Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT aircontrol - hromadná změna hesel

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

UBNT aircontrol - hromadná změna hesel

Příspěvekod forkman » 13 years ago

Ahoj, řeším takovou zapeklitost. Jelikož došlo k úniku hesla, které používáme na všech UBNT zařízeních, potřeboval bych ho u kliošů nějak jednotně změnit. Díval jsem se do shellu, ale AirOS tam nic jako passwd nemá, není nějaká možnost jak to udělat přes aircontrol? nějak se mi nechce to dělat i stovek lidí, to bych u toho asi zestárnul :-(
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

To by bola dobra vec naraz.Napis na suport do ubnt.Mozna to tam daju do novej verzie
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Nejjednoduseji to aktualne asi pujde udelat tak ze si postahujes ze zarizeni konfigurace, upravis je, nahrajes zpatky a restartujes. Konfigurace je ciste textova typu parametr=hodnota . Kazdopadne - hodne stesti. 8)
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 13 years ago

Zkusím jim napsat, ale kdo ví kdy se rozhoupou to tam dávat. Nechci je moc zdržovat od implementace IPv6 :D

BTW ta konfigurace se dá stáhnout nějak naráz a pak tam zase nahrát? V AC jsem našel backup configuration, ale nějak nevím kam se to stahuje :)
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 13 years ago

Ahoj, tak jak to vypadá ? tohle téma by mě taky poměrně silně zajímalo, nejde ani tak o vědění technika, ale celkově je to taková podle me zajímavá věc.
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 12 years ago

Údajně by mělo jít hromadně změnit heslo (a nejen to) pomocí AirControl API http://www.ubnt.com/downloads/aircontrol/aircontrol-api-alpha.pdf, bohužel se mi podařilo data pomocí API jen stahovat a ne odesílat serveru. Dělal jsem to podle examplů v tom dokumentu wgetem, ale bohužel žádná změna na zařízení...
0 x