Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nove zarizeni se zobrazenim OID ?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Nove zarizeni se zobrazenim OID ?

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Potrebuji do mapy vlozit nove zarizeni, ale aby se zobrazovala hodnota vyctena z daneho OID, jak na to ?
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Kód: Vybrat vše

[oid("iso.anonymous#62.anonymous#63.ieee802dot11.dot11res.dot11resAttribute.dot11ResourceInfoTable.dot11ResourceInfoEntry.dot11manufacturerProductName.5")]
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Nechapu... ?

goblajz píše:

Kód: Vybrat vše

[oid("iso.anonymous#62.anonymous#63.ieee802dot11.dot11res.dot11resAttribute.dot11ResourceInfoTable.dot11ResourceInfoEntry.dot11manufacturerProductName.5")]
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Klidneš na zařízení, dáš vzhled, popisek a tam vložíš ten kód co jsem poslal, jen si změníš OID na to co potřebuješ...
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Bud mame rozil ve verich, ale kdyz rozkliknu zarizeni, tak nikde vhzled neni... :/

goblajz píše:Klidneš na zařízení, dáš vzhled, popisek a tam vložíš ten kód co jsem poslal, jen si změníš OID na to co potřebuješ...
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

klikni pravým...
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Ano, super, uz jsem doma... Jeste dotaz, jak vytvorit graf pro tuto konkretno OID hodnotu, vsehny moje pokusy vedly k pingu, ne mereni moji pozadovane hodnoty :/
Diky

goblajz píše:klikni pravým...
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Jestli chceš graf hodnoty tak klikni pravým na zažízení, nástroje, snmpwalk. Vyhledáš si hodnotu kterou chceš grafovat, pravým, vytvořit datový zdroj, pojmenuješ, OK. V grafech si přidáš novej graf, rozklikneš a přidáš zdroje dat který chceš zobrazovat a hotovo.
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

To vse jsem udelal, ale kdyz chci v grafu pridat objekt, tak v levo dole cervenym pismem "unknown type" at zvolim jakykolik zdroj dat.... Kde muze byt chyba ?
DIky

goblajz píše:Jestli chceš graf hodnoty tak klikni pravým na zažízení, nástroje, snmpwalk. Vyhledáš si hodnotu kterou chceš grafovat, pravým, vytvořit datový zdroj, pojmenuješ, OK. V grafech si přidáš novej graf, rozklikneš a přidáš zdroje dat který chceš zobrazovat a hotovo.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

goblajz píše:Klidneš na zařízení, dáš vzhled, popisek a tam vložíš ten kód co jsem poslal, jen si změníš OID na to co potřebuješ...

Když to oid (v textu) nahradím skutečným číslem OID tak to nefunguje. Mohl by jsi ukázat na příkladu jak to má vypadat?
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

[oid(" tvoje OID")]

me to funguje


honzam píše:
goblajz píše:Klidneš na zařízení, dáš vzhled, popisek a tam vložíš ten kód co jsem poslal, jen si změníš OID na to co potřebuješ...

Když to oid (v textu) nahradím skutečným číslem OID tak to nefunguje. Mohl by jsi ukázat na příkladu jak to má vypadat?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Jo už funguje. Nevíte někdo OID pro "přijímanou frekvenci"? Na clientovi?
Edit: tak už asi mám 1.3.6.1.4.1.14988.1.1.1.1.1.7.2
Naposledy upravil(a) honzam dne 19 Mar 2014 21:01, celkem upraveno 1 x.
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Takze hlasku uknknow jsem vyresil, nicmene po zadani atd, mam nulovou hodnotu vicitaneho OID i kdyz to tak neni... Jeste nejaka finta ?

goblajz píše:Jestli chceš graf hodnoty tak klikni pravým na zažízení, nástroje, snmpwalk. Vyhledáš si hodnotu kterou chceš grafovat, pravým, vytvořit datový zdroj, pojmenuješ, OK. V grafech si přidáš novej graf, rozklikneš a přidáš zdroje dat který chceš zobrazovat a hotovo.
0 x

ok2arm
Příspěvky: 99
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod ok2arm » 10 years ago

Zarizeni ?

honzam píše:Jo už funguje. Nevíte někdo OID pro "přijímanou frekvenci"? Na clientovi?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

ok2arm píše:Takze hlasku uknknow jsem vyresil, nicmene po zadani atd, mam nulovou hodnotu vicitaneho OID i kdyz to tak neni... Jeste nejaka finta ?

goblajz píše:Jestli chceš graf hodnoty tak klikni pravým na zažízení, nástroje, snmpwalk. Vyhledáš si hodnotu kterou chceš grafovat, pravým, vytvořit datový zdroj, pojmenuješ, OK. V grafech si přidáš novej graf, rozklikneš a přidáš zdroje dat který chceš zobrazovat a hotovo.


Napiš na jakém zařízení to vyčítáš a hodnotu OID. Zkusím to
0 x