Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spolehlivá firma na kamery někde mezi Ústí, Prahou, Chomutovem

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Spolehlivá firma na kamery někde mezi Ústí, Prahou, Chomutovem

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Sháním nějakou spolehlivou firmu na výpomoc s pokrytím zemědělského areálu kamerama, jedná se asi o 3-5 kamer. Jde mi minimálně o dodávku kamer a případně dalšího HW, instalaci bych už snad udělal, případně se na ní aspoň podílel, nastavení SW případně zase na nich. To už je přesněj pak na domluvě. Vopravdu někoho, kdo v tom má přehled, je schopen poradit vhodnej systém co bude spolehlivej (včetně SW a nahrávání) a samozřejmě za rozumnej peníz. NEmám zájem o běžný bouchače co támdle něco koupí u zelené čůzy, natahaj kabely, bouchnou to na zeď a nazdar (a pak se to celý sere, sype, SW zamrzá a je nestabilní atd. a podpora veškerá žádná).

Tipy? Případně jestli tu někdo z takovejch firem je, hlaste se :)
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 7 years ago

Zdravím,

Něco kamerových systémů, EZS, EPS a podobných věcí jsme už udělali. Namátkou areál Kamencové jezero v Chomutově, koupaliště v Žatci, Experiment v CV a další. Jestli jsme spolehliví musí posoudit jiní, ale snažíme se o to.

http://www.grapesc.cz
Pokud budete mít zájem, napište mi na benes@grapesc.cz nebo mě kontaktujte na čísle +420 724 582 980.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 7 years ago

Behemot píše:Sháním nějakou spolehlivou firmu na výpomoc s pokrytím zemědělského areálu kamerama, jedná se asi o 3-5 kamer. Jde mi minimálně o dodávku kamer a případně dalšího HW, instalaci bych už snad udělal, případně se na ní aspoň podílel, nastavení SW případně zase na nich. To už je přesněj pak na domluvě. Vopravdu někoho, kdo v tom má přehled, je schopen poradit vhodnej systém co bude spolehlivej (včetně SW a nahrávání) a samozřejmě za rozumnej peníz. NEmám zájem o běžný bouchače co támdle něco koupí u zelené čůzy, natahaj kabely, bouchnou to na zeď a nazdar (a pak se to celý sere, sype, SW zamrzá a je nestabilní atd. a podpora veškerá žádná).

Tipy? Případně jestli tu někdo z takovejch firem je, hlaste se :)



DIALOG line s.r.o.
p.Majerčík : 603 575 326
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Dalsi alternativa - Mam hotovy system na kamerach Axis. Nahravani na cloud (web pristup do eventu na linuc server Zoneminder) spojeni vlastnim VPN tunelem na nas server nebo na vlastni Linux server), tedy podminka pripojeni lokality do netu (5 kamer uplink 5-10mbps). Kamery maji v sobe SSD, tedy sekundarni/duplicitni zaznam se realizuje je primo v kamerach (pro pripad vypadku netu), eventy se daji vytezovat ze SSD pres aplikaci companion (to je pak ostrovni verze za babku).
Axisy jsem stahnul ze site prodejen (tedy poskytnu levne pouzite za 2500 kc za kus M2013 model) , ktere ukoncili provoz. Pro blizsi predstavu nabizim spise reseni fungujici na stejnem principu jako je projekt Angelcam nebo Netrex. Reference : Ekospol, Geosan, Trigema, Central group, HB reavis. http://www.ekospol.cz/byty/prodej-bytu-praha/barrandov/
Konec reklamy.


Behemot píše:Sháním nějakou spolehlivou firmu na výpomoc s pokrytím zemědělského areálu kamerama, jedná se asi o 3-5 kamer. Jde mi minimálně o dodávku kamer a případně dalšího HW, instalaci bych už snad udělal, případně se na ní aspoň podílel, nastavení SW případně zase na nich. To už je přesněj pak na domluvě. Vopravdu někoho, kdo v tom má přehled, je schopen poradit vhodnej systém co bude spolehlivej (včetně SW a nahrávání) a samozřejmě za rozumnej peníz. NEmám zájem o běžný bouchače co támdle něco koupí u zelené čůzy, natahaj kabely, bouchnou to na zeď a nazdar (a pak se to celý sere, sype, SW zamrzá a je nestabilní atd. a podpora veškerá žádná).

Tipy? Případně jestli tu někdo z takovejch firem je, hlaste se :)
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

zubodravec píše:Nahravani na cloud (web pristup do eventu na linuc server Zoneminder) spojeni vlastnim VPN tunelem na nas server nebo na vlastni Linux server)

To ste se zbláznili, ne :roll:
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

Ne, na soukromej cloud, tvuj, nebo nas,. Zadnej google.
Behemot píše:
zubodravec píše:Nahravani na cloud (web pristup do eventu na linuc server Zoneminder) spojeni vlastnim VPN tunelem na nas server nebo na vlastni Linux server)

To ste se zbláznili, ne :roll:
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Už máte založenou novou církev? Jak se zdá, tak církev autsórcing je mrtvá, teď je nová a lepší - klaud.

To bych já i zákazník musel být ultravylízanej dement, abych posílal (docela citlivý) data někam do análu a spolíhal se na to…vyjádřil jsem se dost jasně?
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 7 years ago

No vyjadril si se jasne. Jednak je to tvuj nazor na soucasne cloudy. Ale to asi nadavas na spatnou adresu. Psal sem, ze data prenasi nase reseni na soukrormej cloud, na soukromem serveru na vlastnim software, kdyz uz to teda mam rozvest. Psal sem ze , data se v zadnem pripaden nepranesej na zadnej Googl disk a podobne !!! Tedy vlastni uloziste mimo lokalitu. No cekal sem to, ze se neshodnem co kdo bere jako cloudove reseni. Ja beru cloud ze si sbiram, data z ruznych lokalot k sobe na server, tedy internet je pro mne prenosova trasa. Ty beres cloud jako sluzbu dodavanou treti stranou, ale to neni muj priapd ani to nevnucuju, tak mne laskave nenadavej. Nebo si to necetl ze sem psal ze nemam na mysli cloudovy sluzby aka google nebo miucrosoft ?? No a predpokladam ze dost lidi tady na foru si provozuji vlastni cloud, tedy i ty ze, at uz to jsou NASky typu qnap, nebo soft iCloud, nebo vlastniho necoo, nebo starej iFolder od Novellu? Vyjadril sem se jasne ?

Behemot píše:Už máte založenou novou církev? Jak se zdá, tak církev autsórcing je mrtvá, teď je nová a lepší - klaud.

To bych já i zákazník musel být ultravylízanej dement, abych posílal (docela citlivý) data někam do análu a spolíhal se na to…vyjádřil jsem se dost jasně?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Behemot píše:Už máte založenou novou církev? Jak se zdá, tak církev autsórcing je mrtvá, teď je nová a lepší - klaud.

To bych já i zákazník musel být ultravylízanej dement, abych posílal (docela citlivý) data někam do análu a spolíhal se na to…vyjádřil jsem se dost jasně?


To je úhel pohledu, co je bezpečnější. I když máte záznamové zařízení u sebe, tak je častý požadavek, že se na něho majitel může připojit vzdáleně, aby se mohl kouknout i když je třeba na dovolené. Takže každý má nakonec vlastně takový svůj cloud a dá se spekulovat, jak moc jsou tyhle záznamové zařízení odolné vůči útokům. Druhá věc je, že když už se k Vám dostává zloděj, co mu brání ukrást/poškodit i to záznamové zařízení? Není proto špatné, když se záznamy (nebo jejich kopie) ukládají online jinde než v objektu, který má být chráněn.
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Jako záloha budiž. Ale primárně záviset na nějaké lince a to eště za moře peněz :roll: A to nemluvím o dalších problémech.

V každým případě na toto jsem se neptal, nepřipadá to tady v úvahu a dál to není třeba rozebírat.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

osobně nesnáším když mi někdo začně rvát RTSP stream linkou, to bych fakt zabíjel :) Ono nahrávat kvalitní streamy chce silnou linku a kdo má platit takové peníze že...
určitě jedno z bezpečných řešení je samozřejmě nahrávat v té lance a potom se ipsecem přihlašovat do vpnky a přitupovat na nahrávací zařízení když je třeba.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

Na dálku k tomu nikdo přistupovat nebude, nic takovýho nikdo nechtěl, tak nevim o čem se debatuje…pár kamer, box na nahrávání řekněme 24 hodin, všechno.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

To tak bývá obvykle, pár kamer, něco na nahrávání a hotovo, no a tak za měsíc přijde dotaz typu "A mohl bych se z domu dívat, co se tam děje?".
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 7 years ago

To je jak u debilků na dvorku :roll:
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 7 years ago

stepan.benes píše:Zdravím,

Něco kamerových systémů, EZS, EPS a podobných věcí jsme už udělali. Namátkou areál Kamencové jezero v Chomutově, koupaliště v Žatci, Experiment v CV a další. Jestli jsme spolehliví musí posoudit jiní, ale snažíme se o to.

http://www.grapesc.cz
Pokud budete mít zájem, napište mi na benes@grapesc.cz nebo mě kontaktujte na čísle +420 724 582 980.


A toto skusils? Nebo špatný?
0 x
Petr Krist