Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Sila signalu

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
kacer
Příspěvky: 16
Registrován: 10 years ago

Sila signalu

Příspěvekod kacer » 10 years ago

Zdravim,

rozkoukavam se po Dube, da se tam nejak nastavit, aby to vyhodilo alarm pokud se na nejake trase zhorsi signal treba o 15db?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

já mám dojem že to moc dobře nepůjde, ale také bych rád věděl jak to udělat, prosím :)
nepůjde myslím že když zařízení nebude dostupné tak to automaticky hodí ten alarm také a to je nežádoucí, například teď takto monitoruji napětí.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 10 years ago

Tak to trošku oživím... Taky by mě zajímalo, jestli Dude umí kontrolovat sílu signály a pokud klesne dané OID například pod -75 aby to hodilo alarm....
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak na dudáka jsem se vykvajznul a napsal si svůj dohled, který mi pošle email či sms když ten signál spadne, dude je výborný na realtime věci, ale na to ostatní prostě nedotažené.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 10 years ago

V cem to mas napsany? V bashi?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

V Dude lze grafovat signál v pohodě.

Mail v případě poklesu signálu samozřejmě taky jde - stačí si vytvořit sondu kde si zadam třeba > -60 dBm, pak si tu sondu přidám k zařízení a nastavim si u něj oznámení...
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 10 years ago

Me to grafuje jen datovy prenosy. Jak jsi docilil toho signalu?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Charts -> Zdroje dat, vytvoříš si pomocí OID jeden pro TX, druhý pro RX -> Grafy a tam si přidáš všechny zdroje co chceš mít v tom grafu. Grafuju tím jak UBNT tak MK.
Výsledek hýr:
Přílohy
dude.png
Dude signál
dude.png (27.06 KiB) Zobrazeno 2759 x
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

krása, divím se že tam nemáš ani jeden peak jak je u grafů z dude zvykem :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 9 years ago

goblajz píše:Charts -> Zdroje dat, vytvoříš si pomocí OID jeden pro TX, druhý pro RX -> Grafy a tam si přidáš všechny zdroje co chceš mít v tom grafu. Grafuju tím jak UBNT tak MK.
Výsledek hýr:


Tak jsem udělal graf. Pokud ho udělám přímo jako graf podle postupu co píšeš, je všechno ok a kreslí to dobře. Ale pokud udělám sondu, a zadám naprosto stejné OID, kreslí to úplně něco jinýho - různý kopečky apod. OID je stejný, jediný co je jiný je, že u sondy je zadaná jednotka "ms" namísto "dBm" a toto nelze nikdě změnit :(
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

matej.chuck
Příspěvky: 23
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod matej.chuck » 9 years ago

Ahoj,
nějak se tu delší dobu trápím s grafem signálu. V mapě mi to u zařízení signál vypisuje, funguje mi o ohlášení snížení signálu... Ale za boha nemůžu rozchodit graf.
Můžete mi ti, kterým to funguje napsat konkrétní postup? Hlavně asi jak přesně vytvořit zdroj dat pro graf. Děkuji velice
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 9 years ago

krása, divím se že tam nemáš ani jeden peak jak je u grafů z dude zvykem

Ty peaky vznikají když není pro dude dostupné cílové místo, takže když ti na chvilku vypadne třeba konektivita, budou tam klidně i 4Gbps peaky... Na optice je to vždy OK. (U nás).
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...