Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Monitoring stavu zařízení

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
LukasM
Příspěvky: 2
Registrován: 9 years ago

Monitoring stavu zařízení

Příspěvekod LukasM » 9 years ago

Na 6 místech mám zařízení které potřebuji monitorovat (dostupnost). V hlavním bodě bude monitorován 2x mikrotik a pár servrů a kamer. Na vzdálených místech vždy kiosek informační (PC) a kamery. všude je veřejná IP. Výsledkem by měla být odesílání SMS, emailu a ideální by byla i android aplikace s alarmem. Resil někdo něco podobného a byl by ochoten třebas i osobně, či virtuálně probrat?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

LukasM píše:Na 6 místech mám zařízení které potřebuji monitorovat (dostupnost). V hlavním bodě bude monitorován 2x mikrotik a pár servrů a kamer. Na vzdálených místech vždy kiosek informační (PC) a kamery. všude je veřejná IP. Výsledkem by měla být odesílání SMS, emailu a ideální by byla i android aplikace s alarmem. Resil někdo něco podobného a byl by ochoten třebas i osobně, či virtuálně probrat?

Zdravím,
to ti vyřeší jeden jakýkoliv RB s USB + USB modem s kartou např. Vodafonu. Emaily nedoporučuji, někdy se po cestě zaseknou a alarm nepřijde. SMS je zdarma a je okamžítá.
mpcz, 03.12.2014
0 x

LukasM
Příspěvky: 2
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod LukasM » 9 years ago

muzeme se nejak spojit pro podrobnejsi popis?
0 x

redmax
Příspěvky: 83
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod redmax » 9 years ago

To mě taky zajímá. :idea:
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 9 years ago

Tady by šel možná využít netwatch (ping) s možností odeslání e-mailu nebo e-mailu na sms bránu (třeba vodafone) kdy přijde SMS notifikace do telefonu. Já to takhle po síti praktikuju skoro všude - netwatch pingne např. každých 5 / 10 / 30 vteřin (jak potřebuji) a když je změna (na zařízení nelze pingnout / zařízení opět začalo fungovat) tak mě to hned informuje. Je to takový řešení zadarmo :) Dá se to navázat třeba i na jednoduchý L2TP tunely kdy si tak napojím centrální místa a vidím kde se co děje popř. kde co spadlo.
0 x
::RouterLEGOboard::