Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GPON a unicast IPTV

Problematika videa na IP sítích.
DRakgon
Příspěvky: 90
Registrován: 13 years ago

GPON a unicast IPTV

Příspěvekod DRakgon » 4 years ago

Zdravím pánové,
řeším teď nasazování GPON od Hua a rád bych se zeptal, jak řešíte priorizaci u unicast IPTV? IPTV používáme čistě unicast... Nastavení na oddělenou multicast IPTV, její oddělení ve VLAN a následnou priorizaci jsem nasěl hromadu. Jak ale přistoupit k unicast IPTV? Řešit nějak prioritu v Hua, nebo to nechat pouze na centrlálním shaperu ve firewall?

Předem děkuji za nárory.
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

My to riesime oddelenou VLANou s vyssou prioritou a presmerovanie prevadzky riesime statickou cestou od kazdeho ont pomocou dhcp option
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jak tohle poresi smart tv napr.?
0 x

DRakgon
Příspěvky: 90
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DRakgon » 4 years ago

basty píše:Jak tohle poresi smart tv napr.?

Přesně toto mě hned napadlo... ta je připojena jedním RJ... Napadá mě to jedině priorizovat na bráně/FW... Proto jsem se plat, jestli to někdo řeší i přímo na té PONce...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

No, myslim ze by to slo resit tema routama s tim, ze bys musel mit nadefinovany dst adresy, ktery maji servery IPTV a ty bys hazel do jine vlany. Myslim ze jsem zkousel nejaky pokusy a fungovalo to, ale uz nevim.

Pak by melo jit na OLT priorizovat pres dscp, kde oznackovany pakety s iptv dscp znackou jdou a ty pak OLT muze nejak priorizovat.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

DSCP - nejen na HUA gpon ale všude. Nikde na síti DSCPčkům nevěříme (switche je přepisují na 0 - vůbec mě nezajímá, že si tam nějaké DSCP mohl poslat zákazník nebo nějaká služba v inetu...). IPTV provoz dostává (filtrem) nějaké konkrétní DSCP, které má vyšší prioritu. Ve většině prvků pak máme nadefinovány dvě fronty (IPTV a zbytek).
0 x