Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sms automaticke trideni do slozek android

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

sms automaticke trideni do slozek android

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

zdravim, mam takovej problem s hromadnyma sms, chodej mi sms kdyz je nedostupna nejaka sluzba u nas v siti,napr spadnul vysilac na internet v praze je jeden typ zprav ktery zacinaj v urcitem tvaru a v brne zase v jinem tvaru, potreboval bych aby se mi dane sms hazely do slozky napr praha a brno, sms jinak chodi z internetu pod cislem napr 991782736 a zprava praha@down_oc_futurum_ap1 az treba ap100 ,takze potrebuju aby to lezlo do solo slozky ve zpravach a ne mit pak treba 500 sms kompletne ve zpravach mezi normalnima zpravama kde potrebuju pak hledat normos zpravy, zkousel jsem ted ruzne app ale v zadne jsem to zatim nenasel. od toho se pak i odviji samozdrejme hromadne mazani techto zprav. nepouziva nekdo neco takoveho ?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

My na to jdeme obráceně. Snažíme se omezit počet těch SMSek :-) Pak není třeba třídit.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

Ano to my taky.ale nekdy nastane napr pripad ze v nektere lokalite nejde el.proud treba cely den a vsude neni potreba aby byl zalozni zdroj na cely den kdyz je cela lokalita bez proudu.a pak tech zprav je pochopitelne pozehnane. Staci i 20x sms a uz to otravuje mit je v celym seznamu zprav a na mazanim se fakt nebudu zatezovat. Jinak reseni je to pouzivat ciste pres email ale nechapu proc by nesly i stejne tridit sms.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

No počkej, to chodí všechno z jednoho čísla? Nebo každej vysílač má jiný číslo?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

bohuzel mi to hazi odesilatele napr 9876678899 a dalsi sms je 998866785 atd. proste pokazdy jiny odesilatel cili kazda zprava je samostatna a neni to pak pod jednou konverzaci. stacil by mi jednoduchy filtr na obsah zpravy kde jsou jednotlive AP dle serveru, pak uz bych mel jen 10 konverzaci,kde bych si nastavil automaticke mazani treba na 300 sms,jenze ale zatim zadna apka na sms mi to neumoznuje nebo jsem to aspon v zadne nenasel. a pres email se mi to moc resit nechce,nejsem si uplne jistej co by to pak udelalo jak s FUP (sic male zpravy ale stejne mi to prijde skoda si ubirat) a hlavne s baterkou mam aspon pocit ze sms je min narocna. ale stejne mi asi nic jinyho nezbyde. zkusim se jeste pripadne postourat jestli nejde ponastavit aby nebyla kazda sms naprosto jiny odesilatel.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Pak je ještě jedno řešení, které je opět řešením v mém stylu - omezení těch SMSek. Začnu otázkou: je nutné při každém výpadku proudu dostat 20 smsek jenom pro to, že je tam v oblasti dvacet zařízení, co reaguje na ping? Odpověď je - většinou není. Většina zařízení závisí na nějakém jiném většinou jedním spojem. Takže pokud vypadne Horní Dolní, stačí mi vědět, že nejede Horní Dolní. Ale už nepotřebuji extra vědět, že nejednou ani její access pointy, natož na ní závislá vesnice Dolní Dolní.

Tedy stačí mít závislosti. Pro takto základní dohled používám script autostatus (v perlu), který to umí. K nalezení na internetu by někde měl být ...

Čím víc zbytečných hlášení, tím víc se na ně kašle.

Není to co chceš :-) Ale zato to není závislé na typu telefonu ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

jenze zas potrebuju mit kazde zarizeni na sms, kdyz pominu spousty sms pri vypadku proudu, tak ale potrebuji vedet o kazdem ap jestli nema poruchu,to ze mi jde privod je fajn ale ze za nim uz nejde nejake ap je spatne.no hold si to budu muset predelat do mailu a uvidim co se pak stane s baterkou pri nejakem extremu :), kazdopadne dekuji za napady.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 9 years ago

A to je právě o těch podmínkách ;)
0 x
Petr Krist