Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SMS brána s API či SIM modul

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

SMS brána s API či SIM modul

Příspěvekod okoun » 9 years ago

ahoj, sháním nějaké levné řešení odesílání dohledovách sms, cca se jedná o 200 SMS za měsíc. Potřebuji levné řešení, které má API a nebo jinač se dá napojit na PHP.
cenu SMS bych potřeboval cca kolem 0,3 Kč, může se klidně jednat o zkrácené SMS či SMS s reklamou.

poradíte?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

php + gammu + stary telefon + usb kablik
cena za sms dle tarifu :-)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

sms bran ne na internetu nekolik, staci hledat.

Treba:
sms-brana.sk.
http://www.neogate.cz/
https://www.linuxbox.cz/smsgw-advanced
0 x
Bývalý ISP...

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 9 years ago

Mrkni na Cf Control, SMS s API mají.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

jo ale jestli to dobře chápu tak bez cf controlu mi to neprodají...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 9 years ago

Tak to bohužel nevím, jedině je kontaktovat.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 9 years ago

0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

hmm celkem drahý 0,75kč bez dph za to že mi na tu sms nikdo nemůže ani odpovědět
v tomto byla o2 zalatá tedy hezky jsem poslal email na jejich bránu a odešlo to na jejich čísla zdarma.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 9 years ago

Těch 200 je zrovna takový nešťastný číslo...být to nějaký tisíce, tak si tam hodíš nějakej "neomezenej" (10 000 SMS mesíčně) tarif a jedeš.
Je to na jednoho operátora, nebo všude možně?

okoun píše:v tomto byla o2 zalatá tedy hezky jsem poslal email na jejich bránu a odešlo to na jejich čísla zdarma.

Jak byla? Mně to pořád funguje..
'00420xxxxxxxxx@sms.cz.o2.com'
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 9 years ago

no, dohledový SMS se posílají na telefony techniků, teoreticky na další brány co to zpracují automaticky a udělají třeba reset něčeho apod.
tedy lze předpokládat, že vše bude v síti jednoho operátora, proč by měl někdo jinak mě nenapadá, snad jen z historických důvodů :)

a ty free sms brány jsou dost nespolehlivý, občas to nedojde nebo dojde s velkým zpožděním

jako zařízení máme modul Siemens xC35 (existuje tuším TC35, MC35 apod.), píchlý seriákem do GW, na GW pak soft smstools. spolehlivost zatím 100%, už nám jede nějaký rok
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

je to jednoho operátora konrétně FAYN ale bohužel dle jejich techniků nelze odesílat pomocí jejich brány nic zdarma a ani jako placenou službu to nemají :)

jinak mě napadá jestli by se někdo nechtěl šábnout kdo už má od někoho API?


porozhlédl jsem se po různých možnost a opravdu začínám mít pocit že jsem v KLDR.
O2 prakticky vůbec nenabízí tarif na odesílání SMS, pouze s neomezeným voláním za 750 Kč což je cenově jinde. Dále Vodafone má za 100 Kč 250 sms ale pokud to překročim tak tvrdě platím. Neomezené SMS mají za podobnou cenu O2. U Tmobile je to zatím nejlepší za 350 Kč je neomezné smskování, což je asi nejlevnější.
jinak sms gateway různě po internetu mají něco kolem 0,8kč s DPH za zprávu.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 9 years ago

Vlezl jsem na tarifomat a vyhodiul mi par zajimavych nabidek.
Vychazim z toho ze reseni je mobil seripove zapojenej k dohledovemu serveru, tedy zadne API pro prenos pres web (i dohledovy server muze byt bez internetu)
Parametry jak si psal cca 200 sms mesicne.
Vysledek :
BOnerix 300 SMS do všech sítí za 181 Kc mesicne, zavazek 12 mesicu
Volání a SMS do Tesco Mobile zdarma. za 225 Kc mesicne, bez zavazku
u Tesca by to slo i levneji, ale shanis sms jen do uzrcite site ?
Predpokladam ze jo, ze ti tvuj server mobil posle tobe na mobil hlasku
Ipex (Mobil21)ma nejake api , tam by slo primo pres ne posilat SMS a je mozny ze SMS v siti Ipex tedy mobil21 muzou mit nejakou nakladovou vyhodu.
.. jo cena v siti SMS je cca60 haleru a da se to honit pres Api




okoun píše:je to jednoho operátora konrétně FAYN ale bohužel dle jejich techniků nelze odesílat pomocí jejich brány nic zdarma a ani jako placenou službu to nemají :)

jinak mě napadá jestli by se někdo nechtěl šábnout kdo už má od někoho API?


porozhlédl jsem se po různých možnost a opravdu začínám mít pocit že jsem v KLDR.
O2 prakticky vůbec nenabízí tarif na odesílání SMS, pouze s neomezeným voláním za 750 Kč což je cenově jinde. Dále Vodafone má za 100 Kč 250 sms ale pokud to překročim tak tvrdě platím. Neomezené SMS mají za podobnou cenu O2. U Tmobile je to zatím nejlepší za 350 Kč je neomezné smskování, což je asi nejlevnější.
jinak sms gateway různě po internetu mají něco kolem 0,8kč s DPH za zprávu.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

A za 250 na to samem serveru mas neomezene SMS do vsech siti, staci se spravne podivat :-)
Nechci resit omezeni na SMS, nevim kolik jich dohledovy server posle, ze ?
Nejlepsi reseni je zapojit 3G modem do serveru (RouterBoardu), ktery sleduje sit a ten pak posila SMS sam s tim, ze neprijima prichozi a hotovo, zadne API, pouze osluha toho modemu.
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 9 years ago

tyjo mě to dalo teda nejlevnější vodafone za 350... oiškeš jdi ná ten SMS tarif za 250 ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček