciatocnik preto hladam pomoc ;) a co sa tyka OS tak WS2008 som si nemohol menit
0 x

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 11 years ago

Nemá někdo template pro napájecí napětí Mikrotiku? Hledám a funkčí nenacházím.

Předem dík moc pokud najdete :)
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

Star_Gate píše:Nemá někdo template pro napájecí napětí Mikrotiku? Hledám a funkčí nenacházím.

Předem dík moc pokud najdete :)


nepomohlo by treba tohle a potom si podle toho template zhotovit?

Kód: Vybrat vše

/system health print oid
 active-fan: .1.3.6.1.4.1.14988.1.1.3.9.0
 voltage: .1.3.6.1.4.1.14988.1.1.3.8.0
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 11 years ago

j, to jsem našel ale nedaří se mi to rozchodit, nemám s tímhle zrovna moc zkušeností :D
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

Star_Gate píše:j, to jsem našel ale nedaří se mi to rozchodit, nemám s tímhle zrovna moc zkušeností :D


rozklikni si data templates a na nejakou se koukni, treba Host MIB - Logged in Users, myslim si ze podle toho si udelas novou sablonu, staci zmenit oid
jestli se mylim, tak me nekdo opravte ;)
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 11 years ago

Vyzkoušim za dnešního dlouhého letního večera :D

Díky za nakopnutí :)
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

Star_Gate píše:Vyzkoušim za dnešního dlouhého letního večera :D

Díky za nakopnutí :)


Taky se chystam s tim trosku laborovat, uz nejake pokusy byly, ale vzdycky jsem to mazl a zacal po case znova. Jinak na pokusy bych doporucil cactiEZ, nainstalovat do virtualu, hrat si s tim a sem tam to zalohovat. Vzdycky z toho chytnu nervy a poslu to k sipku (pak me mrzi kolik casu jsem kvuli tomu zahodil) :D
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 11 years ago

To znám :D

Tak se mi to povedlo :-) Jen potřebuji 2 věci. Jak docílím aby ten graf nebyl vybarvenej ale pouze čára a za 2) jak docílím posunutí o 1 desetiné místo dozadu, jelikož mi to napětí ukazuje 205V a já potřebuju 20,5V :D
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

Star_Gate píše:To znám :D

Tak se mi to povedlo :-) Jen potřebuji 2 věci. Jak docílím aby ten graf nebyl vybarvenej ale pouze čára a za 2) jak docílím posunutí o 1 desetiné místo dozadu, jelikož mi to napětí ukazuje 205V a já potřebuju 20,5V :D


Ty nejsem zadnej profik pres cacti, ale za 1) zmenit graph template? 2)

Kód: Vybrat vše

Vytvoření grafu pro jedno OID
V příkladu používám jako zdroj ethernetový teploměr, který vrací pomocí SNMP teplotu v integer stupně * 10, ale postup je obecný. Pokud bych chtěl pouze vytvářet graf pro určité OID (bez nějakých speciálních úprav), tak je možno většinu kroků vynechat a použít obecné šablony.

Protože potřebujeme upravit vracenou hodnotu (dělit 10), tak nejprve vytvoříme CDEF(uživatelem definovanou funkci)

Management – Graph Management – CDEFs
Add – jméno Divide by 10 - Create
Add item – Special Data Source, Current Graph Item Data Source – Create
Add item – Custom String, 10 – Create
Add item – Operator, / - Create
Save


a jinak dobrej pokec (tady uz zminovanej) je: http://www.samuraj-cz.com/clanek/cacti- ... g-a-grafy/
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

do nové verze přidali novou funkcionalitu "Number of Collection Threads" viz příloha, což tedy nevím k čemu je to dobré, pro vícejádrové CPU?

cacti1.jpg
cacti1.jpg (99.58 KiB) Zobrazeno 3451 x
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

stalo se vám někdy že by cacti grafovalo vždy nějaký počet grafů? mě se teď děje že vždy tak nějak půl grafů se kreslí a půl dělá jen bílá místa a někdy se to prohodí že druhá polovic začne kreslit a druhá dělá bílá místa, vůbec nevím co to má znamenat....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

paul59539
Příspěvky: 3
Registrován: 10 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paul59539 » 10 years ago

Great tool for visualizing usage data and also for for traffic graphing.
0 x

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Nemáte prosím někdo funčkní template pro Mikrotik? Potřeboval bych grafovat signály a CCQ. Díky moc
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 10 years ago

Přes snmp ccq z mikrotiku nevyčteš. Jedině přes api.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

ale také by to mohli ty šmejdi dávno dodělat do snmp, je to hnus vyčítat to z api.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...