Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

dantasik píše:Tak mame jiz nasazenou novou verzi zakladniho systemu a je to o neco rychlejsi, lightkeeper vypada graficky dobre ale rozhodne nedoporucuji delat upgrade nekomu kdo nema paru co se kde deje a zapisuje...je tam plno drobnosti ktere se musi odladovat po nahozeni...ale vysledek stoji za to. Vse hezky na novych verzich vcetne kernelu 3.2.7

Jede ti gnokii ? Je tam novejsi verze a nejak se mi to nedari rozchodit se Siemens modulem.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Bohuzel, branu k serveru pripojenou nemame takze nemuzu slouzit...
0 x

Gus
Příspěvky: 12
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Gus » 12 years ago

Mám dotaz do fóra, k verzi 3.63. Velmi pravděpodobně počínaje touto verzí se začala provadět kontrola dat ktará mají přes SSH přijít a která skutečne přišla. Pokud proběhne s negativnim výsledkem , oznámí tento stav ....Incomplete data (firewall filter, nebo magle....) from Mikrotik! a snaží se provést update nasledující cyklus ( 5 min.)
U mne je důsledek, že v logu " Mikrotik errors" mám řádově několik stovek chybových hlášek za den. Pokud chci provést update ručně tak se mi to podaří na 3, 5, 10 pokusů a nebo to normálně vzdám. Jedná se o zhruba 20 routerů na různých místech sítě. Napomáhá restart, není přetížená ani síť ani routery ani server. Řeším to s podporou od 7.3. Nasadil jsem do stejného switche s ISP adminem jeden RB 450 na test a má tentýž problém. FW na routerech je 5.6, po downgrade na 4.17 je to OK.

Takže dotaz zní. Nemá ještě někdo stejný trabl?
0 x

Gus
Příspěvky: 12
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Gus » 12 years ago

Pintero píše:
dantasik píše:Tak mame jiz nasazenou novou verzi zakladniho systemu a je to o neco rychlejsi, lightkeeper vypada graficky dobre ale rozhodne nedoporucuji delat upgrade nekomu kdo nema paru co se kde deje a zapisuje...je tam plno drobnosti ktere se musi odladovat po nahozeni...ale vysledek stoji za to. Vse hezky na novych verzich vcetne kernelu 3.2.7

Jede ti gnokii ? Je tam novejsi verze a nejak se mi to nedari rozchodit se Siemens modulem.


Taky se mi nějak nedaří jej zprovoznit. Vypadá to, že dojde ke ztátě spojení s modulem. Pokud spustím /usr/sbin/smsd -u ispadmin -p DBPASS -c localhost -d ispadmin -m mysql z CLI tak za nějaky čas se objeví "Timeout in file lowlevel.c, line 430, restarting connection."
0 x

Naprosta LAMA
Příspěvky: 4
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Naprosta LAMA » 12 years ago

Řešení problému s gnokii v Debian 6...

Konfigurační soubor, který byl dříve v /etc/gnokiirc je teď v /root/.config/gnokii/config

Našel jsem to na stránkách gnokii v changelogu u nové verze, která je používaná v ISPadminu.

Takže si zadej tyto příkazy a bude to ok :wink:

mv /root/.config /root/.config.old

mkdir -p /root/.config/gnokii/

ln -s /etc/gnokiirc /root/.config/gnokii/config

Konfigurační soubor zůstane v /etc/gnokiirc jako předtím, ale bude na něj symbolický link z nového umístění. Nebo si jen v mc vytvoř příslušný adresář a konfigurační soubor tam ulož pod novým jménem config.

Nebo si stáhni znovu nejnovější instalační cd, mají to tam už opraveno :)
0 x

Krabík
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Borovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krabík » 12 years ago

Ahoj, mam dotaz. Ispadmin neumi automaticky odpojovat neplatice VOIP? Bylo by samozrejme k nicemu je premerovavat nekam na informacni stranku, ale proste je odstrihnout. Nikde jsem to nenasel, tak to se musi rucne? Diky
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 12 years ago

Zdravim panove,

jak je to s automatickym pozastavenim uzivatelu v pripade neplaticu? Uz funguje ten knoflik na ktrery kdyz klient klikne tak se mu to pusti na par dni a ne ho hned natvro pozastavi?

Myslim neco na pripomenuti v pripade neplateni.


dekuji

dave
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Mě to funguje.Zrovna včera jsem byl na servisu u klienta, kterej je v prodlení.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 12 years ago

A co nevedel kliknout na odkaz ? Je tam vubet to tlacitko? Funguje to aj ked je klient za routrem? Nejak si to nevim vysvetlit jak to funguje :-/
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Kupodivu hodně lidí volá, že jsme mu zablokovali net a nenapadne je kliknout na tlačítko :) Ale u tohoto klienta odešel napáječ při přepětí při bouřce. Tlačítko tam je, taky jsem si nebyl jistej, ale včera jsem ho viděl na vlastní oči. :D Funguje to jednoduše na přesměrování portu 80 na server s ISPAdminem. Přesměrování se dělá už na APčku, na kterým visí klient. Popis funkce je buďto v changelogu nebo wiki ISPAdmina.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 12 years ago

No prave to ze jak to jede pres ten router? My mame celou sit v bridgi a u klienta se routuje. Je podminka mit IP co je ISP admin v karte klienta primo na PC u zakaznika? Nebo staci na routry u zakaznika? Vtom pripade je asi jedno zda je routovana nebo bridgonana sit.

Dekuji

Dave
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 12 years ago

Blokovani funguje ze ho to presmeruje na sablonu kterou si udelas v ispadminu.
Funguje to tak ze si do sluzby klienta nastavis jako koncovou IP jeho router, a prez nej to projde. Presmerovani se provadi na routeru ktery ho routuje, to ze je neco po ceste v bridgi to nevadi, pokud to neni ubnt na vic jak jeden hop ktera neni nastavena ako WDS, ale jinak to prejde prez vse.

JEdoduse pravidla se nastavi na routeru ktery ho routuje, ty co jsou po ceste v bridgi na to nemaji vliv. Nastavi se tam ravidla ve folter rules a natu najdes presmerovani dane IP a na ktere ma pristup, vetsinou banky.
0 x

sparksmith
Příspěvky: 1
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod sparksmith » 12 years ago

Zdravim,

nemate nekdo ulozene instalacni CD ISPadmina verze 3.43? ISPadmin nam spadnul a obnovovat zalohy na novejsi system se nejak nedari.

Diky
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Mám 3.44
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

resil jste nekdo jak rozchodit IPv6 na serveru kde je ispadmin instalovanej primo z jejich CD? podle modprobe neni ipv6 modul vubec nainstalovan, tak jsem zkusil aptitiude dist-upgrade s tim ze se stahne nove jadro i spodporou ipv6, ale bohuzel se tak nestalo. Poradi mi nekdo jak tam tu podporu ipv6 doinstalovat? diky
0 x