Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Hikvision DS-7208HQHI - problém s IPv6

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Hikvision DS-7208HQHI - problém s IPv6

Příspěvekod Standa99 » 6 years ago

Neznám tyto rekordéry a momentálně je na něj přístup přes cloud výrobce (účet Hik-Connect). Chtěl bych, aby byl rekordér přístupný i z vnitřní sítě poskytovatele a musím se vyhnout portům 80 a 443. Nyní otázka, když vzdáleně změním tyto porty, tak se neodstřihnu od připojení přes účet Hik-Connect?
Naposledy upravil(a) Standa99 dne 27 Jun 2017 09:00, celkem upraveno 1 x.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Na hik-connect by, pokud vím, změna portů neměla mít vliv. Příp. v zařízení nechat porty tak jak jsou a přemapovat to na routeru...
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 6 years ago

To by byla taky možnost, ale do routeru nemám přístup. Chtěl jsem ty porty změnit v rekordéru a využít UPnP, jenže to na routeru není povoleno a porty mi přesměrovat nechtějí. Takže už to není aktuální, ale nechtěl jsem se odříznout.
Tlačí mě do IPv6, kde bych měl obdržet přes DHCPv6 adresu, jenže v tom Hikivisionu je to jak na obrázku. Bylo mi porazeno, abych vzal notebook, který tu IPv6 obdrží a potom laboroval s tím Hikivisionem (+ mi dali prefix). Nakonec budu muset k tomu rekordéru zajít.

hik-net2.png
hik-net2.png (48.42 KiB) Zobrazeno 3669 x
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 6 years ago

Tak vše je jinak, v místním nastavení je řádek s globální IPv6 adresou, která se vzdáleně nepřenáší, což beru jako zásadní chybu.
Potřeboval jsem mít přístup i z vnitřní sítě, kterou mám za IPv4 NATem a nechtěl jsem všem zařízením přidělit globální IPv6, tak jsem to vyřešil tunelem přes OpenVPN pro svůj PC.

Chtěl se zeptat na jednu důležitou věc, na rekordéru je připojeno osm analogových kamer a jedna IP, kolik může obsloužit současně připojených lidí, když by si přehrávali záznamy ve FullHD (nejde o rychlost sítě, i když má svůj význam)?
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 6 years ago

Nyní řeším RTSP stream a vůbec se mi nedaří. V manuálech je kulové, akorát tady jsem našel nějaké názvy těch streamů, tak zkouším názvy popsané k DS-72*.
Dávám např. "rtsp://admin:password@[ipv6]:554/Streaming/Channels/101", zkouším channels s malými písmeny, místo 101 jenom 1 nebo název kamery a stále nic. Nemáte někdo tušení, co tam zadat u tohoto rekordéru?
0 x