Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stream z Hikivison

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Stream z Hikivison

Příspěvekod DRAKK » 7 years ago

Zdarvím,
pořídil jsem si kameru Hikivision DS-2CD2T32-I5 a chtěl bych z ní použít stream. Bohužel mi nejde nastavit ,tak abych nemusel zadávat přihlašovací údaje. A navíc ten MJPEG padá.Mám ještě jednu kameru Vivotek a tam to funguje bez problému.
Vivotek https://www.drakknet.cz/capionline
Hikivision https://www.drakknet.cz/capionline2 - a najednou se muze divat pouze jeden user.....
Dík za radu.
1 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

chury721
Příspěvky: 10
Registrován: 12 years ago
Bydliště: InFernet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chury721 » 7 years ago

Pokud myslíš přihlašování do streamu, tak zde.
IMG_1666.PNG
IMG_1666.PNG (64.47 KiB) Zobrazeno 6555 x
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 7 years ago

To ale platí jen pro RTSP stream. Ja potrebuju vytahnout ten MJPEG,aby si lidi nemuseli poustet VLC.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

hikvision nemá mjpeg. Má 2x h264 a 1x jpeg resp. snapshot.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 7 years ago

Má to MJPEG. Jinak bych se neptal.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

chury721
Příspěvky: 10
Registrován: 12 years ago
Bydliště: InFernet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chury721 » 7 years ago

hapi píše:hikvision nemá mjpeg. Má 2x h264 a 1x jpeg resp. snapshot.

Má MJPEG v Sub streamu (v Main neni)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

já vidim h264

https://ctrlv.cz/shots/2017/03/29/wg8y.png

a to samí vidim a mám ověřeno u 3-4 roky starých hikvisionů.

Jinak dokumentace hovoří o "http://192.168.0.104:8012/Streaming/channels/102/httpPreview"
a taky o "Hikvision cameras only support a single MJPEG stream. This means that it can only be viewed on a single device at a given time"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 7 years ago

Ahoj, je to tak. Ale ten MJPEG se jim vůbec nepovedl. Seká se a padá. Takže přecházím na Viivotek, který mám již ověřený a funkční. Hikivision u mně skončily. :D
Přílohy
hikimjpeg.jpg
hikimjpeg.jpg (32.64 KiB) Zobrazeno 6381 x
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 7 years ago

DRAKK píše:Ahoj, je to tak. Ale ten MJPEG se jim vůbec nepovedl. Seká se a padá. Takže přecházím na Viivotek, který mám již ověřený a funkční. Hikivision u mně skončily. :D

Ahoj, Vivotek jaky model pls?
Diky
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 7 years ago

1 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

Zdravím, podařilo se někomu vyřešit získání snímku z kamery přes odkaz, tak aby nevznikal dotaz na přihlašovací udaje ? Bohužel, některé prohlížeče si uživatelské jméno a heslo nevezmou a vzniká následně požadavek na zadání údajů . Jediná výhra je tedy přes FTP ? je to dost limitující no. Při streamu vzníka obdobný problém. Použití je klasicky získaní snímku pro daný informační web.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Kamera nemá kapacitu na to, aby do ní na stream koukaly desítky/stovky lidí.

Snímky řeším FTP uploadem kde je zpracovávají skripty a uživateli vždy předhazují ten aktuální
Video ze SKI areálu, na které občas koukají i stovky lidí ale přitom je tam mizerná linka mám vyřešené tak, že se z kamery FFMPEGem nahrávají cca 20sec dlouhé videa, tato videa se následně FTPčkem (s omezenou rychlostí aby to nezabíjelo linku) přenášení na server v cloudu a javascriptový webový přehrávač pak vždy nejnovější video pouští uživatelům ve smyčce. Uploaduji jen nejnovější video, takže pokud linka zasekaná, objeví se nové video třeba co 2 minuty. Navíc to takhle dělám z více kamer a uživateli je přehrávám postupně (takže vidí horní stanici, dolní stanici, panorama...). Prakticky nikdo si ani nevšimne, že to není live.
1 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 5 years ago

jahpisin píše:Zdravím, podařilo se někomu vyřešit získání snímku z kamery přes odkaz, tak aby nevznikal dotaz na přihlašovací udaje ? Bohužel, některé prohlížeče si uživatelské jméno a heslo nevezmou a vzniká následně požadavek na zadání údajů . Jediná výhra je tedy přes FTP ? je to dost limitující no. Při streamu vzníka obdobný problém. Použití je klasicky získaní snímku pro daný informační web.

Spis bych volil ten FTP upload. Nahravani treba kazdou minutu nestaci?
I na 12 let stare Genius webkamere pouzite v dome jako kamera na centrum dediny jsem vyuzil prave tuto moznost (protoze nic lepsiho neumi) a je skoda ju vyhodit, prestoze moc funkci nema. ( za tu dobu akorat odeslo jedno 5V trafo).
FTP snimky jsem vyuzil i k tomu, ze jsem pak udelal prohlizeni po hodinach nebo vypis za cely den nebo i timelapse treba.
Proste mas zaznam, se kterym pak muzes pracovat nez na web posilat stream a byt limitovan treba poctem soucasnych useru.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

To je snad i nebezpece, nehlede na to ze primo na kameru by nemel lezt nikdo/navstevnik. My sprostredkovavame stream z kamery pres odbavovaci server Zonemnder. Pouzivame Hikvision nebop Axis. Server nekde na pateri a na nej streamuji kamery (pripojene treba po wifi nekde v zapadakove, ale urcite nezvladnou vice sesions). Timto zpusobem to i prodavame jako sluzbu treba developerum.
jahpisin píše:Zdravím, podařilo se někomu vyřešit získání snímku z kamery přes odkaz, tak aby nevznikal dotaz na přihlašovací udaje ? Bohužel, některé prohlížeče si uživatelské jméno a heslo nevezmou a vzniká následně požadavek na zadání údajů . Jediná výhra je tedy přes FTP ? je to dost limitující no. Při streamu vzníka obdobný problém. Použití je klasicky získaní snímku pro daný informační web.
2 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Ukazka jak Stream pracuje v realu. Jedno jestli Axis nebo Hikvision. Axis ma vyhodu oprti jinym znackam kamer, ze ma otevrene vyvojove prostredi a je mozne do nej nakompilovat VPN
1) kamera je na stavbe a uplink je pres mistniho ISP pres wifi cca 4 mbps
2) odbaveni na nasem serveru, viz zdrojova adresa https://cam.kvarteto.net/public/AXIS-M1014-MICHLE/. Transparentni zabezpeceni (heslo a login nevite)
3) atrakce pro navstevniky je vnorena do webu http://www.ekospol.cz/byty/prodej-bytu- ... e-zahrady/

zubodravec píše:To je snad i nebezpece, nehlede na to ze primo na kameru by nemel lezt nikdo/navstevnik. My sprostredkovavame stream z kamery pres odbavovaci server Zonemnder. Pouzivame Hikvision nebop Axis. Server nekde na pateri a na nej streamuji kamery (pripojene treba po wifi nekde v zapadakove, ale urcite nezvladnou vice sesions). Timto zpusobem to i prodavame jako sluzbu treba developerum.
jahpisin píše:Zdravím, podařilo se někomu vyřešit získání snímku z kamery přes odkaz, tak aby nevznikal dotaz na přihlašovací udaje ? Bohužel, některé prohlížeče si uživatelské jméno a heslo nevezmou a vzniká následně požadavek na zadání údajů . Jediná výhra je tedy přes FTP ? je to dost limitující no. Při streamu vzníka obdobný problém. Použití je klasicky získaní snímku pro daný informační web.
0 x