Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

sháním billingový program, pppoe, QT, flexibee

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

sháním billingový program, pppoe, QT, flexibee

Příspěvekod okoun » 9 years ago

Ahoj, hledám už dlouho nějaký billingový program. Momentálně máme program, který umí ověřování účtů pppoe pomocí radiusu ale neumí QT, umí pouze odeslat parametr pro SQ a to už začíná být neudržitelné. Účetnictví umí Pohodu, ale raději bych Flexibee kvůli API, to by mělo zajistit prakticky nonstop synchronizaci s FIO bankou. Hlavně mi jde o vytváření QT na hlavní bráně pomocí Mikrotik API či SSH.
Zkoušel jsem mikrobill který toto uměl, ale neosvědčil se. Hledám tedy něco podobného. Díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 9 years ago

Ahoj copak se ti na mikrobiilu neosvědčilo ?
Podařilo se ti ho spojit s FlexiBee ?

Zkus kontaktovat ISP alianci mají zajímavý systém.

Honza
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

no co jsem o tom systémnu slyšel na konferenci, tak se mi zdá strašně zbytečně složitý, máme super helpdesk, máme super dohled, ale prostě toto je špatné, nebo ne špatné ale nedostačující.

jinak mikrobill mi nešel spojit s Flexibee a nikdo to semnou moc nechtěl řešit a QT sice uměl, ale počítalo to velmi podivbně limit at, to také nikdo semnou nechtěl řešit, jinak pokud by tyto dvě věci dotáhli, tak by to byl fajn systém, ale už prý není ve vývoji
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 9 years ago

Máme vlastní systém který umí skoro vše co poptáváš. Akorát s nástupem verze 6 jsem přestal používat QT a vrátil se k SQ. Jednodušeji se to spravuje a ve spojení s radiusem a PPPoE to funguje výborně. Mikrotik na nových CCR strojíc použítí SQ doporučuje. Systém umí každý měsíc vygenerovat faktury na paušální platby které lze potom importovat přes API do flexibee. Nicméně jsme přešly na automatickou fakturaci ve flexibee. Je tam mnohem více možností a nemělo smysl to doprogramovávat. Všechny vystavené faktury ve flexibee se zobrazují ve webovém rozhraní a každý zákazník, si může po přihlášení ke svému účtu tyto faktury zobrazit včetně stavu úhrad. Systém komunikuje také s ústřednou od IPEXu, kde si může zákazník zobrazit podrobný výpis hovorů, odeslat FAX,SMS, nastavit přesměrování... Napojení na MOBIL21 zvažujeme nicméně vzhledem k počtu klientů to zatím řešíme ručně. Systém také umí určitou jednoduchou diagnostiku přípojky. Pokud zákazník zavolá, že mu to nefunguje, systém prověří přez SNMP stav portu na switchy a zobrazí údaje o stavu PPPoE. Pokud je připojen přes motorolu, zobrazí také stav zákaznické jednotky. UBNT zatím nebylo implementováno, nicméně, pokud je nalezeno aktivní PPPoE, tak dokáže i asitentka prohláśit, že na naší straně je pravděpodobně vše v pořádku. Je zde spoustu dalších fičur, ale nechce se mi to vypisovat. Spoustu věcí se již nepoužívá. Některé věci by šli určitě vyřešit lépe, ale je to o čase a penězích. Máme i rozpracovanou novou kompletně přepracovanou verzi. K systému jde také navázána off-line aplikace pro android. Technik v terénu se může nechat navigovat k zákazníkovy, vytočit na telefonu zákazníkovo telefonní číslo, vyfotografovat dokumenty a uploadnout je na kartu zákazníka.... Stav 3G je v našich končinách žalostný, a proto se systém primárně jednou za čas ručně synchronizuje třeba přes wifi. Jsou tu dnes určitě mocnější nástroje, jako je třeba ISPadmin na kterém pracuje celý tým lidí, ale je mi líto náš systém který je v podstatě zadarmo zahodit a přizpůsobovat se určitému standardu. V případě zájmu by asi nebylo problém ti systém předvést, případně se domluvit o nějakém jeho poskytnutí. Pokud budou peníze, dalo by se ledacos dodělat.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

takové ty ostatní fičurky, dohled a podobně mám vlastní tedy je to až zbytečné. ideání kdyby se to dalo napojit na tento program. Jinak nechápu proč doporučují používat SQ na místo QT když je to něco jiného. Jak jako dle nich vytvoříš v SQ strukturu, kteoru potřebuješ pro agregaci? Já právě potřebuji pomocí QT trochu agregovat, na ty SQ potřebuješ dost silnou linku a dle mého to je plýtvání financí
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 9 years ago

Řešil jsem samozřejmě také agregaci. Původně jsem měl šílené pravidla která přes adress list a různé jumpy řešily QT. Wifiny nejsou neomezené a agregovat bude asi potřeba pořád. Nicméně od verze 6.4 můžeš v profilu PPPoE definovat parenta u SQ, což tento problém elegantně řeší. Možnosti QT jsou samozřejmě větší, ale při větší síti je cokoliv statického peklo na údržbu. Říkalo se, že SQ jsou náročnější na výkon, nicméně dnes jsou ty výkony jinde a MK prezentují, že v 6.x došlo v SQ k výrazným optimalizacím.
0 x