Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod pthv » 12 years ago

Tomáš Nesrsta píše:resil jste nekdo jak rozchodit IPv6 na serveru kde je ispadmin instalovanej primo z jejich CD? podle modprobe neni ipv6 modul vubec nainstalovan, tak jsem zkusil aptitiude dist-upgrade s tim ze se stahne nove jadro i spodporou ipv6, ale bohuzel se tak nestalo. Poradi mi nekdo jak tam tu podporu ipv6 doinstalovat? diky


budes si muset zkompilovat jadro s podporou ipv6. Ja si takhle upravoval minulou verzi pro podporu USB.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

tak to uz je bohuzel nad moje schopnosti. Nema nekdo zkusenost jestli na novym CD kde uz je debian 6 ta podpora je v jadru zkompilovana? Asi by to pro me byla nejjednodussi cesta. Na druhou stranu mi ted skoncila podpora a zustal jsem na verzi admina 3.64 ale instalacni CD ma verzi 3.63.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Netusite nekdo jak poresit nagios v ISPadminu, aby se mu snizil treshold pro flapping? Aktualne ma totiz nastaveno 5% a jak vidite na prilozenem grafu, average je 3,8%. Takze zadna reakce o problemu neprisla - az od lidi.....
V konfiguraku nagiosu se pohrabat dokazu, ale abych zase nerozhodil jine veci, ktery na to mohou byt navazany....
graph_ping.cgi.png
graph_ping.cgi.png (17.65 KiB) Zobrazeno 2652 x
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 11 years ago

Pintero píše:Netusite nekdo jak poresit nagios v ISPadminu, aby se mu snizil treshold pro flapping? Aktualne ma totiz nastaveno 5% a jak vidite na prilozenem grafu, average je 3,8%. Takze zadna reakce o problemu neprisla - az od lidi.....
V konfiguraku nagiosu se pohrabat dokazu, ale abych zase nerozhodil jine veci, ktery na to mohou byt navazany....
graph_ping.cgi.png


ja sem to tedka nastavoval primo prez web rozhrani, aby pri vypadku tusim ze 5-10% mi to poslalo maily a pri nad 30ms mi to poslalo mail... a funguje ok. zkusim ti se na to znovu podivat ze bych ti udelal navod.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Omlouvam se za mozna stupidni dotaz.
ISP admin mi dobre vykresluje statistiky signalu, CCQ, atp u RBcek a taky u par nano, loco co mam na siti.
V ramci experimentu jsem udelal AP na rocketu s UBNT antenou a pripojil jsem na ni 10 klientu s NB 22dB .
Shaping je na PC routeru a ma adresu napr. 10.10.10.1, AP rocket je v modu bridge a je na adrese 10.10.10.2 a klienti na adresach 10.10.10.3-13

Problem je, ze at nastavuji co chci, tak ISP admin mi na routeru 10.10.10.1 nedela statistiky klientu za rocket bridgem. Funguje to nekomu ?
Jelikoz jsem ten vysilac udelal na test, jak se bude chovat, tak API by mi pomohlo pro srovnani s mikrotik vysilacem a RB klienty.
Diky za odpoved nebo nakopnuti
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 11 years ago

neverbehappy: a dal sis rocketa do ispadmina jo pripojne zarizeni?


otazka cislo dve. Potreboval bych sprovoznit zalohy v ispadminu, ale pise mi to "Neexistuje adresář pro inkrementální zálohy nebo je zadaná špatná cesta!"

predpokladam ze bych se tam nejak mel dostat prez ssh a zmenit tu slozku. Mam otazku jak, jak zjistit IP stroje, jelikoz to je host verze u netservice solutions
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Cheprer píše:neverbehappy: a dal sis rocketa do ispadmina jo pripojne zarizeni?

Ano dal na routeru mi to ukazuje pouze grafy klientu s ping ne API
0 x

10kabel
Příspěvky: 63
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod 10kabel » 11 years ago

Zdá se že více než 2 měsíce tedy skoro 3 měsíce ISp admin chodí všem jelikož nepocítili potřebu sem psát a nebo jen zdání klame :)
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

10kabel píše:Zdá se že více než 2 měsíce tedy skoro 3 měsíce ISp admin chodí všem jelikož nepocítili potřebu sem psát a nebo jen zdání klame :)

No dobra, tak neco napisu.... :D
Ja treba vubec netusim, jak mam spravne zrusit sluzbu (zakaznik se stehuje pryc) :lol: :lol:
Kdyz pozastavim sluzbu a ukoncim fakturaci zrusenemu zakaznikovi, necham to tak v systemu pul roku, zbytecne vyuzivam zaplacene licence a navic o to jeste platim vyssi castku za rocni aktualizace.
Pokud zrusenou sluzbu presunu novemu zakaznikovi a usetrim tim na licencich, jak treba po 4 mesicich, kdy mi prijde rozhodnuti od soudu o poskytnuti udaju o predchozim zakaznikovi zjistim, co mel za IP? (nebo obracene...)
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 11 years ago

Pintero píše:
10kabel píše:Zdá se že více než 2 měsíce tedy skoro 3 měsíce ISp admin chodí všem jelikož nepocítili potřebu sem psát a nebo jen zdání klame :)

No dobra, tak neco napisu.... :D
Ja treba vubec netusim, jak mam spravne zrusit sluzbu (zakaznik se stehuje pryc) :lol: :lol:
Kdyz pozastavim sluzbu a ukoncim fakturaci zrusenemu zakaznikovi, necham to tak v systemu pul roku, zbytecne vyuzivam zaplacene licence a navic o to jeste platim vyssi castku za rocni aktualizace.
Pokud zrusenou sluzbu presunu novemu zakaznikovi a usetrim tim na licencich, jak treba po 4 mesicich, kdy mi prijde rozhodnuti od soudu o poskytnuti udaju o predchozim zakaznikovi zjistim, co mel za IP? (nebo obracene...)

Si robis srandu alebo je to flame. Vsak je to do oci bijuce ako. Ak nevies precitaj si wiki ISPA. Moje nervy...amateri.. ;-)))
http://wiki.ispadmin.eu/index.php/Docum ... _client/cs
Sice potom ho mas v Statistiky / Odpojení uživatelé, ale uz ti licencie neobsadzuje. Odtial ho zas mozes po case az by sa vratil, obnovit so vsetkymi udajmi bez nanovo nahadzovania aj kartu klienta aj sluzbu potom na tej obnovenej karte.
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 11 years ago

10kabel píše:Zdá se že více než 2 měsíce tedy skoro 3 měsíce ISp admin chodí všem jelikož nepocítili potřebu sem psát a nebo jen zdání klame :)

ano, chodi ako ma, za posledny rok ziaden problem.
ps: nepouzivame fakturacny modul ;-) (lebo mame proprietarny inf. system)
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

keksik: diky za vysvetleni, ted vidim, ze ten system neni vubec neni pro mne a uz se k nemu nebudu vice vyjadrovat....
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 11 years ago

Měl bych dotaz na zdejší uživatele ISPadmina. My jej sice používáme již několik let, ale používáme decentralizované řízení... tedy na každém hraničním routeru se provádí QOS, což jej docela zatěžuje.
Jelikož poskytované rychlosti se docela rychle zvyšují, zvyšuje se i zátěž těchto routerů - většina převážně RB750G. Při nynější konfiguraci odhaduji max propustnost tohoto RB při 100% vytížení procesoru na cca 70-80Mbit.

Uvažoval jsem tedy, že přesunu QOS na centrální (hraniční) výkonný router (4-jádrový xeon). Vím, že svého času měl ispadmin problémy se zapisování pravidel při ssh přístupu. Já sice všude používám API, ale říkám si, že zapsat cca 100 pravidel při cca 40 uživatelích na router asi nebude nějaký problém (timeout spojení apod). Ale co to udělá, když tam přesunu celou síť ? Asi nic...

Nicméně se ptám, jestli to někdo používá tak, že má jeden výkonný server, na kterém dělá centrální QOS řízený ISPAdminem a tam cca více než 700 uživatelů? A pak na hraničních routrech pouze přiděluje pomocí ISPadmina DHCP?? A zda to funguje bez problémů?
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 11 years ago

knedlik píše:Měl bych dotaz na zdejší uživatele ISPadmina. My jej sice používáme již několik let, ale používáme decentralizované řízení... tedy na každém hraničním routeru se provádí QOS, což jej docela zatěžuje.
Jelikož poskytované rychlosti se docela rychle zvyšují, zvyšuje se i zátěž těchto routerů - většina převážně RB750G. Při nynější konfiguraci odhaduji max propustnost tohoto RB při 100% vytížení procesoru na cca 70-80Mbit.

Uvažoval jsem tedy, že přesunu QOS na centrální (hraniční) výkonný router (4-jádrový xeon). Vím, že svého času měl ispadmin problémy se zapisování pravidel při ssh přístupu. Já sice všude používám API, ale říkám si, že zapsat cca 100 pravidel při cca 40 uživatelích na router asi nebude nějaký problém (timeout spojení apod). Ale co to udělá, když tam přesunu celou síť ? Asi nic...

Nicméně se ptám, jestli to někdo používá tak, že má jeden výkonný server, na kterém dělá centrální QOS řízený ISPAdminem a tam cca více než 700 uživatelů? A pak na hraničních routrech pouze přiděluje pomocí ISPadmina DHCP?? A zda to funguje bez problémů?

Ano, funguje to bezproblemovo. Vid moj prispevok kde je aj graf zatazenia (traffic v spicke kusok cez 200Mbps) - viewtopic.php?f=51&t=10942#p116377
Router je obycajne PC s C2D 2.8Ghz. (nieco cez 1000users a nieco cez 3100 mangle pravidiel a nieco cez 2600 Q-tree rules). Za nim je hranicne podobne PC ktore robi NAT. Ficim na tom 3 roky, a neviem o tom.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Nesetkal se nekdo s tim, ze ISPADMIN nepropisuje Queue trees do ROS 6 RC6 do CCR1036 ? Mangly zapise, ale jakmile ma zapsat ques tak to nedopadne..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz