Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Adminus

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Adminus

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

basty píše:
stepan.benes píše:To je samostatná aplikace spolupracující s Adminusem


a to je nekde na demu?

ne
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 8 years ago

v jakem stavu je aktuálně NMS?
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 8 years ago

A demo NMS by nebylo ?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

nms.ispalliance.cz demo/demo
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 8 years ago

Hmmm, nefunguje, nespravne prihlasovaci jmeno to pise ;)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

sry, root/pass
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

to není oficiální demo, je to půl roku stará vývojová verze
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 8 years ago

Bude aktualizace celkem mne to zaujalo???
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

asi zcela jistě demo připravíme, ale akutálně máme před sebou prioritnější věci. Dokončení Projectusu 1.0, Marketingový modul pro Adminus, Mapovací modul pro výkazy ČTÚ a Evidenci zařízení. Takže cca někdy v dubnu.
SW který píšeme je hodně ohebný, konfigurovatelný a modulární (nebo se o to alespoň snažíme) a samotné demo bez dokumentace moc neukáže.
Pokud máte o SW zájem, můžeme se domluvit na prezentaci, ať už osobní, nebo třeba skrze Skype.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 5 years ago

Demo by nemolo ? Da sa to porovnat s cfcontrol ?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

coolerman1 píše:Demo by nemolo ? Da sa to porovnat s cfcontrol ?

Zdravím, jak píšu výše - veřejné demo aktuálně nemáme a moc se do něj nehrneme. Adminus je hodně konfigurovatelný a na demo může být zavádějící. Ale není problém Vám nainstalovat testovací aplikace, po krátkém "interview" ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

jirina.ce
Příspěvky: 16
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jirina.ce » 5 years ago

Ahoj,
po předváděčce Adminusu jsme plni dojmů, ale prostě vlastní osahání je vlastní. Navíc mi to nezodpovědělo mnoho otázek. Např: Dokáže sekretářka od stolu která zavolá nejzkušenějšímu geekovi, (v tomto případě mně) jež jí řekne připojit k k bodu XYZ. V adminusu dohledá, přímo tam vytvoří zákazníka kde zadá MAC, vybere správnou IP (resp systém navrhne volné IP pro tento RTR, port, atd...), a poskytnout hokrovi (tupému montážníkovi který ještě nemá post Basic technika) údaje k instalaci typu: SSID, IP, šifrovací klíč?? S ISPaminem firma šlapala sama, ale s novou cenovou politikou, se zbláznili? Nebo prostě bych musela sedět na prdeli na firmě a každou ptákovinu konfigurovat do HW na POP ručně? Navíc jak je to se SW v případě členství v ISPalliaci? Potřebujeme instalaci na vlastním HW. Po několika průserech s hostovanou verzí a únikem databáze přímo z hostovaného serveru mi databáze zákazníků neopustí serverovnu! Prezentace v délce cca. 1h je o ničem, potřebovala bych si v tom taky klikat sama, vidět co to nacpe do HW (routerů) a ne že mi to někdo "předvede" klik klik a takto nám to funguje, měla jsem spousty technických otázek na které ani časově nedošlo... Otrkání s ISPadminem probíhalo týden, a to jsem měla doma na obyčejném PC nainstalováno demo a po stole drnčely 4 mikrotiky jako velmi jednoduchá síť (psal se rok 2009) a můj PC a noťas byli pokusní klienti... Do té doby vše stíhaly dohledovat pingem samy mikrotiky, poslední funkční MK poslal za pomoci skriptu SMS email na mobil že neslyší souseda, MK co se nedopingnuli 20x na bránu hodily za pomoci funkce hotspotu stránku "omlouváe se za výpadek, prosím zavolejte"... Faktury dělalo nějaké free účetnictví a zbytek stíhal člověk + exel...

Šlo by hodit demo pro ISP s funkcemi vedení klienta, nějakého HW. monitoring (vše mikrotik, grafování spojů 10,5G, 17G, 18G, 80G, last mile ke klientovi atd...), zabbix, fakturační modul, SMS brána, nastavení práv technikům, kancelářským, řediteli atd..., plánování, flowpro, infopage (pozastavení atd...). Nehodlám kupovat zajíce v pytli, stačí že ISPadmin takhle stál mnoho peněz a potom ještě za updaty samotného serveru, přeinstalace atd atd...

Díky Jiřina.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Odpovím ti jako uživatel.
To co popisuješ jsou tak čtyři moduly pro adminus. CRM, NMS, IP registr(nepamatuji přesný název). Na dohled a konfiguraci se něco dokončuje, jinak zabbix.
Vše se propojuje přes API, přes API jseš schopná napojit i jiné své softwary, nebo scripty.
Takže umí to vše, ale nepočítej, že to bude hned. Těžko ti na to někdo připraví hotoví demo.
Účetnictví ideálně FB, železo není problém vlastní.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

jirina.ce píše:Ahoj,
po předváděčce Adminusu jsme plni dojmů, ale prostě vlastní osahání je vlastní. Navíc mi to nezodpovědělo mnoho otázek. Např: Dokáže sekretářka od stolu která zavolá nejzkušenějšímu geekovi, (v tomto případě mně) jež jí řekne připojit k k bodu XYZ. V adminusu dohledá, přímo tam vytvoří zákazníka kde zadá MAC, vybere správnou IP (resp systém navrhne volné IP pro tento RTR, port, atd...), a poskytnout hokrovi (tupému montážníkovi který ještě nemá post Basic technika) údaje k instalaci typu: SSID, IP, šifrovací klíč??

Ano tohle v podstatě jde

jirina.ce píše: S ISPaminem firma šlapala sama, ale s novou cenovou politikou, se zbláznili? Nebo prostě bych musela sedět na prdeli na firmě a každou ptákovinu konfigurovat do HW na POP ručně? Navíc jak je to se SW v případě členství v ISPalliaci?

Za členství v ISP Allianci máte kredity a těmi můžete hradit SW.

jirina.ce píše:Potřebujeme instalaci na vlastním HW. Po několika průserech s hostovanou verzí a únikem databáze přímo z hostovaného serveru mi databáze zákazníků neopustí serverovnu!

není problém, umíme obojí - na Vašem HW i našem HW

jirina.ce píše: Prezentace v délce cca. 1h je o ničem, potřebovala bych si v tom taky klikat sama, vidět co to nacpe do HW (routerů) a ne že mi to někdo "předvede" klik klik a takto nám to funguje, měla jsem spousty technických otázek na které ani časově nedošlo... Otrkání s ISPadminem probíhalo týden, a to jsem měla doma na obyčejném PC nainstalováno demo a po stole drnčely 4 mikrotiky jako velmi jednoduchá síť (psal se rok 2009) a můj PC a noťas byli pokusní klienti... Do té doby vše stíhaly dohledovat pingem samy mikrotiky, poslední funkční MK poslal za pomoci skriptu SMS email na mobil že neslyší souseda, MK co se nedopingnuli 20x na bránu hodily za pomoci funkce hotspotu stránku "omlouváe se za výpadek, prosím zavolejte"... Faktury dělalo nějaké free účetnictví a zbytek stíhal člověk + exel...
Šlo by hodit demo pro ISP s funkcemi vedení klienta, nějakého HW. monitoring (vše mikrotik, grafování spojů 10,5G, 17G, 18G, 80G, last mile ke klientovi atd...), zabbix, fakturační modul, SMS brána, nastavení práv technikům, kancelářským, řediteli atd..., plánování, flowpro, infopage (pozastavení atd...). Nehodlám kupovat zajíce v pytli, stačí že ISPadmin takhle stál mnoho peněz a potom ještě za updaty samotného serveru, přeinstalace atd atd...

Krátká prezentace je o prvním seznámení a základních principech. Veřejné obecné demo nemáme a asi jen tak mít nebudeme. Jak jsem výše uvedl Adminus není krabicový software a přizpůsobuje se svému uživateli. Jsme schopni Vám připravit testovací instalaci, kde si budete moci jedntlivé věci ozkoušet. Můžeme Vám ukázat běžící implementace u našich zákazníků a i s nimi můžete prodiskutovat jak systém používají.

Ale je dobré je dát nám vědět to co Vás trápí. V podstatě je náhoda, že jsem na Váš post na tomhle fóru narazil. Nechodím sem denně.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!