Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Logování teploty přes Dude ?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Logování teploty přes Dude ?

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

Zdravím

mám objednaný teploměr co umí vyčítat přes snmp. kvuli 2 cidlum a 3 spojum/2xMK a 1xUBNT/ ktere bych rad vycital signal, bych rad pouzil dohled pres Dude ktery bude na mikrotiku. Vím že RRD,zabbix,cacti jsou lepsi ale prijde mi to kladivo na tech par veci.
Logování defaultních služeb a provozu jednotlivých sthernetů chápu ale jak třeba logovat signal UBNT spoje ? Na netu jsem nasel ze Do vzhledu mám napsat Signal: [oid("1.3.6.1.4.1.14988.1.1.1.1.1.4.4")] dB a nic se nedeje a pritom to ma byt OID sily signalu u UBNT ?

Díky
0 x

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 9 years ago

Napřed se podívej do snmp walk, jestli je oid dobře.
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

kouknul jsem opravil jsem. Vytvořil jsem službu s daným OID ale v historii vidim jen ping a ne signál přes OID. Pokud to zadám do vzhledu tak mi to ukáže signal -56 dB
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 9 years ago

Vytvoříš funkci do které zadáš to oid a z té pak dělaš graf. Pokud ji chceš i monitorovat (třeba v nějakým rozsahu) tak pak ještě musíš vytvořit sondu.
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

funkce = služba ? a jak z funkce udelam graf ?
Jsems si myslel ze Dudeho znam ale jak vidim tak ne :/
0 x

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 8 years ago

tak zkousim betu Dudeho a stale stejny. Do vzhledu to dostanu ale nemam tam moznost z toho vytvorit graf :(
0 x