Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Doporučení zabezpečovacího systému domu

Diskuze k problematice chytrých domácností, termostaty, měřiče spotřeby, senzory, EZS, kamerové systémy atd.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Doporučení zabezpečovacího systému domu

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Protože vím, že někteří z vás se kromě poskytování netu věnují také zabezpečovacím systémům, rád bych požádal o nějaké doporučení při výběru.

Chtěl bych zabezpečit rodinný dům, a to převážně interiér. Systém by se měl skládat z:

* pohybová čidla, cca. 6 ks

* detektory kouře, cca. 3 ks

* siréna

* záložní baterie pro výpadek proudu

* centrální jednotka - kromě možnosti připojit výše uvedené věci by měla mít možnost zasílat SMSky/e-maily v případě poplachu. A když už bude mít internetové komunikační rozhraní, bylo by fajn, kdyby bylo možné jako doplněk také připojit termostat/spínač kotle, aby bylo možno hlídat teplotu v domě a spustit vytápění nadálku.


Začal bych asi tím, od jakého výrobce byste doporučili brát. Pokud byste zároveň dali tip i na konkrétní centrální jednotku, bylo by to fajn.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

A ještě podotázka: čidla byste vybírali drátová nebo bezdrátová? Resp. nejsou s bezdratovými zbytečně problémy (dosah, časté výměny baterii apod.)?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

koukni na jablotron oasis... Instaloval jsem to do jedne firmy a bylo to docela v pohode (vse dratove).. nejdrazsi na celem systemu je GSM modul
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 11 years ago

Spoustu let používáme kvalitní a ověřený systémy z Kanady - Paradox. K drátový ústředně se nechá dokoupit i bezdrátová nadstavba a různě vše kombinovat. Koukni se na stránky http://www.variant.cz případně jim zavolej a rádi Ti poradí s výběrem.
0 x

Uživatelský avatar
m3n
Příspěvky: 46
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod m3n » 11 years ago

Přesně tak, Paradox, čidla používáme drátový dsc lc 100, sirény venkovní teknim, ikdyž se mi nelíbí ten zvuk. Všechno bych dal do drátů, internet modul ip100, gsm myslim teď je pcs250 nebo pcs300, požárky, plynovky bych vzal ty od variantu přímo, používáme ty kombinovaný, tepltní a optokouř
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já se přikláním k jablotronu, vyber si serii podle požadavků. Nedavno jsme do jedný hospody dávaly azora. Připojíš to k PC a nakonfiguruješ bezdrátový čidla, telefonní čísla, přístupový chipy... jako super věc.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 11 years ago

Jablotron :?: :roll:
Davam hlas spolehlivemu Paradoxu :!:

Urcite si ale nechej udelat navrh a cenu alespon od 3 firem... Ziskas prehled, a hlavne je v tomhle spousta amateru, kteri se tvari velice profesionalne, ale cidlo ti strci za rolety, nebo na zed tak, ze kdyz otevres dvere, tak ho schovas.... a taky dost smelinaru ;-)
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

Paradox a Satel

Jablotron platil za špičku dávno, dnes to jsou obyčejní čínošmelináři. Udělal jsem kdysi stovky instalací Jablotronu a pak přišel zlom a z koupených 300 čidel jich jednu dobu šlo 150 na reklamaci a od tý doby už to nechci ani vidět.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

tak to nevim - ja co sem delal naposled zabezpecovacku (cca. rok zpatky) tak sem bral snad kolem 30 cidel a vsechny OK, v podstate vsechny komponenty byly OK... dokonce kdyz sem moji chybou sroubovakem vyskratoval GSM modul (no jo, nema se to zapojovat pod napetim :D) tak sem mel druhy den vymeneny za novy... (to ze sem ho vyzkratoval sem se jim nepochlubil) :D
0 x
Jan Ptáček

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

aliney píše:Urcite si ale nechej udelat navrh a cenu alespon od 3 firem... Ziskas prehled, a hlavne je v tomhle spousta amateru, kteri se tvari velice profesionalne, ale cidlo ti strci za rolety, nebo na zed tak, ze kdyz otevres dvere, tak ho schovas.... a taky dost smelinaru ;-)


Já si to právě chci namontovat sám a pojmout to jako takové samoškolení :-) Proto jsem chtěl radu, s jakým výrobcem začít, abych zbytečně neinvestoval do něčeho, co za to nestojí. Jablotron mě napadl hned jako první, o Paradoxu jsem neslyšel a rozhodně dle kladných doporučení prozkoumám nabídku.

Btw. možná trochu zapadla druhá otázka - dávat nebo nedávat bezdrátová čidla? Tzn. vyplatí se dát si větší práci s tím, že se ke každému čidlu natáhne kabel?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

net.work píše:tak to nevim - ja co sem delal naposled zabezpecovacku (cca. rok zpatky) tak sem bral snad kolem 30 cidel a vsechny OK, v podstate vsechny komponenty byly OK... dokonce kdyz sem moji chybou sroubovakem vyskratoval GSM modul (no jo, nema se to zapojovat pod napetim :D) tak sem mel druhy den vymeneny za novy... (to ze sem ho vyzkratoval sem se jim nepochlubil) :D

můj zážitek je cca z roku 08/09, tak nějak, souviselo to s jejich migrací výroby do číny, třeba už to vyřešili, ale mě to naštěstí otevřelo oči a poznal jsem Paradox a Satel, to je jiná liga

a k tomu drátu/bezdrátu, mám na to stejnej názor jako na inet, drát je drát, nemusíš řešit baterky v čidlech, signál v normálním domě problém nebude
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jistě, je to taky hlavně jiná liga v penězích.

V i4wifi maji základní sadu azora, koukni se na to, všechno je to srozumitelný pro začátečníky. Zkontroluj si maximální počet čidel a vyber si. Baterie neřešim. Jednotka dá vědět když se baterie nějakýho čidla blíží ke konci. Paradox je trochu hard.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

Draty! Kdyz jsme kupovali pred tremi lety rd, nejaky kreten tu nechal na desitku bezdratovych senzoru. Pohyb, kour, dvere, vrata. Dum byl jednu sezonu neudrzovan a prvni pulrok po nastehovani jsme nedelali nic jineho, nez si shaneli lithiove baterie do cidel, az jsme se na to vysrali a alarm za 60k nepouzivame.
Ve stitu je centralni jednotka s gsm modulem a gelovkou z venku je sirena. Oddeluje je xx cm ytongu a neni to spojene kabelem.
Doufam, ze se mi nikdy ten expert co tohle navrhoval nedostanu pod ruku.

Edit: jablotron
1 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

astec
Příspěvky: 40
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod astec » 11 years ago

Pokud chce to co jsi napsal a případně rozdělit objekt na více než jednu zonu, tak zapomeň na Jablotron. Zapomeň na bezdrátové čidla, nedoplatíš se.
Pokud potřebuješ papír na pojišťovnu tak si kup Jablotron. Ale zapomeň na to, že budeš mít hlídaný objekt.
Hlavně si řekni přesně co chceš a jak hlídat. Bude v hlídané zoně něco co leze po podlaze, chceš mít objekt rozdělen na zony ( garáž, přízemí, patro, ....) a ty mít zabezpečeny samostatně, chceš mít zabezpečeny zóny (garáž, přízemí....) i v noci kdy spíš? = dálkové ovládání, případně klávesnici v ložnici. Chceš vědět ve které zoně se zloděj pohybuje? Chceš mít do budoucna zpaojen objekt na PCO?
Opakuji se, pokud potřebuješ papír na pojišťovnu tak si kup Jablotron. Ale zapomeň na to, že budeš mít hlídaný objekt.
P.S. Ano jsem vysazen na produkty Jablotron a zejména na ty co je propagují a montují.
P.S.S. Ale na druhou stranu, zkušenost v této oblasti od roku 1988 mně toto opravňuje tvrdit.

HOGWH

Edit: Pokud už něco chceš tak Paradox
m3n naprostý souhlas
0 x

Uživatelský avatar
LUKESM
Příspěvky: 128
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUKESM » 11 years ago

astec píše:Pokud chce to co jsi napsal a případně rozdělit objekt na více než jednu zonu, tak zapomeň na Jablotron. Zapomeň na bezdrátové čidla, nedoplatíš se.
Pokud potřebuješ papír na pojišťovnu tak si kup Jablotron. Ale zapomeň na to, že budeš mít hlídaný objekt.
Hlavně si řekni přesně co chceš a jak hlídat. Bude v hlídané zoně něco co leze po podlaze, chceš mít objekt rozdělen na zony ( garáž, přízemí, patro, ....) a ty mít zabezpečeny samostatně, chceš mít zabezpečeny zóny (garáž, přízemí....) i v noci kdy spíš? = dálkové ovládání, případně klávesnici v ložnici. Chceš vědět ve které zoně se zloděj pohybuje? Chceš mít do budoucna zpaojen objekt na PCO?
Opakuji se, pokud potřebuješ papír na pojišťovnu tak si kup Jablotron. Ale zapomeň na to, že budeš mít hlídaný objekt.
P.S. Ano jsem vysazen na produkty Jablotron a zejména na ty co je propagují a montují.
P.S.S. Ale na druhou stranu, zkušenost v této oblasti od roku 1988 mně toto opravňuje tvrdit.

HOGWH

Edit: Pokud už něco chceš tak Paradox
m3n naprostý souhlas


Proc by mel pri vice zonach zapomenout na Jablotron?
0 x