Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Things / Celonárodní síť IoT. Zdarma.

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Things / Celonárodní síť IoT. Zdarma.

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

Ahoj,

včera jsme na Iot Meet-Upu v Impact Hubu ofiko oznámili projekt Things. Projekt není koordinován veřejně, takže kdo zatím nebyl osloven a má chuť se účastnit, zaregistrujte se prosím na webu Things, formulář je upe dole. Komunikaci s ISP máme na starosti společně s kolegou Martinem Tučkem, takže obracet se můžete klidně i na mě. Zájem je docela velký, takže kdo z ISP chce být ve své lokalitě mezi partnery, měl by se zaregistrovat co nejdřív. Každopádně v každé oblasti spolupracujeme s minimálně dvěma ISP a preferujeme, aby měl každý jinou páteřní trasu k vůli redundanci.

http://free.things.cz

Z.
0 x

whiteagle
Příspěvky: 99
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod whiteagle » 8 years ago

Koukám škoda, že jsem to do Hubu nestihnul:)
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

No to jo Víťo. Plný sál přespolňáků a místní má Áčko, tak aspoň v dubnu na Jezerce :-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

registroval jsem se a potřebuji více infa, zatím je to hodně obecné, ale to hlavní KDO CO a JAK nenzám :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 8 years ago

Také jsem se dotazoval víc info bude v týdnu dle autora , jen co přeběrou hromady zájemců .Pošlou emaily.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

lyra píše:Také jsem se dotazoval víc info bude v týdnu dle autora , jen co přeběrou hromady zájemců .Pošlou emaily.

Je to tak. Emaily s dalším info k Vám dnes ráno dorazily. Díky.
1 x

Pitrs33
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Pitrs33 » 8 years ago

Perfektní počin, pustil jsem se do hrátek s LoRa asi před půl rokem. V tuto chvíli mám hotové LoRaWAN1.0 moduly ala Arduino a ala Esp8266, tedy s WiFi enabled. Vše otestováno pod sítí Českých Radiokomunikací - zatím jediná dostupná v ČR pouze pro testování, pochopitelně. Things je super počin!!! Chce to více info, třeba jaké GW budou používány, jaký class senzorů bude možné provozovat atd. BTW pracujeme nad vlastní nízkorozpočtovou GW v současné době. Těšim se na další info.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

Pitrs33 píše:Perfektní počin, pustil jsem se do hrátek s LoRa asi před půl rokem. V tuto chvíli mám hotové LoRaWAN1.0 moduly ala Arduino a ala Esp8266, tedy s WiFi enabled. Vše otestováno pod sítí Českých Radiokomunikací - zatím jediná dostupná v ČR pouze pro testování, pochopitelně. Things je super počin!!! Chce to více info, třeba jaké GW budou používány, jaký class senzorů bude možné provozovat atd. BTW pracujeme nad vlastní nízkorozpočtovou GW v současné době. Těšim se na další info.

Díky za podporu. ČRa i TM (a bezpochyby na tom nějakým způsobem v tichosti pracuje i O2 a VF) chtějí službu nabízet za poplatek. A nám prostě přijde zbytečné chtít peníze za případ, kdy člověk potřebuje do IoT sítě zapojit třeba jenom dálkový odečet elektroměru, na jehož stav se podívá jednou za měsíc nebo za půl roku. A v tom jsme s ISP ve shodě, protože ISP chtějí nabízet minimálně stejné portfolio služeb jako celonárodní operátoři, ale za atraktivnějších podmínek. V registracích vidím vzkaz, tak se ozvu mimo fórum a probereme to. Některé věci je nutné publikovat, až přijde vhodný čas.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

a nebylo by nejlepší přesně na takové veci dostat tu dotaci na místo měření pindíků kde kdo nabízí 30 a 100Mb :roll:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 8 years ago

To by asi bylo, ale vysvětluj to Mládkovi a spol :-D
1 x

pavel_krcma
Příspěvky: 2
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod pavel_krcma » 8 years ago

Pitrs33 píše:Perfektní počin, pustil jsem se do hrátek s LoRa asi před půl rokem. V tuto chvíli mám hotové LoRaWAN1.0 moduly ala Arduino a ala Esp8266, tedy s WiFi enabled. Vše otestováno pod sítí Českých Radiokomunikací - zatím jediná dostupná v ČR pouze pro testování, pochopitelně. Things je super počin!!! Chce to více info, třeba jaké GW budou používány, jaký class senzorů bude možné provozovat atd. BTW pracujeme nad vlastní nízkorozpočtovou GW v současné době. Těšim se na další info.

Dobrý den,
toto mě velmi zajímá neb jsem nastoupil podobnou cestu. Sdílel jste prosím někde své konstrukce? Pokud ne, šlo by?
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

Endpointy na ESP8266, viz https://www.arduinotech.cz/inpage/jak-n ... dni-uvahy/

Připravujeme developer kity a 1-2 denní školení, kde se s tím člověk naučí zacházet.
0 x