Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ztráta wifi interfaců

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
PAVUK
Příspěvky: 7
Registrován: 15 years ago

Ztráta wifi interfaců

Příspěvekod PAVUK » 15 years ago

Dobrý večer
řeším jeden problém, který se mi zopakonal asi po 2 měsících.(tehdy řešeno restartem)
Do MK se dostanu bez problémů, bezdrátová část taky jede (drží si připojené klienty , vše se zdá že je vše OK), ale z wireless tables se ztratily všechny wifi interfacy a (zůstaly jen ty LAN). v registrations jsou všechny připojené spoje pojmenovány jako unkown.
když to udělá poznám to podle toho že se nedostanu na stránku s grafem.
Vše jede zase jak má ( opět pomohl res.) ale to není řešení.Setkal se už někdo s tím že by se mu jakokdyž (poztácela) wifi část ?
(nejsem nijak na 2x zběhlý s prací v MK proto budu rád za každou radu)
děkuji
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

mohl jsi napsat aspoň jaký to je zařízení.

Třeba jsi MKčko nainstaloval do mikrovlný trouby a nemůže rozeznat správně chipset magnetronu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

Taky nechápu co má tento problém společného s tématem Správa sítě, správa uživatelů, billing, grafické výstupy
0 x

PAVUK
Příspěvky: 7
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod PAVUK » 15 years ago

Omlouvám se
jedná se o Mikrotik na PC x86
jsou tam 2x cm9 režim station a AP bridge
a stalo se že počítač jel normálně, přístup přes winbox bez problému , ale ve wireless tables - interface- ani jedna kartička nebyla vidět.
jediný interfejs co byl vidět byl eternet, jinak vše jelo jak mělo.
opět tomu pomohl res. ale nevím co to může způsobovat (udělalo to už podruhé za 2 měsíce)
děkuji
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

a co detaily, víš kolik je druhů x86 počítačů? Jaký tam máš redukce a podobně. Co verze MKčka.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

libra
Příspěvky: 8
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod libra » 15 years ago

Stalo se mi úplně to samé jak ,,PAVUKOVI,, . Mám RB433
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 15 years ago

Vymenit RB kompletne vratane kariet a poslat na reklamacmu. To rozhodne nie je chyba routeros.
0 x

LadaP
Příspěvky: 113
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod LadaP » 15 years ago

uz jsem se s tim setkal u RB133c a RB411, vzdy pomohl restart zarizeni
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 14 years ago

Tak dnes e mi stalo to same.

PC x86 - supermicro P4SCE - Intel 2,4Ghz - 256 MB - 4x klasicke jednopozicove redukce PCI-miniPCI osazene CM9, Verze 3.25

Všechno PtP spoje, oba LAN zapojene

jelo to pul roku v pohode, dneska v 6.00 zmizel 1 wifi interface. Divne bylo ze v Resources byli porad 4 interface ATH, ale v IRQ uz jen 3 ATH.

Restart nepomohl, prehazeni pozic karet nepomohlo, ani samotna karta nejela, jina redukce. Proste poread nic. TEdy vymenil jsem ji za jinou CM9, nakonfiguroval novou a dobry. Rikam si jeste jednou skusim vymenit ztracenou CM9 zpet. A ehjle uz to jelo v puvodni konfiguraci a kartu to naslo. Tak nevim, muzu asi cekat zase dalsi vypadek.

NEni nejaky napad.
0 x

apendix2
Příspěvky: 30
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod apendix2 » 13 years ago

Vim, ze jdu asi s krizkem po funuse... nedavno jsem resil podobny problem na RB433, kdy jsem musel kvuli nemu jet hodne daleko. No a k memu zjisteni byla na jednom ze slotu pro kartu REZ ... prachsprosta koroze, ktera zpusobila vodivy spoj mezi piny a vyradila mi vse, co se tyka interfacu wlan...
Ale predpokladam, ze tohle se asi u x86 stat nemuze...
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 13 years ago

Přidám taky svou zkušenost. Nedávno se mi to stalo na RB433, laboroval jsem s tím na střeše dost dlouho a zjistil jsem, že jede miniPCI slot nějak zlobil a když v něm byla jakákoliv karta, žádnou další RB nedetekovat. Bylo to na 99% špatným dotykem, v logu se psalo něco o kernel failure IO wait nebo tak nějak.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Setkal sem se s tim taky - obcas proste nektery miniPCI haluzi. Nejlepe vymenit RB a hotovka. V pripade x86 pocitacu bude problem asi v chipsetu jenz se nelibi ROS (to sem moc neresil).
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 13 years ago

RB112, Mk v3.30, 2x R52

wlan2 občas zmizí - řešil jsem to občasným restartem, ale včera pohár trpělivosti přetekl musel jsem to už restartovat za posledních 24h asi 3x
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

u RB112 je to běžná věc. Defakto jsem neměl RB112 v ruce která to neudělala. Vždycky to někdy udělá. Na PCčkách to je většinou nesprávnou kompatibilitou mezi kartou a chipsetem obzvlášť chipsety typu KT133 a odobný v tý době vyráběný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Mam nekolik pozustalych 112 ve sluzbe a uz jsem u nich nebyl nekolik let, verze 2.9.50 naprosto vyhovuje, 3.30 na tomto zarizeni je silenost sama o sobe :)
0 x