Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Adminus

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: Adminus

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

stepan.benes píše:
KoZLiCeK píše:
stepan.benes píše:NMS jako takové, tedy aplikace, je hotová. Dále jsou hotové obecné moduly pro zálohy konfigurací aktivních prvků, grafování a data mining. Píše se propojení se Zabbixem a dokončuje se část pro evidenci aktivních prvků jako majetku. Ohledně propojení se shaperem je to pak na konkrétní implementaci. V každé společnosti, kde jsem SW nasazovali se shapuje jinak :wink:

takze to "to nejak funguje" ale jeste to neni uplne hotove... :roll:

Taky musím zakroutit očima :roll:

Jednak skorem žádný software není nikdy hotový. Funkcionality neustále rozšiřujeme. Adminus je momentálně v 5. generaci. Pracovní systém v druhé a dokončuje se III. verze. NMS je čerstvá věc, ale má první ostrou verzi. Máme roadmapu na další roky. Třeba NMS budeme rozšiřovat o evidenci pasivní infrastruktury (hlavně optických sítí), elektrických zapojení, atd. Adminus o modul jednotné komunikace se zákazníky, modul pro normalizaci adres, evidenci marketingových aktivit.
K shapingu - už jsem to psal, ale napíšu to znova - náš SW nechce nutit klienta používat síť/administraci/shaping/* určitým způsobem, ale naopak dát mu možnost být individuální. Na žádné aktuální instalaci se neshapuje a neřídí síť stejným způsobem ! Jsme schopni dodat řešení včetně doporučení jak síť řídit, ale zároveň můžeme vytvořit individuální modul pro konkrétní instalaci.

KoZLiCeK píše: a cena tech komponenent cos napsal pro 700 klientu je cca. ?


Nelicencujeme počet klientů, ale počet paralelních přístupů. Software je možno získat několika způsoby:
a) je možné jej zakoupit - cena začíná na 25 000 Kč. Plná instalace všech aplikací bez omezení a včetně všech modulů vychází na necelých 400 000 Kč. Upgrady jsou v rámci ročního usage fee na úrovni 12-20 procent pořizovací ceny
b) Dále je možné si systém pronajmout na bázi měsíčních plateb. Jde o 5 procent pořizovací ceny
c) Akcionáři a členové ISPA mají přístup k SW zdarma, držitelé malého členství za ročního usage fee, což je většinou pár tisíc korun.

Na základně analýz navrhujeme doporučenou konfiguraci a z ní vychází cena.



Zajímavé až na ty ceny.
Děkuji za odpovědi.
0 x

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 9 years ago

Mně přijdou zajímavé právě ty ceny. Jsou evidentně vymyšleny tak, aby bylo na další rozvoj a jednou se i zaplatily prvotní náklady a mohlo se vydělat. Jasně, nejsou pro každého, ale varianta pro malé členy je víc než příznivá...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

tak cenové poslání je naprosto jasné "pokud nejseš naším členem tak máš prakticky smůlu" :lol:
jinak nevěřím v to že by si každý z vás nenapsal po večerech svoje CRM na míru.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

okoun píše:tak cenové poslání je naprosto jasné "pokud nejseš naším členem tak máš prakticky smůlu" :lol:

nevím, možná žiju v jiném světě, ale 25 000 Kč za licenci SW, jehož vývoj stál jednotky milionů mi přijde víc než férová cena

okoun píše:jinak nevěřím v to že by si každý z vás nenapsal po večerech svoje CRM na míru.

Umím postavit barák, přesto jsem si na stavbu najímal řemeslníky, umím vykopat díru v zemi, přesto si radši najmu firmu na zemní práce, umím uvařit výbornej guláš, přesto přes týden chodím do restaurace a umím udělat fakt výborný víno, přesto jezdím k Mírovi Kratochvílů do Pasohlávek. Jako domácí cvičení zkus popřemýšlet proč.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

jistě, neříkám že to neumíš, ale spíš je to o tom jestli tě to baví s chceš se v tom pitvat. on vlastoručně postavený dům má jinou duševní hodnotu než dům na klíč o kvalitě ani nemluvím :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 9 years ago

okoun píše:jistě, neříkám že to neumíš, ale spíš je to o tom jestli tě to baví s chceš se v tom pitvat. on vlastoručně postavený dům má jinou duševní hodnotu než dům na klíč o kvalitě ani nemluvím :)

Pár domů, co si lidé stavěli svépomocí (+ s pomocí přátel) jsem prošel a že by to bylo nějak super kvalitní, to nééé :? (výjimky se najdou...)
Ševče, drž se svého kopyta !
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 9 years ago

0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

okoun píše:jinak nevěřím v to že by si každý z vás nenapsal po večerech svoje CRM na míru.

od roku 2005 jsem si tohle říkal snad každý měsíc, ale kovářova kobyla stále chodila bosa… loni mě to přestalo bavit a když nám byl SW nabídnut v rámci členství v ISPA tak jsem neváhal ani sekundu.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

Trochu to ozivim. Kam je mozne naspat, domluvit se na predvedeni a pobaveni se o systemu (adminus + workus)? Meli bychom zajem o nasazeni systemu na ne ISP prostredi. Zajima me ta univerzalnost a mozne priohnuti systemu pro jine ucely. Díky

pripadne by me zajimaly rozdily v adminusu 5.1 a 5.0. Demo je stale jen 5.0 a je nekde demo na workus?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

basty píše:Trochu to ozivim. Kam je mozne naspat, domluvit se na predvedeni a pobaveni se o systemu (adminus + workus)? Meli bychom zajem o nasazeni systemu na ne ISP prostredi. Zajima me ta univerzalnost a mozne priohnuti systemu pro jine ucely. Díky

pripadne by me zajimaly rozdily v adminusu 5.1 a 5.0. Demo je stale jen 5.0 a je nekde demo na workus?


Spojte se přímo se mnou - benes@grapesc.cz nebo +420 724 582 980.

Adminus není orientován jen na ISP, máme ho nasazen i mimo ISP svět.
5.1 přináší zásadně přepracovaný fakturační modul kvůli lepší spolupráci s moduly fakturujících na základě externích nepredikovatelných dat. A pak spousty drobných vylepšení a úprav.
Demo workuse není, pokud Vás tohle téma zajímá, je to na delší diskuzi - pracovní systémy máme momentálně 3 - Workus (úkolový systém), Samathu (zjednodušený Workus doplněný o projekty) a Projektus (procesní systém s dynamicky definovatelným workflow). Budoucí vývoj bude orientovaný na Projektus, který je momentálně v beta verzi.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

stepan.benes píše:
basty píše:Trochu to ozivim. Kam je mozne naspat, domluvit se na predvedeni a pobaveni se o systemu (adminus + workus)? Meli bychom zajem o nasazeni systemu na ne ISP prostredi. Zajima me ta univerzalnost a mozne priohnuti systemu pro jine ucely. Díky

pripadne by me zajimaly rozdily v adminusu 5.1 a 5.0. Demo je stale jen 5.0 a je nekde demo na workus?


Spojte se přímo se mnou - benes@grapesc.cz nebo +420 724 582 980.

Adminus není orientován jen na ISP, máme ho nasazen i mimo ISP svět.
5.1 přináší zásadně přepracovaný fakturační modul kvůli lepší spolupráci s moduly fakturujících na základě externích nepredikovatelných dat. A pak spousty drobných vylepšení a úprav.
Demo workuse není, pokud Vás tohle téma zajímá, je to na delší diskuzi - pracovní systémy máme momentálně 3 - Workus (úkolový systém), Samathu (zjednodušený Workus doplněný o projekty) a Projektus (procesní systém s dynamicky definovatelným workflow). Budoucí vývoj bude orientovaný na Projektus, který je momentálně v beta verzi.


Diky, urcite se ozvu, jen jeste kde je rozhrani pro uzivalele?
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

Úplně přesně nerozumím otázce ? Zákaznický portál ? Nebe kde je provozovaná aplikace ?
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

myslim jako klientska sekce... kam se prihlasi uzivatel a uvidi sve platby, dokumenty apod...
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

To je samostatná aplikace spolupracující s Adminusem
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

stepan.benes píše:To je samostatná aplikace spolupracující s Adminusem


a to je nekde na demu?
0 x