Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IP accounting a jeho vyuzitie

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
nordscan
Příspěvky: 29
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod nordscan » 17 years ago

Este poznamka, resp postrehy...

- nerozbehnete to pod windowsom, lebo tie tri moduly ktore treba, je mozne kompilovat iba pod lin.

- a podla dokumentacie, na to aby vam zobrazilo grafy potrebujete php4, z php5 tato verzia nie je kompatibilna
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

nordscan píše:Este poznamka, resp postrehy...

- nerozbehnete to pod windowsom, lebo tie tri moduly ktore treba, je mozne kompilovat iba pod lin.

- a podla dokumentacie, na to aby vam zobrazilo grafy potrebujete php4, z php5 tato verzia nie je kompatibilna


Jeste lidičky nezapomente editovat soubor config.php, kde dobre vyplnte jmeno a heslo na napojeni do mysql.
0 x

nordscan
Příspěvky: 29
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod nordscan » 17 years ago

Chcem sa spytat, ci by mi nevedel niekto pomoct, kedze v programovani perl som prakticky nic.

podla manualu v MK sa da nastavit v ipaccounting treshold az 8192,

a potreboval by som, keby v acctcol.pl slo upravit tak aby flexibilne reagoval na nemoznost pretecenia bufferu...

tzn.. ze cas opatovneho spustenia

Kód: Vybrat vše

# Time between accounting collections in minutes      #
# If you specify a value to high and/or your threshold is set   #
# to low then you will miss accounting data. Easiest to check   #
# this is to run this script in the foreground and turn on     #
# debugging and if you rows equals threshold then your missing  #
# or risk missing accounting data.            #

$seconds = "300";


by bol napr default 3min.

V pripade ze by nacital do 3000riadkov z MK tak by ho zvisilo o 1min, pokial by nacital do 5000 riadkov - cas by zostal tak ako predtym, a pokial by to bolo viac ako 5000 riadkov, tak by sa spustal stale bez delay pokial by to nekleslo na pozdaovane max.

Vdaka za napady

// Je pravda ze by html nebolo aktualizovane v pravidelnych intervaloch, ale myslim ze by sa tym znizilo zatazenie webservera a takisto aj pristupu na web MK
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 17 years ago

OT: link na mikrotik.gbely.net je opraveny ... takze by vsetko malo znovu fungovat
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

LaCosta píše:OT: link na mikrotik.gbely.net je opraveny ... takze by vsetko malo znovu fungovat


Lidi nestava se vam, ze po case se cely linux server uplne odepise, jako by zatuhne, nebo uplne zpomali? Pozoruju to od te doby, jak jsem si na muj stroj dal tohle vykreslovani stazenych dat z MK. Neporadil by mi nekdo jak zjistit, co to muze zpusobobat. Bezi to na PC 2,6 GHz Celeron, zatim 256 RAM, ale pribude dalsi. Podle me to bude v necem jinem nez v Ramce, protoze i kdyz ji neni dost, tohle by mel ten pc rozdychat a ne cekat na najeti www stranky, ktera je na web serveru i 5 minut :((((((. Dekuji vsem.
0 x

nordscan
Příspěvky: 29
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod nordscan » 17 years ago

ono ako pisal skrebon je mozne ze je to i v jpgraph-e, zalezi od toho kolko ip ti vykresluje... sam o sebe je dost pomaly...
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

nordscan píše:ono ako pisal skrebon je mozne ze je to i v jpgraph-e, zalezi od toho kolko ip ti vykresluje... sam o sebe je dost pomaly...


No nejde o vykreslovani stazenych dat. Jestli me graf s timhel vyskoci za 5 minut mi nevadi, tohle ukladani kdo kolik stahl mam jen pro pripad, ze by mel nekdo problem ze mu to nejelo, tak at mam jak dokazat ze stahl tolik dat. Jde o samotne spomaleni celeho serveru, vsech jinych aplikaci.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

pepulis píše:
nordscan píše:ono ako pisal skrebon je mozne ze je to i v jpgraph-e, zalezi od toho kolko ip ti vykresluje... sam o sebe je dost pomaly...


No nejde o vykreslovani stazenych dat. Jestli me graf s timhel vyskoci za 5 minut mi nevadi, tohle ukladani kdo kolik stahl mam jen pro pripad, ze by mel nekdo problem ze mu to nejelo, tak at mam jak dokazat ze stahl tolik dat. Jde o samotne spomaleni celeho serveru, vsech jinych aplikaci.


Tak, diky upozorneni skrebona, je potreba spoustet skript jen po startu serveru a vice ne.
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 17 years ago

cca 3 GHz / 512 Ram optimalizovany server to dokaze zhodit tak behom dna ... :) Na to spustanie davat bacha.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

LaCosta píše:cca 3 GHz / 512 Ram optimalizovany server to dokaze zhodit tak behom dna ... :) Na to spustanie davat bacha.


2,6 GHz/256 MB RAN (zatim) a vydrzelo to tak pul dne, pak jsem se dostaval pres putty na server snad 3-4 minuty :-)))).
0 x

nordscan
Příspěvky: 29
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod nordscan » 17 years ago

2,4GHz, 1gb ram, virtual PC, slack 10.2 - a bezim viacmenej od 2.9 bezproblemovo :)


- ale mam dotaz, stava sa mi ze mi nesedia data z ques z ip accountingom... a pri niektorych ip mi to robi aj 800MB..je to normalne...
ak ano co je teda presnejsie??
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 17 years ago

nordscan píše:2,4GHz, 1gb ram, virtual PC, slack 10.2 - a bezim viacmenej od 2.9 bezproblemovo :)


- ale mam dotaz, stava sa mi ze mi nesedia data z ques z ip accountingom... a pri niektorych ip mi to robi aj 800MB..je to normalne...
ak ano co je teda presnejsie??


Dela to i me. Udaje ktere mi to vykresluje beru orientacne :-))), ale taky bych to rad vyresil.
0 x

Gogo
Příspěvky: 23
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gogo » 17 years ago

nordscan píše:Este poznamka, resp postrehy...

- nerozbehnete to pod windowsom, lebo tie tri moduly ktore treba, je mozne kompilovat iba pod lin.

- a podla dokumentacie, na to aby vam zobrazilo grafy potrebujete php4, z php5 tato verzia nie je kompatibilna


toto neni uplne pravda ty perl moduly jdou nainstalovat i pod windows samozreje windows nema cron ale i to se da vyresit samozrejme je pohodlnejsi poustet to na masine s linuxem.
0 x
--- Hi Gogo ---

nordscan
Příspěvky: 29
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod nordscan » 17 years ago

Gogo píše:
nordscan píše:Este poznamka, resp postrehy...

- nerozbehnete to pod windowsom, lebo tie tri moduly ktore treba, je mozne kompilovat iba pod lin.

- a podla dokumentacie, na to aby vam zobrazilo grafy potrebujete php4, z php5 tato verzia nie je kompatibilna


toto neni uplne pravda ty perl moduly jdou nainstalovat i pod windows samozreje windows nema cron ale i to se da vyresit samozrejme je pohodlnejsi poustet to na masine s linuxem.


Ide o to ze som nikde nenasiel tie LWP:Simple pre win....iba pre lin a to tiez len skompilovat
0 x

Gogo
Příspěvky: 23
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gogo » 17 years ago

v prikazovem radku ve windows napises cpan a moduly zkompilujes stejne jako v linuxu :) Samozrejme MUSI byt nainstalovany perl ve windows
0 x
--- Hi Gogo ---