Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dodavatel Hikvision

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodavatel Hikvision

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Petr Bačina píše:Když montujeme kamerový systém, tak buď mají přímo monitor k NVRku, nebo iVMS buď v PC nebo na telefonu. Jednoduché funkční, na PC to trochu víc žere výkon, ale to už dneska není tak úplně problém. Proč tam lézt přes prohlížeč? To maximálně na konfiguraci a ta se udělá jen jednou a potom už není potřeba do toho lézt.

Edit: jen tak pro info: 6x 8Mpix Hikvision se zapnutým H265+, nejvyšší kvalita, variabilní tok, 20fps a za 54 dní nepřetržitého záznamu necelé 2TB. Naprosto perfektní záležitost.

nvr.JPG


souhlasím, ale třeba v AD prostředí, kde uživatel není DA na PC, iVMS se po 2hodinách nepochopitelně odpojí a musí se vždy znova spustit. Řešili jsme to i přímo s dodavatelem, ten to reportoval do Číny a je ticho. Stejně tak se chová i klient od Dahua
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

sub_zero píše:
placek.milan píše:
basty píše:Posrany kameraky. No a když dodavate nějaký kameraky tak to řešíte? Existuje nějaká alternativa hiku kde by to fungovalo? A bude to mít podobné fce a parametry s podobnou cenou?


Ubnt? Používám jich desítky, jak s originálním nvr, tak na vlastním hw. Ještě jsem během 3 let neřešil nějaký problém.


jako vážně? Vždyt to umí jen FHD rozližešení. To je úplně k smíchu dnes.. Běžně se dnes montují 2K-4K kamery


K smíchu? A to proč? Ono nestačí Full HD například na zabezpečení domu? 4K si nestahuji ani filmy... No pokud někomu nestačí Full HD, tak ubnt má i 4K kamery... Mě vyhovuje maximálně, umí poe, má dobrou apku do telefonu, nvr funguje i na vlastním hw...
1 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

sub_zero píše:
Petr Bačina píše:Když montujeme kamerový systém, tak buď mají přímo monitor k NVRku, nebo iVMS buď v PC nebo na telefonu. Jednoduché funkční, na PC to trochu víc žere výkon, ale to už dneska není tak úplně problém. Proč tam lézt přes prohlížeč? To maximálně na konfiguraci a ta se udělá jen jednou a potom už není potřeba do toho lézt.

Edit: jen tak pro info: 6x 8Mpix Hikvision se zapnutým H265+, nejvyšší kvalita, variabilní tok, 20fps a za 54 dní nepřetržitého záznamu necelé 2TB. Naprosto perfektní záležitost.

nvr.JPG


souhlasím, ale třeba v AD prostředí, kde uživatel není DA na PC, iVMS se po 2hodinách nepochopitelně odpojí a musí se vždy znova spustit. Řešili jsme to i přímo s dodavatelem, ten to reportoval do Číny a je ticho. Stejně tak se chová i klient od Dahua


Zkoušel jsi i ty nové verze iVMS?
https://www.hikvision.com/en/Support/Do ... t-Software
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
Zkoušel jsi i ty nové verze iVMS?
https://www.hikvision.com/en/Support/Do ... t-Software


ano, chovají se stejně všechny. Přijde mi to tak, že ten problém je někde v backendu té app a sahá si to (zcela nepochopitelně) na oprávnění toho uživatele, kterej je lognutej.. Zajímavý ovšem je, že jakmile to pustím na stanici, která není v AD, pod standartním Userem, funguje to nonstop..
Zatím mám jediný dvě funkční řešení:
a) vytvořenej v scheduleru task, kterej spustí baťák, killne tu tu appku a spustí znova
b) user musí být lokal adminem na té stanici
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

placek.milan píše:
sub_zero píše:
placek.milan píše:
Ubnt? Používám jich desítky, jak s originálním nvr, tak na vlastním hw. Ještě jsem během 3 let neřešil nějaký problém.


jako vážně? Vždyt to umí jen FHD rozližešení. To je úplně k smíchu dnes.. Běžně se dnes montují 2K-4K kamery


K smíchu? A to proč? Ono nestačí Full HD například na zabezpečení domu? 4K si nestahuji ani filmy... No pokud někomu nestačí Full HD, tak ubnt má i 4K kamery... Mě vyhovuje maximálně, umí poe, má dobrou apku do telefonu, nvr funguje i na vlastním hw...


Naprosto souhlasím. CK G2+ je NVR za hubičku. Kamery mají PoE, jsou z kvalitních materiálů a celkově je práce s nimi mnohokrát pohodlnější než s jinými. Navíc kamery nevypadají tak hrůzně jako ty od Hiku. Ceny jsou v pohodě, i Flex za 2 litry má slušný obraz, navíc je opravdu malá a nevypadá jak pěst na oko.
A radši koupím kamery od americké firmy než od čínské. Člověk nikdy neví, co mají ty kamery ve firmwaru...
Také mají vzdálenou správu bez veřejky, výbornou App do telefonu a opravdu nízkou spotřebu - jiné kamery si vezmou i přes 10 W, ubnt okolo 3W. A to bude na nákladech za provoz taky docela rozdíl při vyšších počtech, když to běží nonstop.
Nevidím jediný důvod, proč hledat alternativu.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Na rozsáhlejší systém kde jsou požadavky na různé kamery, různé objektivy...) bohužel to UBNT moc není. Omezení IE-Only obcházíme, jak se dá:
- aplikace iVMS v PC/mobilu, na mobilu se to ovládá dobře a lidem to ve finále často úplně stačí
- monitor připojený přímo k NVR - na mnoha místech (firmy) chtějí trvalý/přímý náhled. Není nic jednoduššího, než připojit monitor přímo k NVR. Mám i jeden případ, kde je druhé samostatné NVR bez disku jen na "live náhled", protože to je easy a v podstatě to vyšlo levněji než nějaké PCčko
- občas máme někde web stránku s VLC pluginem a pro stream se jde přímo do kamery (a jsou třeba 4 kamery v jedné stránce, prohlížeč ve fullscreenu, běží to i na nějakém mini pc)
- v krajním případě prostě ten IE, stejně je v každém PC nainstalovaný, podle mě to celkem ničemu nebrání.

Mám i dost systémů postavených na HD-TVI (případně hybrid). Třeba technologický kontejner, u něj na sloupu 4 kamery. Kdybych to dělal v IP s POE switchem, bude to stát řádově 2x tolik než když to je na analogu.
Naopak občas někde mám jednu nebo dvě IP kamery s interní SD kartou, úplně bez NVR. A vše je to jeden systém, kdykoliv rozšířitelné, náhled i přes více lokalit z jedné appky...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

No ja mam prave zrovna uzivatele s MAC OS, kde normalne neni IE (asi by slo obejit nejakou appkou nebo virtualem), ale spis mi jde o nejake normalni reseni.

OK, takto to vypada, ze proste porad v dnesni dobe klasicky kamerovy system tohle nema dobre reseny a musi se to ochcavat.

Ala, tedy OK, hikvision to neumi, tak vezmu jineho vyrobce podobne zarizeni a ten bude pouzivat napr. html5 a bude to OK... ale zda se takovy neni.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

basty píše:No ja mam prave zrovna uzivatele s MAC OS, kde normalne neni IE (asi by slo obejit nejakou appkou nebo virtualem), ale spis mi jde o nejake normalni reseni.

OK, takto to vypada, ze proste porad v dnesni dobe klasicky kamerovy system tohle nema dobre reseny a musi se to ochcavat.

Ala, tedy OK, hikvision to neumi, tak vezmu jineho vyrobce podobne zarizeni a ten bude pouzivat napr. html5 a bude to OK... ale zda se takovy neni.

UniFi Video a Protect funguje ve všech prohlížečích na všech platformách. Takže existuje ;)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

basty píše:No ja mam prave zrovna uzivatele s MAC OS, kde normalne neni IE (asi by slo obejit nejakou appkou nebo virtualem), ale spis mi jde o nejake normalni reseni.

OK, takto to vypada, ze proste porad v dnesni dobe klasicky kamerovy system tohle nema dobre reseny a musi se to ochcavat.

Ala, tedy OK, hikvision to neumi, tak vezmu jineho vyrobce podobne zarizeni a ten bude pouzivat napr. html5 a bude to OK... ale zda se takovy neni.


iVMS je přece i pro mac tak jakej je problém? Nainstaluju aplikaci a hotov, žádný IE nepotřebuju.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 4 years ago

Nepotrebujete IE, staci do chromu nainstalovat IE Tab extension. A povolit ho len pre konkretnu adresu NVRka. Odskusane, funguje.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Novejsi kamery od Hiku jedou uz normalne na MacOS i v chrome. Jen tusim zatim bez zpetneho prehravani.
Jinak samozrejme iVMS. Ta nova verze co ted maji je o dost stabilnejsi a rychlejsi.
0 x
Bývalý ISP...