Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Aircontrol 2 je von....

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Aircontrol 2 je von....

Příspěvekod rouchi » 10 years ago

Řešíte někdo to že discovery nenajde všechny zařízení ? psal to tu dubrna - mě to najde slabou třetinu zařízení oproti tomu co mám v AC1 vite někdo jak na to ?? Díky
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

ja to riesim cez rozsahy sieti, vypisem x.x.x.x/x a medzi to ciarky....a hlada....nastavit to povedzme nech to robi raz za tyzden v noci...ono vela veci sa tam da automaticky...a pribudaju nove ficury..aj auto prihaslovanie ak mas rovnake mena hesla...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 10 years ago

to samozrejmě taky dělam přes discovery přes IP ale právě že ani tak mi to nenajde... prostě dám třeba rozsah 10.0.0.0/24 a najde mi to tam 20 antén v tom rozsahu juch mám ale 50 všechny jedou na stejnou bránu (10.0.0.1) a vše je prostě stejně "správně" propojené v AC1 jsem s tím neměl sebemenší problém.. nehledě na to že při instalaci a rozjíždění AC2 mi to našlo defakto skoro všechny zařízení (prostě počet přes 1000ks) ale po najetí do MNG jich tam mam 350...
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

Neviem ci tam nebol problem s vacsim poctom zariadeni...skus napisat na ubnt forum...
0 x

mondy
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod mondy » 10 years ago

nam v siti nefunguje discovery vubec...netusim jestli je problem na FW, nebo jestli je to bug, resil nekdo ze discovery (na layer2) nefunguje vubec? z jednotlivych zarizeni (prez webovku) to jede OK, ale skrz aircontrol vubec nic

scan na zaklade IP je v podstate nemozny,sit je rozsahla a kazdy segment ma vlastni IP, jenom nasypat tam vsecky zarizeni podle rozsahu by mi trvalo tyden v kuse....

diky za kazde info
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

mne scan funguje len pomocou rozsahu ip...discovery fungovalo ale uz nefunguje...neriesil som preco....obrat sa na ubnt forum...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 10 years ago

Ja jsem tam psal a bez reakce... Proc b
y ti trvalo tyden tam dat scanovat vsechny segmenty? Muzes dat scanovat treba rozsah 10.0.0.0/16 a to proscanuje sakra hodne ip... Ale me to proste dpc nefunguje korektne.... Rado pls jakou verzi ac2 mas? Ja zkousel ty posledni dve a na tech mi to nejde. Kdyztak bych zkousel dat jeste starsi....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

najnovsiu mam a nemam s tym najmensi problem, na linuxe - debian 7...
0 x

mondy
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod mondy » 10 years ago

rado3105 píše:najnovsiu mam a nemam s tym najmensi problem, na linuxe - debian 7...


diky za info, potreboval jsem vedet ze to aspon nekomu jede :)
UBNT forum je zbytecnost,tam se odpovedi nedostane :)

udelame testovaci stroj a otestujeme ruzne kombinace routeru a bridgů a dam info ;)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

mondy píše:
rado3105 píše:najnovsiu mam a nemam s tym najmensi problem, na linuxe - debian 7...


diky za info, potreboval jsem vedet ze to aspon nekomu jede :)
UBNT forum je zbytecnost,tam se odpovedi nedostane :)

udelame testovaci stroj a otestujeme ruzne kombinace routeru a bridgů a dam info ;)

to si pleties s mikrotik forom...na ubnt isto odpoved dostanes...
0 x

mondy
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod mondy » 10 years ago

sorry,ale jak by mohli typci na foru vedet jaky mame nastaveni site, firewallu,routingu a buh vi ceho jeste ... to proste pres forum resit nejde.... potreboval jsem jen info,jestli to aspon nekomu jde :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

Tu nejde o firewall...ono to vyhladavanie zariadenii bez zadavania rozsahov fungovalov prvych verziach ked to vyvijal Alexandras...potom ho vykopli evidentne a zmenili sa urcite veci a odvtedy mi to vyhladavanie nefunguje...musim natvrdo nahadzat rozsahy...
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 10 years ago

mě to ale nejde ani přes rozsahy prostě mi to najde cca 1/3 zařízeních... nechápu co kde dělám špatně ale zkusil jsem snad uplně všechno... když zkouším ty IPčka manuálně propinknout ze serveru tak je normálně pinknu, ale aircontrol je prostě nenajde....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 10 years ago

rouchi píše:mě to ale nejde ani přes rozsahy prostě mi to najde cca 1/3 zařízeních... nechápu co kde dělám špatně ale zkusil jsem snad uplně všechno... když zkouším ty IPčka manuálně propinknout ze serveru tak je normálně pinknu, ale aircontrol je prostě nenajde....


potvrdzujem radove slova. Mam debian 6 a v pohode mi to naslo ked som rucne zadal rozsahy....
0 x

kacer
Příspěvky: 16
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod kacer » 10 years ago

neexistuje nejaky prikaz nebo trik, jak stornovat probihajici akci? Pokud prehravam firmware v3.9.0 a nizsi ve vetsim poctu najednou, tak se to sekne. U tech vyssich fw jsem to nezaregistroval ani jednou. Instalovano na deb.
0 x