Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Adminus

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Adminus

Příspěvekod basty » 9 years ago

Má někdo zkušenosti?

Podle jejich dema to vypada zajimave.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Výkřik do tmy, nebo to fakt existuje?

Můj dohledový systém se jmenuje Admin ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

zrovna ho implementujeme u nas, co te zajima?
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

vzhledově to nevypadá špatně, ale je nějaká dokumentace?
potřebuji vědět jak to ověřuje zákazníky a jak to shapuje? umí to třeba pppoe+radius? umí to QT, SQ?

díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

zkušeností máme spoustu, používáme od roku 2012 :D

Pokud Vás zaujal, je nejlépe se domluvit na prezentaci. Součástí SW balíku není jen adminus jako CRM, ale i další aplikace. Existují 2 geneze systému evidence práce (Workus - úkolové řízení, Samantha - projektové řízení), v současné chvíli se dokončuje třetí geneze, která je orientována na work-flow, tedy procesní řízení. NMS je jednak evidence aktivních prvků, ale také sítě a s pomocí externích aplikací i dohled sítě. Car Control je evidence jízd vozového parku. Další aplikace jsou ve vývoji.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

okoun píše:vzhledově to nevypadá špatně, ale je nějaká dokumentace?
potřebuji vědět jak to ověřuje zákazníky a jak to shapuje? umí to třeba pppoe+radius? umí to QT, SQ?

díky


Adminus není shaper. Adminus je CRM, tedy systém pro řízení vztahů pro zákazníky. Shaping a řízení přístupu je samostatná aplikace.
Základním ideou celého systému je modularita a díky ní přizpůsobivost. Cílem není zákazníka nutit používat nějaké dané řešení řízení sítě, ale naopak přizpůsobit SW jeho potřebám.

V reálu máme nasazen Adminus v kombinaci s různými shapery ať již na MK, Linuxu nebo HW řešení jako třeba Procera.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

OK takže to je velmi podobné jako LMS přepokládám, tam se dá také ledascos postavit, případně proč toto vznjiklo když LMS je celkem dobře ohebné?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

stepan.benes píše:zkušeností máme spoustu, používáme od roku 2012 :D


Ja vim, konecne jste to dali ven. :)

Budu poptavat... zajimaji me defakto stejne veci jako tu uz tu padly(shaping apod), tak at vim jak je to zamyslene a lepe specifikuju poptavku.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

basty píše:
stepan.benes píše:zkušeností máme spoustu, používáme od roku 2012 :D


Ja vim, konecne jste to dali ven. :)

Budu poptavat... zajimaji me defakto stejne veci jako tu uz tu padly(shaping apod), tak at vim jak je to zamyslene a lepe specifikuju poptavku.


Jak jsem psal, nejlíp je domluvit na schůzce, kde ukážeme co to umí a pokusíme se najít vhodnou implementaci. Kontaktujte přímo mě.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

okoun píše:OK takže to je velmi podobné jako LMS přepokládám, tam se dá také ledascos postavit, případně proč toto vznjiklo když LMS je celkem dobře ohebné?


Protože záběr toho SW je výrazně širší než pokrývá LMS. A nemíříme jenom na ISP trh :D
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 9 years ago

Takže kompletní balík Adminus + NMS na nastavení shaperu atd. už je funkční, nebo stále ne? Rádi bychom už tuto otázku též dotáhli dokonce...
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

NMS jako takové, tedy aplikace, je hotová. Dále jsou hotové obecné moduly pro zálohy konfigurací aktivních prvků, grafování a data mining. Píše se propojení se Zabbixem a dokončuje se část pro evidenci aktivních prvků jako majetku. Ohledně propojení se shaperem je to pak na konkrétní implementaci. V každé společnosti, kde jsem SW nasazovali se shapuje jinak :wink:
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

stepan.benes píše:NMS jako takové, tedy aplikace, je hotová. Dále jsou hotové obecné moduly pro zálohy konfigurací aktivních prvků, grafování a data mining. Píše se propojení se Zabbixem a dokončuje se část pro evidenci aktivních prvků jako majetku. Ohledně propojení se shaperem je to pak na konkrétní implementaci. V každé společnosti, kde jsem SW nasazovali se shapuje jinak :wink:

takze to "to nejak funguje" ale jeste to neni uplne hotove... :roll: a cena tech komponenent cos napsal pro 700 klientu je cca. ?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

KoZLiCeK píše:
stepan.benes píše:NMS jako takové, tedy aplikace, je hotová. Dále jsou hotové obecné moduly pro zálohy konfigurací aktivních prvků, grafování a data mining. Píše se propojení se Zabbixem a dokončuje se část pro evidenci aktivních prvků jako majetku. Ohledně propojení se shaperem je to pak na konkrétní implementaci. V každé společnosti, kde jsem SW nasazovali se shapuje jinak :wink:

takze to "to nejak funguje" ale jeste to neni uplne hotove... :roll:

Taky musím zakroutit očima :roll:

Jednak skorem žádný software není nikdy hotový. Funkcionality neustále rozšiřujeme. Adminus je momentálně v 5. generaci. Pracovní systém v druhé a dokončuje se III. verze. NMS je čerstvá věc, ale má první ostrou verzi. Máme roadmapu na další roky. Třeba NMS budeme rozšiřovat o evidenci pasivní infrastruktury (hlavně optických sítí), elektrických zapojení, atd. Adminus o modul jednotné komunikace se zákazníky, modul pro normalizaci adres, evidenci marketingových aktivit.
K shapingu - už jsem to psal, ale napíšu to znova - náš SW nechce nutit klienta používat síť/administraci/shaping/* určitým způsobem, ale naopak dát mu možnost být individuální. Na žádné aktuální instalaci se neshapuje a neřídí síť stejným způsobem ! Jsme schopni dodat řešení včetně doporučení jak síť řídit, ale zároveň můžeme vytvořit individuální modul pro konkrétní instalaci.

KoZLiCeK píše: a cena tech komponenent cos napsal pro 700 klientu je cca. ?


Nelicencujeme počet klientů, ale počet paralelních přístupů. Software je možno získat několika způsoby:
a) je možné jej zakoupit - cena začíná na 25 000 Kč. Plná instalace všech aplikací bez omezení a včetně všech modulů vychází na necelých 400 000 Kč. Upgrady jsou v rámci ročního usage fee na úrovni 12-20 procent pořizovací ceny
b) Dále je možné si systém pronajmout na bázi měsíčních plateb. Jde o 5 procent pořizovací ceny
c) Akcionáři a členové ISPA mají přístup k SW zdarma, držitelé malého členství za ročního usage fee, což je většinou pár tisíc korun.

Na základně analýz navrhujeme doporučenou konfiguraci a z ní vychází cena.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!