Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HbbTV - nejde přehrát pořad

Problematika videa na IP sítích.
radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

HbbTV - nejde přehrát pořad

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Jaké podmínky internetového připojení je třeba splnit pro fungování HbbTV? Je třeba extra povolovat nějaké porty, protokoly ?
Televize s Hbbtv, připojena k domácímu routeru TPlink. Na Čt1 jde přes červené tlačítko na DO vyvolat Hbbtv nabídka, vybrat si pořad pro přehrátí. po stisknutí Play už jsou vidět pouze tečky (načítání) ale pořad se nepřehraje. Televize vyzkoušena na prodejně, tam vše fungovalo.
Televize je za dvojitým NATem. Rychlost připojení 15Mbit, při načítání pořadu tečou k zákazníkovi řádově stovky kilobit.
Nemám s HbbTV žádné zkušenosti, pokud by mě mohl někdo nasměrovat, budu rád.
Předem děkuji
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

Jaké DNS přiděluje router do kterého je připojená TV. Vyzkoušel bych nechat natvrdo přiřazovat DNS 8.8.8.8 nebo 1.1.1.1 nebo jiné.
Funguje TV za prvním NATem ?
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Jako DNS vyzkoušena adresa TPlinku (192.168.1.1), pak adresa nejbližšího mikrotiku za Tplinkem, pak 8.8.8.8 - pořád stejný výsledek - vybraný pořad nejde přehrát
Ostatní internetové služby (např. youtube) fungují v pořádku.
Kdosi na místě prý ověřoval připojení i mimo tplink (kabel z wan portu přímo do tv) a nefungovalo to stejně (internet byl dostupný - např výše zmíněný youtube)
0 x

georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod georgee » 4 years ago

U jednoho známého byl podobný problém. Nešlo HbbTV.
Po připojeni na Mikrotik byl MK hacknut, byly tam NAT pravidla na nějaké veřejné IPky.
Mikrotik byl jako WAN pro něho do internetu.
Po vyčištění, přehraní nového ROS vše běželo jak má.
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

Ještě mě napadá, co to je za přípojku od koho je ?
U nás byl problém s novými IP adresami přípojka se hlásila jako že jsme v rusku a moc toho nefungovalo.
Jdou Vám weby čt1 s přehráváním obsahu ? Jaká Vám vyskakuje reklama na youtube ?
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Je to přípojka na 5GHz ode mě, stejné IP adresy používám již 10 let.
Mikrotiky po cestě se nezdají být v nepořádku - jsou tam jen rozhraní a IP adresy, které tam mají být.
Přehrávání obsahu ČT online u konkrétního člověka ověřím, tam kde jsem to mohl ověřit teď v noci to funguje (třeba dnešní dobrodružství kriminalistiky), iprima taky.
Reklama na youtube ??? - pokud myslíte jestli je česká, tak ano :-)
Otestoval jsem pro něj i NAT 1:1 - nepomohlo.
Koupím nějaký settopbox s HbbTV a budu testovat.
0 x

Imhotem
Příspěvky: 1
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Imhotem » 4 years ago

Nejspíše mám podobný problém , funkčnosti jsem dospěl pouze při použití druhého NATu od wifirouteru Netis nebo při vytvoření hotspotu na mobilu(jiná konektivita). Ale při použití tplinku, MK, nebo dhcp přímo z linux routeru nefunkční.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Pak asi není jiná šance než se do cesty postavit s wiresharkem a dívat se, co neprojde.
0 x

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Dnes ráno mi známý volal, že už mu to funguje :-)
Jediná věc, kterou jsem ještě v noci změnil ( po změně DNS na 8.8.8.8, která nepomohla ) bylo to, že jsem změnil protokol na APčku z NV2 na 802.11 (ROS 6.42.12)
Známý dostal "za úkol" testovat dále - dopoledne, odpoledne, večer, v noci ... a hlásit jestli HbbTV funguje nebo ne.
Pokud bude fungovat, zkusím vrátit DNS na původní 192.168.1.1, případně na nejbližší router (mikrotik ).
V každém případě děkuji všem za rady a pomoc!
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

NV2 na to vliv nemá... mám ji na cele síti a hbbtv nirmalne jde. Nemáš spis někde cestou kombinaci nv2 vysílání a pak na klientovi station pseudobridge?
0 x

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Ne, zkontrolováno, station pseudobridge tam není. Tento režim jsem opustil s ROS 5.x
BTW: zatím to stále funguje :-)
0 x

kadla
Příspěvky: 3
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kadla » 4 years ago

taky jsem jednou dlouze dohledaval, problem byl v WR740N a v nem stary OpenWRT2013. Po nahrati posledniho TP-Link FW problem zmizel.
0 x

radekpv
Příspěvky: 29
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radekpv » 4 years ago

Tak to mám potvrzené: po změně z protokolu 802.11 na NV2 mi známý po pár dnech volal, že mu opět nejede "červené tlačítko" - hbbtv.
Po změně protokolu z nv2 na 802.11 se hbbtv nerozjelo okamžitě, ale až po několika málo hodinách - po 2,5 hodině mi volal, že už mu hbbtv opět jede.
Jediná změna kterou jsem na tom konkrétním sektoru udělal pro nápravu byla změna z NV2 na 802.11.
0 x