Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DUDE 4, grafy pri UBNT?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

DUDE 4, grafy pri UBNT?

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Zdravim,

upgradli sme dude z 3 na v.4. Zistil som ale ze grafy pri ubnt zariadeniach v mape ukazuju bludne hodnoty (vacsinou ukazuju viac ako je real).

Pri mikrotik spojoch je graf pekný jednoliaty, pri UBNT to robí takéto "skoky" čím kazí výsledný efekt. VIete niekto prečo to robi dude? v prilohe obrazok z UBNT HW.
Přílohy
dude_ubnt.png
dude_ubnt.png (184.32 KiB) Zobrazeno 2818 x
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

Řeším stejný problém, na foru mikrotiku tento problém také někdo řešil, ale zatím nikdo neodpověděl. Respektive ve grafu je provoz 2x takový, jako skutečný. Navíc se mi občas jednou do měsíce zasekne vyčítání provozu na spojích a pomůže až restart stroje. Projeví se to větším vytížením ram, ale pořád je 1200mb volné. Po rebootu je volné 1500mb.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

no presne, ale pri dude 3 to nerobilo
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

Nejsem si jistý, jestli je kompatibilní záloha, chtěl jsem zkusit přejít zpět na verzi 3, ale mám bohužel dosti starou zálohu z té verze.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

v4 je beta ne?
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

Ano, finální verze už asi ani nebude.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

to byla narážka, co jako chcete od bety? já jedu ještě na v3.5, při migraci na v 3.6 mi to dělalo už nějaké blbiny a v4 jsem zavrhl hned po vyzkoušení
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

Já nemám s tou verzi žádné problémy, až na ty grafy
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

no, to fakt nikto nevie preco to tak sproste mera pri UBNT? Sak to musi mat dake realne vysvetlenie
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

Pochybuji že to někdo bude řešit, většina jede na mikrotiku a nebo to neřeší. Já už jsem to řešit přestal, všechny spoje na ubnt jsou s velkou rezervou a prostě když vidím že na grafu je 60mbps tak vím, že tam je realně 30mbps
0 x