Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nest + Heat Link (UK verze), instalace

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Nest + Heat Link (UK verze), instalace

Příspěvekod zdenek.svarc » 9 years ago

Instalace je otázkou pár minut, žádné záludnosti.

1) Zapojení heatlinku

heatlink.jpg

HL může spínat kontakt do 220 V, přičemž umí spínat stav 1 stejně jako stav 0. Stav 0 nemám zapojený, není pro něj uplatnění (třetí kontakt zleva). Bílá svorkovnice je pouze ochrana zemnícího kabelu. Napájení termostatu nemusí být zapojeno, viz další bod.

Pozn. Napájení termostatu je 12V stejnosměrných a plus je vpravo, takže ťipťop instalace by měla mít červenočernou dvojlinka, černý vlevo a červený vpravo.

2) Zapojení termostatu

nest2.jpg

Termostat lze napájet přes USB (trafo do zásuvky) nebo dvojlinkou od HL. Zvolil jsem dvojlinku od HL, aby byl termostat na stěně bez rušivých kabelů. Napájení přes USB kabel by se případně dalo také protáhnout skrze stěnu. Jinak USB port nejde vidět, protože je schovaný zespodu. Termostat ani není nutné montovat na zeď, lze k němu dokoupit stojánek.

3) Finální instalace termostatu

nest1.jpg

Ovládání termostatu je otáčením lunety po obvodu + potvrzení kliknutím. Po zapojení proběhne inicializace včetně nastavení WIFI. Podotýkám, že WIFI není nutné, pokud nepotřebujeme k termostatu přistupovat vzdáleně. Jinak můžu potvrdit, že Nest už umí české PSČ. Což dříve neuměl a stahování venkovních teplot muselo být vztaženo k nejbližší známe poloze (Německo, Rakousko).
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 9 years ago

Přidám ještě odkaz na teardown termostatu US verze 2 gen, která je vyjma spodní části shodná, https://www.ifixit.com/Teardown/Nest+Le ... down/13818
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 9 years ago

Vyzkoušel jsem spolupráci alarmu Nest Protect a termostatu Nest, konkrétně funkci Heating Shutoff, která vypíná Heat Link v okamžiku, kdy Nest Protect detekuje oxid uhelnatý.

nest-protect-smoke.png
nest-protect-smoke.png (26.48 KiB) Zobrazeno 6704 x

Trochu mě mrzí, že jsem k vůli tomu musel dělat pyromana. Spíš bych očekával, že Heating Shutoff se zapne v rámci testovací procedury, kterou má Nest Protect po dvojím kliknutí. Tohle by mohli dořešit. Další poznatek, ačkoliv Nest Protect detekoval oxid uhelnatý (což potvrdil i hlasem), v historii se ukazuje detekce kouře.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 9 years ago

Report za posledních pár dní s rozkliknutým detailem soboty a popisem pondělí. S Nestem zatím obrovská spokojenost.

IMG_6964.PNG
0 x

skipovo
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod skipovo » 8 years ago

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit. Stále neví, jak to dobře zapojit. Jsem amatér a nákresům tolik nerozumím. Dnes jsem připojil HL na kabel ke kotli. Tedy měl jsem Nh+L kabel přímo ze zásuvky a potom jsem do otvorů 2 a3 opět dal kabel s proudy zpět do kotle. Pak jsem zapojil termostat. Takže jsem bezvadně nastavil termostat, ale kotel nefungoval. Je tedy správné zapojení takové, že musím připojit HL do zásuvky nebo přmo na kotel svorkovnice. Potom do otvorů 2 a 3 svorky přijde z kotle ovládání starého termostatu, které má 21 V? je to tak? Ještě jsem zkusil zapojit přimo HL přes miniUSB do zásuvky, ale to také nefungovalo. Nechtělo se mi volat technika ke kotli, ale asi mi nic jiného nezbyde. Moc díky za pomoc.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 8 years ago

Heatlink má své připojení na 220V. To potřebuje k ovládání vnitřního relátka a také pro napájení termostatu (není-li termostat napájen samostatně přes trafíčko). Pokud má kotel připojený nějaký původní termostat, pak stačí heatlink zapojit jednoduše místo původního termostatu (svorky 2 a 3). Do napájení kotle se nijak nezasahuje.

Z tohoto nákresu je zapojení celkem zřejmé:

comp-system-wiring-diagram.png

Zkuste nakreslit vaše zapojení (klidně rukou) ofotit/oskenovat a poslat sem.
0 x

Stepan_R
Příspěvky: 1
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Stepan_R » 6 years ago

Dobry Den,

mam Junkers Bosh eurostar_ze_zwe24_2_k s termostatem Junkers TRQ 21 W a rad bych ho vymenil za Nest. TRQ je ke kotli připojený přes svorky 1-2-4 , a i v navodu nejsou zadne podrobnosti jen jsem nasel ve dalsim foru ze svorka "4" je elektrická zem
1 -- 4 napájecí stejnosměrné napětí 24 V
2 -- 4 výstupní napětí z termostatu 2,8 až 21,5 V
co odpovida ale mam problem to zapojit do řídicí jednotky v Nestu - pouzivam schema v navodu k Nestu - Kotel s průtokovým ohřevem vody ovládaný nízkým a zapojuji svorky 1 a 2 do svorek 2 a 3 v řídicí jednotce ale bohuzel se jen zapne a jede naplno a nejde vypnout tlacitkem na ridici jednotce (uzemneni neni potreba pro ridici jednotku)

Ma nekdo z vas zkusenosti? ci radu jak to zapojit? Odkazy na vsechny navody jsou dole jelikoz mi to neumoznilo je prilozit . Mohu si pozvat firmu z Plzne ale prijde mi skoda jejich casu a penez za cestu az do Ostravy.

Dekuji predem za prispevky,


tady je navod na zapojeni nestu - strana 23 je to aktualni schema, https://www.inteligentnitermostat.cz/do ... Z_LARX.pdf
tady je navod k puvodnimu termostatu strana http://documents.junkers.com/download/p ... 602434.pdf

a tady navod ke kotli http://junkers-cz.resource.bosch.com/me ... _reduk.pdf at je to kompletni - mozna nekdo bude schopny poradit jak zapojit.
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 6 years ago

Zdravím,
kotle Junkers ani jejich "termostat" neznám. Nest vlastně taky ne, ale to je obyčejný kontakt, pokud neřeším vzhled a možnosti jak lze ten kontakt sepnout.
Vycházím pouze z toho co jsem našel v návodech ke kotli a "termostatu". Vše co napíšu je pouze na vlastní nebezpečí.
Termostat píšu do uvozovek protože to není obyčejný termostat, ale vlastně to řídí i výkon kotle (proto je tam ten rozsah napětí). V tomto je junkers opravdu trochu jiný, protože většina kotlů má řízení kontaktem (Start/Stop) nebo přes OpenTherm (řízení výkonu).
Našel jsem, že kotel by se měl dát řídit i spínacími hodinami, ale zase ne jenom kontaktem. https://picclick.de/EU-2-D-Junkers-Scha ... 82143.html
Takže bez bastlení to podle mě nepůjde. Skusil bych potenciometr jako odporový dělič, točit s ním a sledovat co kotel provádí. Můj odhad je, že při napětí 21,5V na pinu 2 pojede na maximální výkon, při napětí 2,8V na minimální. Ale taky to může být přesně naopak. No a potom zbastlit správný odporový dělič (respektive 2) na přepínací kontakty.
Možná je to blbý nápad, ale nic jinýho mě teď nenapadá.
0 x
Petr Krist