Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výpadek DC Tower

Problematika videa na IP sítích.
CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Re: Výpadek DC Tower

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

3com píše:Škoda, že ten výpadek nebyl aspoň dva/tři dny ) Pak by aspoň některým docvaklo, že není dobré tak spoléhat na IPTV... Na Jihu Moravy DVB-T/T2, Kompletní instalace za 2000Kč a jedou všechny české/slovenské kanály na neomezený počet TV v domácnosti a zadarmo přes 60 kanálů a výpadek zde neexisuje (doposud nikdy nebyl) a počasí zde taky nemá žádný vliv na funkčnost...


S myšlenkou souhlasím, ale to ze nebyl výpadek s tím bych tak nesouhlasil. Letos vím ze už 2x nejelo dvb-t skoro cely den. Naposled cca před 14 dny - Zlínsko.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

nesrovnával bych iptv s live dvbt2, ten kdo si pořizuje iptv kvůli live tak je trouba :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

to se toho stalo, prostě porucha....každý normální ví, že jednou přijde sakra velky blackout :)....nám v podstatě každý rok překopnou optiku od Cetinu, jo je to vopruz (založní linka jak naschávl naposed nefugovala) prostě se to stává. A až ty chytré třeba islámske palice napadne pořadně hrabnout několika bagrama současně ( ponorkama :) ) na těch správných místech....to bude teprve sranda :)
0 x

Uživatelský avatar
DaZa
Příspěvky: 40
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod DaZa » 4 years ago

Tak ono asi primarne nejde o tu poruchu... Ano stane se... Ale co me osobne sere, ze nikdo nic, vsichni mlci info zadne... V podstate o tom co se stalo jsem se dozvedel pokoutne z webu a PR zprav... :unamused: Nez jsek nastoupil do soucasne prace, delal jsem spravce velkeho prazskeho datoveho centra... Tohle mi udelat technici, ze nepredaj info na zakaznika, tak je roztrhnu vejpul... :D (mirna nadsazka, chapu ze v tu chvili nikomu v toweru nebylo do smichu)
0 x
DaZa - aneb sen o vlastním malém datacentru...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Můj tip je, že tam jsou nějaké záskokové řídicí moduly např. od ComApu, které byly pro dohled a dálkové ovládání připojeny na společné sběrnici a něco chcíplo tady...
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Na webu stále info, že od roku 1992 bez výpadku.
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

skrivy
Příspěvky: 61
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod skrivy » 4 years ago

svestka píše:Na webu stále info, že od roku 1992 bez výpadku.


To je otázka, jestli to tam nechají. Protože jim přeci vypadl jen jeden sál a zbytek přeci běžel - marketingově tedy záleží na úhlu pohledu.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Taková porucha se stát může - minimálně jednou do roka se něco takového v některém z datacenter stane. Ovšem to, že jsou síťové CORE technologie datacentra nejspíše v jednom sále na jednom napájecím systému (přičemž těch sálů i napájecích systémů je tam více), to je ostuda.
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

rsaf píše:Taková porucha se stát může - minimálně jednou do roka se něco takového v některém z datacenter stane. Ovšem to, že jsou síťové CORE technologie datacentra nejspíše v jednom sále na jednom napájecím systému (přičemž těch sálů i napájecích systémů je tam více), to je ostuda.
Ten sál tam byl původně jen jeden. Takže zcela logicky ti, co tam jsou nejdéle jsou v prvním sále. Napájecí systémy tam jsou každopádně dva, větve jsou za trafy oddělené. To že něco vypadne a následně se vybily baterky u UPS a dohled to jaksi přehlédnul se stát může kdekoliv.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Taková jednoduchá síť operátora v datacentru budou nejspíše dva redundantně zapojené routery/switche (chassis). Každý takový box bude mít dva zdroje. Když mám datacentrum s jedním sálem (a dvěmi napájecími větvemi, dvěmi UPS ), je celkem pochopitelné, že tyto boxy jsou v jednom racku nebo třeba ve dvou vedle sebe a oba jsou napájené ze dvou UPS (větví A a B). V okamžiku, kdy mám v datacentru další sál, s dalšími napájecími větvemi, bylo by asi rozumné jeden box vystěhovat do jiného sálu. Rázem mám vše napájené ze 4 větví (4 UPS), mám výrazně lepší spolehlivost klimatizace (úplně oddělené systémy bez jakýchkoliv společných vlivů), lepší fyzickou bezpečnost, oddělené požární prostory...
A nemusí to být zrovna datacentrum národního významu, podobně se to staví třeba i ve výrobních podnicích (kde bez funkčního IT systému dnes již výroba neběží). Jako zákazník budu spolehlivost řešit spíše rozmístěním technologií do více DC, vlastník a provozovatel datacentra by to měl brát vážněji. Nemůžou se přece vymluvit na to, že oni mají vše v tom prvním sále, který zprovoznili před 15ti lety...
1 x

Uživatelský avatar
DaZa
Příspěvky: 40
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod DaZa » 4 years ago

Souhlasim s rsaf.... Vypadek se muze stat, ale oni neudelali nic, aby ten vypadek nebyl fatalni...

Pokud vypadek jednoho salu odstavi cele DC, je neco spatne.... :/
0 x
DaZa - aneb sen o vlastním malém datacentru...

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

DaZa píše:Tak ono asi primarne nejde o tu poruchu... Ano stane se... Ale co me osobne sere, ze nikdo nic, vsichni mlci info zadne... V podstate o tom co se stalo jsem se dozvedel pokoutne z webu a PR zprav... :unamused: Nez jsek nastoupil do soucasne prace, delal jsem spravce velkeho prazskeho datoveho centra... Tohle mi udelat technici, ze nepredaj info na zakaznika, tak je roztrhnu vejpul... :D (mirna nadsazka, chapu ze v tu chvili nikomu v toweru nebylo do smichu)


To je ale základní poučka lateral damage managementu: Mlčeti zlato, pouštět pouze částečné, ale pravdivé informace, stříbro a komentovat to online = průser č. 2.
Case zásadně nemá vlastnost vyhořet na základě úplného objemu informací. Case vyhoří v momentě, kdy se mu nevěnuje pozornost a tu strhne rutinní agenda.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

koukám že zase někdo neměl rád ten tower v neděli :D
https://www.blesk.cz/galerie/regiony-pr ... dci?foto=0
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...