Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Překlad portu SNMP ?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Překlad portu SNMP ?

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

Zdravím
mám jeden dotaz.

Mám 2 veřejné IP, každá jiný poskytovatel. Za jednou veřejkou mám sít kde je server, kde mi běží Cacti. Za druhou veřejkou mi běží zařízení který bych rád vyčítal do Cacti. Na druhé síti jsem zkusil překlad portu 161 na 161 venku a Cacti to neviděl. Je to možný překladem portu povolit ? Když ano tak jaký porty ? VPN není možná.

Díky
0 x

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 9 years ago

Mám-li dvě sítě ve své správě, navíc obě s pevnou veřejnou IP, tunel je možný vždy. Ani jste nenapsal, jestli se s portem 161 dostanete na router, kde pak chcete dělat překlad.
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

jelikost jedna strana je moje soukroma sit a druhy je firemni sít. Takže bych radeji udelal jen nejaky preklady u sebe na routeru a pak to v praci vycital do grafu.
Jde mi o to ze mam teplomer co umi pres SNMP vycitat teploty a dude co mam doma na mikrotiku tak mi neudela graf jako cacti
0 x

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 9 years ago

Zatím jsem udělal v Dude graf z každé číselné hodnoty, kterou jsem přes snmp vyčetl. Pravda, nebylo jich moc, ale funguje to. Doporučuji zkusit podle návodu, nebo až budu u počítače a budu mít čas, tak to v bodech popíšu.
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

tak ja pres SNMPwalk najdu to OID a udelam z toho sluzbu ale graf ktery bude ukazovat spravny data nemam. Vzdy mi to ukazuje blbost.
0 x