Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SNMP OID sablony

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

SNMP OID sablony

Příspěvekod Cheprer » 8 years ago

Zdravicko, nenasla by se dobra duse na nejaky sablony do ispadmina, protoze ja uz s tim marodim. NAsel sem tu na raye, na ubnt, ale bud to hazi faily nebo to neukazuje hodnoty. A uprime uz me ani nebavi vycitat OID a prepisovani a tvoreni grafu, line a tablu apod... odmena jista :-]
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

SNMP na UBNT? Jaký typ UBNt chceš vyčítat? ISP Admin snad podporuje vše odUBNT kromě ToughSwitchů. (což je škoda)
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 8 years ago

Striker píše:SNMP na UBNT? Jaký typ UBNt chceš vyčítat? ISP Admin snad podporuje vše odUBNT kromě ToughSwitchů. (což je škoda)


mno kdyz u routeru dam UBNT jako zarizeni tak to krom pingu z nej nevycita nic... Nebo jak jinak treba resite ubnt na routerech?
Kdyz se ubnt prida jako router tak potom je to jasny, ale ja je nepouzivam jako router ale treba jako hloupy bezdratovy bridge, a to ja povazuji za zarizeni, ale u zarizeni si musim vytvaret vlastni snmp sablony, takze ispadmin nevycte sam nic.

Jedna se o m5 zarizeni, loca, nanostationy, rockety, nanobridge, nanobeamy... proste klasika...
je to na to nejaky figl?
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Klasikcý bridger funguje vyčítání úplně všeho.
CPU, přenosy, ping na zařízení, CCQ, SINR, Signal a všechno ostatní.

Tohel všechno u normálního klasikcýho NanoBridge s veřejnou IP nastavenej jako bridge.
V ISP Adminu dáš Ubiquity, zadáš IP adresu, musíš zadat správný údaje SSH User, SSH heslo, a SSH port.
Bez toho ti to vyčítat nebude.

Jediný co mě napadá je, že musíš nastavit, na jekým routeru se bude dělat QoS, my to mám dycky na nejbližším mikrotiku. Ještě by ot mohla dělat IP adresa, jeslti je veřejná nebo neveřejná.
Kdyžtak PM.

P.S. jediný u čeho jsem tady zjišťoval OID bylo SIklu, ještě by se hodilo SIAE 17 GHz ale to jsem nikde nenašel.
P.S. 2 ještě mě napadlo, my i tyto "jednoduchý" bridge přidávám jako router. Akorát v záložce Routery máme vytvořený podkategorie - AP, AP+Router, Vysílače a Spoje. Takže normálně přidat přes router a pak to vyčítá.

Jeslti myslíš zařízení an routeru, tak to mám opravdu přidaný jen u SIKLU, který nejde přidat jako router, aby něco vyčítalo. U UBNT zařízení mě to nedávalo smysl to právě kvůli tomuto přidávat k routerům jako žařízení.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 8 years ago

mno prave se nejak snazim udrzovat infrastrukturu, aby zarizeni ktera neroutuji pripojena k routeru byly evidovany tak jak je to v ispadminu zavedeny, a celkem se mi to libi, az na to ze na kazdy zarizeni si tak musim vytvaret snmp oid sablony.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

No zejtra ti zkusím hodit do PM nějaká screeny, jak to vypadá. V Nagiosu to je taky přehledný.

Jako zařízení přidávat to chápu, jen fakt u toho co potřebuješ vyčítat jako Siklu nebo cokoliv jinýho s OID. Jinak to podle mě ztrácí smysl, nebo to prostě mám udělaný jinak, než ostatní ISP :) Ale stejně tak, to funguje a můžu si tak bez námahy zobrazit tok na bridge na spoji.
0 x

auby
Příspěvky: 20
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod auby » 8 years ago

Joo se SIAE jsem mel chvilku honicku nez jsem si udelal na rychlo par hodnot do ispadmina. Ale nevim zda-li to maji vsechny SIAE stejne (ja pouzivam 18G).
0 x
auby

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Pokud máš šablony pro SIAE, budu rád, když mi je pošleš, k tomu jsem se ještě nedostal to nějak zjišťovat.
0 x

marsl
Příspěvky: 26
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod marsl » 8 years ago

Ja som sa vcera trosku hral s siae a snmp, ale nepodarilo sa mi prist na to kde povolim snmp a kde nastavim public skupinu...
Neporadi niekto?
Dakujem
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 8 years ago

Takze se tu nenajde zadna dobra duse co by mi pomohla se snmp sablonamay?
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.