Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude 5.0 wtf ?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
martynek
Příspěvky: 105
Registrován: 12 years ago

Dude 5.0 wtf ?

Příspěvekod martynek » 10 years ago

Nevíte někdo co to je za verzi připadne kde se dá stáhnout?
Přílohy
image.jpg
image.jpg (174.65 KiB) Zobrazeno 2900 x
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

netusim, naposledy jsem slysel o v2b4 nebo tak nejak , kterou jsme pouzivali,
nahradil ji zabbix
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam


Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Vývojári Dude sa záhadne stratili v priestoroch suterénu sídla spoločnosti Mikrotik, dodnes ich nikto nevidel a sám Normis odvtedy do suterénu nechodí. Vedenie Mikrotiku dostalo taký strach, že sa na celý dude radšej vykašlali :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

tak to tě zklamu. Dude prý byl projekt nějakýho studenta nějaký vysoký školy nebo tak něco z anglie. Jakmile dostudoval a předal závěrečnou práci (dude) tak se přestaly dělat další věci kolem toho. Nicméně ono je to dobře, sice to je pěkně udělaný a hezky se to ovládá ale to nad čim to běží je katastrofa a proto to sem tam potřebuje dost výkoný železo a silnější disk. A když se to rozsype, tak už to nikdo nedá dohromady i když to má journal. Smutnější o to je že až po letech se něco podobnýho ukázalo od ubnt se stejně tak nesmyslnou zátěží na server. Tak aby ne když nízkoúrovňový operace prování vysokoúrovňový jazyk i když to neni zcela přesný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

reset píše:netusim, naposledy jsem slysel o v2b4 nebo tak nejak , kterou jsme pouzivali,
nahradil ji zabbix


ale prosimtě :) zabbix tu byl před dudem a je to úplně něnco jiného narodíl od dudeho. dude je výhradně pro MKčka ale zabbix je moloch co umí vše a vlastně nic pořádně :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

jenže on to myslel tak, že u nich byl dude nahrazen zabbixem

jinak je to škoda, že se to nevyvíjí dál, na tu naši malou síťku to stačí
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

určitě, škoda. musím to tedy zaklepat ale zatím na X86 nemám problém ve verzi pro windows, akorát se to jednou za půlroku samo položí a musím to nahodit znovu no, ale bylo by dobrý kdybych to mohl rozject na nějakém RBčku, které by tolik nežralo, momentálně to mám na celeronu s celkovým příkonem 35W.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jarda.jezek
Příspěvky: 220
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jarda.jezek » 10 years ago

Mně běží Dude 3.6 na rb2011. Stále s problémy, ale teď jsem dal nový flash disk, tak to snad bude konečně i trochu spolehlivé. Jinak mám dvě mapy a asi 40 zařízení celkem. Vliv to má na delší start a trvale užírá paměť.

Sent from Android by Tapatalk.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 10 years ago

já to mám na XP, nějakej celeron, v mapě je 329 zařízení a dělá to asi 150 grafů a nemá s tím jediný problém, uptime asi 230 dnů kvůli výměně UPS, spotřeba el. mě tam naštěstí netrápí
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Chlapi nam bezi dude na 433ah uz 3 roky...občas je to síce boj ale máme prepracované zasielanie SMS,mailov, info o výpadkoch el a prechode na zalohy. Celkom sme sa s tým uzrozumeli. Akurát že momentálne sa nedá spraviť záloha :( pri pokuse o download backupu dude zmrzne.
0 x