Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AvalarIS

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Re: AvalarIS

Příspěvekod Ajfel » 8 years ago

Ahojte, zajimali by me nejake zkusenosti z nasazeni tohoto systemu. Diky
0 x

Uživatelský avatar
UBNT-Vlad
Příspěvky: 55
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod UBNT-Vlad » 8 years ago

Ajfel píše:Ahojte, zajimali by me nejake zkusenosti z nasazeni tohoto systemu. Diky


Jsem jeden z programátorů AvalarISu. Budete-li mít konkrétní dotaz, tak klidně napište.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

Také bych rád slyšel zkušenosti, vím že někdo z Alliance to totálně zhanil, ale tak je jasné že kopou za svůj Adminus, nicméně rád si poslechnu reálné zkušenosti. Děkuji také.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 8 years ago

AvalarIS mám taky, ale jen na logování, ten IS je UBNT orientovaný, ale nějak mi nesedla ta logika se kterou je to navržený. Zatím mám IS svůj, oproti němu je Avalar vymakanější, ale budu přecházet na Adminus, což je docela kanón, ale spousta věcí, na které jsem teď zvyklý, tam zase není.
0 x

Uživatelský avatar
UBNT-Vlad
Příspěvky: 55
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod UBNT-Vlad » 8 years ago

AvalarIS je nasazen i na velkých sítích kolem 3000 zákazníků, s tím rozhodně není problém. Nejčastější jsou ale středně velké sítě především proto, že je jich v ČR prostě více. Velké sítě mají také často vyvinutý vlastní systém, do kterého investovaly nemalé prostředky na vývoj a školení pracovníků a tedy systém obvykle nechtějí měnit. Na druhou stranu malé sítě si často vystačí s tabulkou v Excelu nebo to tak alespoň vidí. AvalarIS se tedy zaměřuje na střední sítě a s tím jej píšeme. Řeší tedy především situace, které se v těchto sítích vyskytují a naopak systém neobsahuje věci, které nejsou pro ISP potřeba (jako například procesy u firmy na vyrobu oken).

Z AvalarISu nechceme udělat univerzální CRM. Takový systém je příliš složitý, aby mohl být univerzální pro různá použití. Je to podobné jako Mikrotik vs Ubiquiti. Mikrotik je velmi univerzální systém s širokou konfigurovatelností, ale je oproti UBNT také mnohem složitější. Je to výhoda i nevýhoda. S AvalarISem jdeme spíše cestou UBNT, odstínit zbytečnou složitost a udělat přehledný a jednoduchý systém, který pro malé a strední ISP řeší nejnáročnější agendu. Adminus se zřejmě zaměřuje na velké sítě, kde je potřeba systém upravit na míru a tedy musí být výrazně více univerzální. Tedy to, co pan Beneš kritizuje na AvalarISu (nemodulárnost) je to, co považuji za největší výhodu AvalarISu - snadnost použití. A stejné jsou požadavky Ubiquiti na nové airCRM. Proto bude s AvalarISem kompatibilní.
1 x

aldaliny
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aldaliny » 6 years ago

Mám Avalaris nějakou dobu. Funguje to docela dobře...Rozhodně lépe než já :-) Respektive funguje to výborně , když se ví jak na to a já su na to lama :-) Potíže jsou jedna na mé straně, nevyřídil jsem jakési papíry pro MV... Na avalarisu jsou potíže nyní s komunikací :-( Proběhla jakási aktualizace a s některými staršími kousky si to nyní neví rady (staré siklu,ath 10ghz, racom) U některých UBNT a MK si to taky s čímsik neví rady:-( SNMP??? přihlašovací údaje... jenže ty jsou OK... tak uvidím co mi odpoví pan Navrátil... Mimochodem je to člověk který díky jednoduchému softu zachránil prdel všem nám co používáme ubnt... (mobilní aplikace už nevím jaká ale projelo to celou sít odvirovalo, přehrálo fw)
1 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Zrejme jsem nepochopil, co tim chtel basnik rict.
0 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 6 years ago

aldaliny píše:Mám Avalaris nějakou dobu. Funguje to docela dobře...Rozhodně lépe než já :-) Respektive funguje to výborně , když se ví jak na to a já su na to lama :-) Potíže jsou jedna na mé straně, nevyřídil jsem jakési papíry pro MV... Na avalarisu jsou potíže nyní s komunikací :-( Proběhla jakási aktualizace a s některými staršími kousky si to nyní neví rady (staré siklu,ath 10ghz, racom) U některých UBNT a MK si to taky s čímsik neví rady:-( SNMP??? přihlašovací údaje... jenže ty jsou OK... tak uvidím co mi odpoví pan Navrátil... Mimochodem je to člověk který díky jednoduchému softu zachránil prdel všem nám co používáme ubnt... (mobilní aplikace už nevím jaká ale projelo to celou sít odvirovalo, přehrálo fw)

Ad Racom - to me docela zajima - je tam nejaky update ohledne alespon SNMP trapu? Docela tuto moznost postradame (konkretne Racom Ray2).
Dekuji
0 x