Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod baz » 13 years ago

dik zkusim
0 x

zippo
Příspěvky: 9
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zippo » 13 years ago

ahoj, jde nekam do nastaveni admina napsat svuj prikaz pro router aby ho provedl ? zkousel jsem to v nastaveni pro mikrotik a do firewalu jsem treba pridal pridani simple /queue simple add dst-address=1.1.1.1 nicmene to admin ignoruje, asi ma vevnitr kontrolu, ze to neni fw pravidlo. Hodne me trapi, ze si nemuzu zadat spisteni vlastniho scriptu na kazdy router za pouziti systemovych promennych z admina na kazdy router. Nebo to nejak jde ? netusite ? Pokud ne, budu si asi muset napsat vlastni script a poustet ho v cronu.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

po updatu z 3.46 na 3.49 se nedá dostat přes PuTTy ani WinSCP na server ISPadmina a zahlásí to že Remote strana ukončila připojení.
Jak to opravit? Šumperk má do 3.1. dovolenou :-)
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Mrkni se na staveni firewallu primo pres web. Delali tam nejake zmeny.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

DRAKK píše:Mrkni se na staveni firewallu primo pres web. Delali tam nejake zmeny.


Koukal jsem a zaktivoval jsem to. Ono to teda bylo pro global všechno zatržené. Nicméně přes PuTTy stále nic. "Remote host closed connection"
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

soucez píše:po updatu z 3.46 na 3.49 se nedá dostat přes PuTTy ani WinSCP na server ISPadmina a zahlásí to že Remote strana ukončila připojení.
Jak to opravit? Šumperk má do 3.1. dovolenou :-)

vcera jsem delal upgrade licence, pres WinSCP jsem nahraval na server novou licenci a vse ok, nikde jsem zadne nastaveni nemenil, vse fungovalo i po pul roce kdy jsem tam byl naposledy ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

SSH dle instrukcí pana Sýse přeinstalováno a už funguje PuTTY jako obvykle.
ještě mám dotaz. NAGIOS býval vždy verze 3.0 nebo proběhl update i NAGIOSu? Nejsem si jistej ale mám pocit že3.0 tam nebývalo...
0 x

ltkac
Příspěvky: 32
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ltkac » 13 years ago

Mám problém se zasláním faktur na emaily, které jsem vygeneroval dnes za prosinec. Datum vystavení i plnění je 31/12/2010. Při zasílání, to dle logu, posílá několikrát na jinou adresu než je u uživatele zadána. Zaznamenal tento problé ještě někdo? Mám verzi 3.49.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

ltkac píše:Mám problém se zasláním faktur na emaily, které jsem vygeneroval dnes za prosinec. Datum vystavení i plnění je 31/12/2010. Při zasílání, to dle logu, posílá několikrát na jinou adresu než je u uživatele zadána. Zaznamenal tento problé ještě někdo? Mám verzi 3.49.


ja mam zatial 3.48 - nemal som odvahu dat novsie, kedze tu niektory pisali nejake problemy okolo toho. ale mne zas nejde vygenerovat faktury vobec. nehodi ziadnu chybu ani nic podobne, len proste nevygeneruje nic a tvari sa ze je vsetko ok.
ma niekto napad co s tym? nemam ani odvahu volat k nim - myslim ze je to uplne zbytocne prevolany cas a zbytocne znervoznovanie sa, hoci mam podporu zaplatenu
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 13 years ago

ltkac píše:Mám problém se zasláním faktur na emaily, které jsem vygeneroval dnes za prosinec. Datum vystavení i plnění je 31/12/2010. Při zasílání, to dle logu, posílá několikrát na jinou adresu než je u uživatele zadána. Zaznamenal tento problé ještě někdo? Mám verzi 3.49.


Mě to udělalo uplně to samé, stavá jse mi že nagios mi opčas označí router že je offline ale přitom router je normalně funkční a dá jse nej prihlásit, a taky mám e problém se SNMP ueze switchu výčítá správně data ale spatně kreslý graf , posílál jsem to i na suport ale zatím , nic .
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Tak trochu mne zaskočilo vypršení možnosti aktualizace. Běžně jsem zvyklý, že když má něco vypršet 31.12. tak to vyprší 31.12. v 23.59.59. V podání ISPAdmina je to trochu jinak. Jakmile v kalendáři naskočí cílové datum, tak už aktualizace nefunguje. A toto se projevuje i vůči klientům při automatickém pozastavení služeb. Když klientovi nastavím, že služba má být pozastavena ke konci měsíce, např. 30.11. tak tím myslím, že mu to ještě 30.11. pojede do 23.59.59 a pak se to odstřihne. Takže tam musím napsat o den pozdější datum, aby se to vše správně odpojilo a vyfakturovalo. Je to jen drobnej detail... Ale když je v tom systému spousta takových drobných detailů, tak už to dokáže znepříjemnit práci.

Takže jsem zůstal trčet na verzi 3.48. Zatím se zdá, že to faktury odesílá správně (ještě jsem tedy za prosinec neodesílal). Pouze někteří klienti tvrdí, že jim některý dřívější faktury nedošly. Díval jsem se do logu na mailserveru a tam je napsáno, že jim byly vpořádku doručeny, tak to bude problém spíš někde mezi klientovou klávesnicí a židlí. Spíš jsem zjistil, že do automaticky generovaných mailových upomínek se nepropisují ze systému údaje o výši nedoplatků, který jsem si do šablony pomocí systémových proměnných vložil. Proměnná Název firmy a Adresa se propíše, ale fakturační údaje ne. U ručně generovaných upomínek je to OK.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

mato1 píše:
ltkac píše:Mám problém se zasláním faktur na emaily, které jsem vygeneroval dnes za prosinec. Datum vystavení i plnění je 31/12/2010. Při zasílání, to dle logu, posílá několikrát na jinou adresu než je u uživatele zadána. Zaznamenal tento problé ještě někdo? Mám verzi 3.49.


ja mam zatial 3.48 - nemal som odvahu dat novsie, kedze tu niektory pisali nejake problemy okolo toho. ale mne zas nejde vygenerovat faktury vobec. nehodi ziadnu chybu ani nic podobne, len proste nevygeneruje nic a tvari sa ze je vsetko ok.
ma niekto napad co s tym? nemam ani odvahu volat k nim - myslim ze je to uplne zbytocne prevolany cas a zbytocne znervoznovanie sa, hoci mam podporu zaplatenu



takze som to riskol a updatoval na 3.49 a tam to uz funguje...
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 13 years ago

mato1 píše:
mato1 píše:
ltkac píše:Mám problém se zasláním faktur na emaily, které jsem vygeneroval dnes za prosinec. Datum vystavení i plnění je 31/12/2010. Při zasílání, to dle logu, posílá několikrát na jinou adresu než je u uživatele zadána. Zaznamenal tento problé ještě někdo? Mám verzi 3.49.


ja mam zatial 3.48 - nemal som odvahu dat novsie, kedze tu niektory pisali nejake problemy okolo toho. ale mne zas nejde vygenerovat faktury vobec. nehodi ziadnu chybu ani nic podobne, len proste nevygeneruje nic a tvari sa ze je vsetko ok.
ma niekto napad co s tym? nemam ani odvahu volat k nim - myslim ze je to uplne zbytocne prevolany cas a zbytocne znervoznovanie sa, hoci mam podporu zaplatenu



takze som to riskol a updatoval na 3.49 a tam to uz funguje...


tak muzes updatovat znova, protoze uz je zase nova verze :-D, zatim jsem se neodvazil ji nasadit :)
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Nasadil jsem 3.50....jen na testovaci verzi a prestala chodit fakturace uplne.....

Fatal error: Cannot redeclare redir() in /data/support/ispadmin/lib.inc.php on line 161

****************************************************************
Tak je vše opraveno. Gratuluji klukum ze Šumperka. Skvělá a rychlá reakce na problém. Fakturace už šlape. Jdu to hodit na ostrou verzi.
Naposledy upravil(a) DRAKK dne 05 Jan 2011 09:08, celkem upraveno 1 x.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Stim vycitanim dat snmp ze switchu mam take problem, ale neresil jsem protoze support jiz neplatime rok...nema to smysl.
Pokud by stim nejak pohli dejte vedet. Nejde ani vycitani z ubnt. Taky to kresli nesmysli. Myslim tim prutoky dat.
0 x
Daniel Tasáry