Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

už se nám blíží "konec přetáčení" :(

Problematika videa na IP sítích.
Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Re: už se nám blíží "konec přetáčení" :(

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Zpětný sledování používá 6% domácností, takže ani inzerentům to nemusí trhat žíly. Spíš jestli Nova nechystá zavedení možnosti přetáčení za extra příplatek, peněz je málo a každá kačka dobrá :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Zpětný sledování používá 6% domácností, takže ani inzerentům to nemusí trhat žíly. Spíš jestli Nova nechystá zavedení možnosti přetáčení za extra příplatek, peněz je málo a každá kačka dobrá :D

To jsi vyčetl kde, nebo to je tvůj osobní odhad? Můj odhad je že většinu času se používá zpětné sledování. Doma se na reál skoro vůbec nedíváme...
Proto taky multicast IPTV dnes nemá vůbec smysl provozovat
3 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Vyčetl jsem to tady: https://www.lupa.cz/aktuality/zajem-o-o ... res-hbbtv/ a lze s tím číslem 6% souhlasit, protože smysl zpětného sledování je jaký? Vyjma toho, když člověk nějaký pořad nestihne z důvodu jiné činnosti, tak žádný. Již v okamžiku zpětného sledování totiž člověku utíká to, co se vysílá reálně. Nehledě na to, že např. u sportů a zpráv je to naprostá pitomost, stejně jako třeba u hudebních pořadů. Ostatně nahrávání zde je přes 40 let a vždycky je to jen a pouze minoritní záležitost. Zpětné sledování pak není ničím jiným, než poněkud vylepšenou verzí takových záznamů pořadů, nedělal bych z toho žádného démona.
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 4 years ago

Jasně, 6% celkem (všechny druhy TV), ale ti co využivájí IPTV, tak rozhodně jedou jenom zpětně. Většina lidi nechce nic platit.

Všichni co mají IPTV jedou ve zpětném sledování. Online skoro nikdo.

Jinak by každej měl satelit jak dřív, protože má lepší obraz.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Jistě, sportovní divák, stejně jako divák zpravodajství jede zpětně, protože to je přece IN a kdo nejede zpětně, tak jakoby nebyl, že? :D :D :D Stejně tak divák všemožných telenovel jede zpětně, protože je paráda sledovat díl zpožděně, zatímco ten aktuálně vysílaný v tu chvíli uteče a musí se zase sledovat zpožděně :D

Počet diváků SAT a počet diváků IPTV je cca 10:1, takže i z toho lze vypozorovat, že je zpětné shlédnutí naprosté terno - zase jsem se po ránu dobře pobavil :D
0 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 4 years ago

Taky už pár let používám IPTV, a nepamatuju si, že bychom si za tu dobu s mojou řekli, že ve 20:00 je nějaký dobrý film, a že přesně v tu chvíli musíme sednout k televizi. Už jedeme jen zpětně. Vyjímečně třeba online pořad zpětně od začátku, nebo většinou něco co bylo před pár hodinama, případně včera, předevčírem ...
A k těm sportům, asi to není úplně normální, ale když jsem byl v práci a nestíhal biatlon, tak jsem schválně neposlouchal rádio a nečetl web, a po příjezdu domů si to pustil a díval se na to jako naživo :grinning: , s občasným drobným přetočením nezáživných pasáží :-) , a bylo to pro mně stejně napínavé, jako kdyby to bylo naživo :slight_smile:
1 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

kto ma archiv tak ide 99,9% svojho času spatne ;)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Sherlock píše:Taky už pár let používám IPTV, a nepamatuju si, že bychom si za tu dobu s mojou řekli, že ve 20:00 je nějaký dobrý film, a že přesně v tu chvíli musíme sednout k televizi. Už jedeme jen zpětně. Vyjímečně třeba online pořad zpětně od začátku, nebo většinou něco co bylo před pár hodinama, případně včera, předevčírem ...
A k těm sportům, asi to není úplně normální, ale když jsem byl v práci a nestíhal biatlon, tak jsem schválně neposlouchal rádio a nečetl web, a po příjezdu domů si to pustil a díval se na to jako naživo :grinning: , s občasným drobným přetočením nezáživných pasáží :-) , a bylo to pro mně stejně napínavé, jako kdyby to bylo naživo :slight_smile:

Takže si k tomu sednete kdy? Druhý den 20:10? Nebo třetí den 21:15? Nebo za 4 dny v 12:00? A přesně v těchto časech zase přicházíte o to, co se vysílá aktuálně, takže vlastně jenom žijete pár dní zpožděně a doháníte čas. Nehledě na fakt, že u zpětného shlédnutí je člověk tlačen časem, dokdy bude možné to zpětně sledovat (v tomto je lepší nahrávka vlastní, která je bez časového omezení).
U sportů je to pak samozřejmě pitomost naprostá, sledovat třeba finále Wimbledonu s tím, že si kdekoliv na webu dávno přečtu výsledek, je asi jako párek ohřívaný od soboty (abych použil citát z jednoho CZ seriálu :) ).
0 x

Sherlock
Příspěvky: 99
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sherlock » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
Sherlock píše:Taky už pár let používám IPTV, a nepamatuju si, že bychom si za tu dobu s mojou řekli, že ve 20:00 je nějaký dobrý film, a že přesně v tu chvíli musíme sednout k televizi. Už jedeme jen zpětně. Vyjímečně třeba online pořad zpětně od začátku, nebo většinou něco co bylo před pár hodinama, případně včera, předevčírem ...
A k těm sportům, asi to není úplně normální, ale když jsem byl v práci a nestíhal biatlon, tak jsem schválně neposlouchal rádio a nečetl web, a po příjezdu domů si to pustil a díval se na to jako naživo :grinning: , s občasným drobným přetočením nezáživných pasáží :-) , a bylo to pro mně stejně napínavé, jako kdyby to bylo naživo :slight_smile:

Takže si k tomu sednete kdy? Druhý den 20:10? Nebo třetí den 21:15? Nebo za 4 dny v 12:00? A přesně v těchto časech zase přicházíte o to, co se vysílá aktuálně, takže vlastně jenom žijete pár dní zpožděně a doháníte čas. Nehledě na fakt, že u zpětného shlédnutí je člověk tlačen časem, dokdy bude možné to zpětně sledovat (v tomto je lepší nahrávka vlastní, která je bez časového omezení).
U sportů je to pak samozřejmě pitomost naprostá, sledovat třeba finále Wimbledonu s tím, že si kdekoliv na webu dávno přečtu výsledek, je asi jako párek ohřívaný od soboty (abych použil citát z jednoho CZ seriálu :) ).


Nesedám si k TV "druhý den" nebo "třetí den". Ani si k ní nesedám kdy mi to určuje tvůrce programu v televizi. Sedám si k ní, kdy mám čas a kdy sám chci.
A v tu chvíli mám k dispozici 7 dní archivu x 100 programů, a samozřejmě i online, který ale nesleduju schválně, protože si na komerční TV nemůžu přetočit reklamu.
A sice jak říkáte, mám k dispozici "jen" 7 dní archívu na 100 programech. To je ale při průměrné délce pořadu 1 hodina cca 16 800 pořadů, proti 100 online vysílaným. A to už by mohlo stačit i těm náročnějším divákům.
A u těch sportů, pokud vás zajímají jen výsledky, tak se samozřejmě podíváte jen na výsledek a tím to pro vás končí.
Ale pokud Vás ten daný sport opravdu zajímá, tak bych zde taky uvedl jeden citát - "i cesta je cíl", a pak se rád podívám na průběh celého závodu, přestože doběhli do cíle už před hodinou a výsledek bych si mohl přečíst na webu.
0 x
Aleš Sobieský, BartNET Zlín

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Už jenom to, že je archiv 7 dní znamená, že si k tomu rozhodně nesedáte kdy máte čas, ale jen a pouze v tom limitu 7 dní. Člověk se tedy stává otrokem poskytovatele IPTV a to je vlastně totéž, jako sledovat něco v reálném čase a být otrokem TV stanic :)
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Myslim, ze debata s Adolfem nema moc smysl. On si porad bude tvrdit to svoje. My, co skutecne IPTV denne pouzivame, vime, jak ji vyuzivame. Nema cenu o tom presvedcovat nekoho jineho.
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

já teda moc IPTV nesleduju, ale když to sledovani.tv zapnu, tak si vyberu tak nějak to co mě zaujalo, listuju nahoru dolu (výběr kanálu) a doprava doleva (výběr času), neuvědomuju si, kdy naposled jsem si pustil něco co zrovna běželo on-time. A když už jo, tak to co zrovna běželo, sem si pustil "od začátku".
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

Vetsina lidi co ma IPTV si k poradu kterej zacina ve 20:00 sedne ve 20:30 aby preskocil uvodni reklamy, posunul porad az primo na zacatek a pak jeste zbylej cas vyuzil na preskoceni reklam.
6 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

potom by mělo být férové to si připlatit pár peněz a prostě mít vysílání plně bez reklam když tedy oni budou zasahovat do toho že reklamy se nesmí přeskočit....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

DarkLogic píše:Myslim, ze debata s Adolfem nema moc smysl. On si porad bude tvrdit to svoje. My, co skutecne IPTV denne pouzivame, vime, jak ji vyuzivame. Nema cenu o tom presvedcovat nekoho jineho.

"My" neboli ty sám a možná ještě pár dalších lidí. Čísla jsou neúprosná a IPTV není nic jinýho, než jeden ze způsobu dopravy signálu mezi TV stanicí a divákem. Všechny opičky okolo typu zpětnýho sledování jsou naprostá minorita srovnatelná s běžným nahráváním, což také používá jenom zlomek lidí.
0 x